*
designed by Viva La Echo

46 prispevkov • Stran 3 od 41, 2, 3, 4

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 11 Nov 2007, 15:05 

Zingy napisal/-a:
Sicer sem pa pravkar nabavil Boss DC-3 Digital Dimension (japonski, seveda). Samo še domov pridem in ga preizkusim pa prec poročam o radostih :wink: Potem pa še bypass mod in bo zadeva kot se šika 8)

QL jz ga mam tud in sem full zadovoljen! Imam še TC SCF chorus 8) ki pa je malo bolj nevtralen proti DC-3! A ga misliš modificirat ? Jz sem ga za firbec odpru.. in not sta dve plati tiskanega vezja :shock: to še nisem vidu pr nobenem boss efektu....
boš vidu da je to prava investicija če se gre za chorus, pa najlepš je da ga lahko ful diskretno nastaviš in je lahk skoz pržgan da ti samo malo razširi sound podobno kot detune....

poročaj,lepi slike,..... :punk:

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 11 Nov 2007, 17:05 

Ojej - zadeva je stereo in močno sumim, da se zadeve ne bo dalo na TB modificirat. Ejej... v tem primeru me celo mika, da bi ga prodal (vem, bogokletno, vendar nimam toliko prostora na pedalboardu in malo preveč mi sede true bypass). Je pa res, da imam tudi DD-20, ki prav tako ni modificiran (se ga ne da), ampak bi res rad imel čisto pot signala. Sem ga preizkusil, zelo subtilen in čudovito ozaljša igranje akordov in solaže na distorziji. Se je pa potrebno vsest zraven in temeljito nastavit/poiskat dober zvok.

Ja, not je digitalno čipovje, zato je bil tudi nov zelo drag in ga je Boss prenehal izdelovati (jep, baje so jih stroški potem prisilili v umik te čudovite napravice). DC-2 je popolnoma analogen in se ga da modificirati, tukaj pa :? Tako da je usoda tega pedalčka pri meni še malce negotova...

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 11 Nov 2007, 17:30 

a si sploh preiskusil če ti kaj zjebe signal, ker vsi pedalčki pač niso TB ampah včasih je treba nardit kompromis če je efekt drugače OK...?
kakšen se ti zdi pa sound oz. efekt kot chorus si ga že primerjal z čim drugim?

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 11 Nov 2007, 17:55 

Sem imel že Marshall SV-1 Supervibe, Ibanez Digital Chorus (najboljši chorus, kar sem ga slišal - toplina brez primere) DCH- (10 ali 6, se trenutno ne spomnim), Boss HF-2 Hi-Band Flanger (fenomenalka, tudi zelo subtilen - se lahko po nekaterih zvokih primerja z DC-3), na DD-20 imam tudi modulacijo signala, na akustičnem ojačevalcu pa tudi chorus efekt; tako da imam kar nekaj primerjalnih zvokov.

Sem preizkusil DC-3, a kot sem prej dejal, ne še temeljito. Moram res primerjat, koliko mi ugasnjen pokvari signal. Po drugi strani mi pa 100 evrov ne bi škodilo (če bi ga prodal bi za toliko šel od mene - redka, japonska "zvočno sladokusna zverinica" pač 8) ).

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 12 Nov 2007, 16:45 

Si pa pocen za 100€.... na ebay-u so po 200€ icon_e_surprised tko da si ti ga še ne splača prodat :lol:

http://cgi.ebay.de/BOSS-DC-3-DIGITAL-DI ... 0178263115

oz. pa 200 zelencev na ameriškem...

http://cgi.ebay.com/Boss-DC-3-DC-Digita ... dZViewItem

počak še par let :wink:
Life's too short for playing modelers :) Guitar - cable - pedals - Tube Amp ;)

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 12 Nov 2007, 16:56 

icon_e_surprised ??? Tako drag je ta špas? Hja, nisem hotel ravno nategovat in ga prodajat za veliko več, kot sem ga kupil. Sicer pa sem zdaj 'zgruntal' način, kako ga uporabit še boljše - stereo outputa v stereo vhoda DD-20ke in potem en izhod v Trademarka, drug pa v Epiphone glavo, ki jo dobim konec meseca. Stereo'n'spacious... delay zavrtiš v vrtoglave višave "and let the slin begin!" 8) :punk: ...še vedno pa mika prodat za take večje denarce, hehe...

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 12 Nov 2007, 17:03 

jap dobri pedalčki kr držijo ceno icon_e_biggrin tole si tud dober stuhtu, jz si všasih zvežem iz TC-ja stereo out :arrow: twin (clean) pro junior (rahel crunch) in delay+chorus pa je sound tko masten da lahk padeš po njem če nisi pazljiv :lol: mogoče si kupim še en fršterker da bom imel 4
pa zvežem v kvadrofonijo :arrow: delay 1 out v tc-ja :arrow: 2 ojačevalca drugi out iz delaya pa v DC-3 in v druga 2 ojačevalca icon_e_surprised
kot Frip icon_e_biggrin

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 14 Nov 2007, 18:16 

Wow, briljantno zakomplicirano :) Drugače pa sem dal pedalček v predelavo - se ga da v bypass predelat! Ha, in your face, Michael Bolton!

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 15 Nov 2007, 09:24 

no super poročaj kakšen bo napredek, in kakšna bo razlika z TB, čeprav jz zaenkrat še ne razmišljam o predelavi.... :roll:
Life's too short for playing modelers :) Guitar - cable - pedals - Tube Amp ;)

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 01 Jan 2008, 14:58 

slin - slin :D kaj novega o TB modifikaciji, jaz sem ravno experimentiral z DC-3 :punk: zakon efekt...

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 01 Jan 2008, 15:04 

Uf, sem čisto pozabil! Pedalček modificiran, stereo izhodi delajo, vse tipi-top.
Zadeva sedaj ugasnjena deluje popolnoma transparentno in hektolitri sline so s pedalboarda že pobrisani. Zadeva res čudovito deluje - obračam gumbe in obračam in čisto vsakič najdem nek nov zvok, ki akordom daje tisti čudoviti "shimmer" (hmm....lesk? migot? blišč?).

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 01 Jan 2008, 17:53 

jap je res veselje s tem pedalom...kakšen je tvoj favorit setting (če ni skrivnost) ? jaz si ga nastavim tko bolj diskretno da je lahko precej časa vklopljen...itak se mi pa zdi da ga morš precej odpret če hočeš imet močnejši chorus...se ti vkljaplja na isto stikalo ali imaš prav TB switch (tavelik) tako kot je bil modificiran overdrive?

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 01 Jan 2008, 19:40 

Najljubših nastavitev ravno nimam še, ker ga komaj še spoznavam (saj ga imam komaj 3 mesece :) ). Trenutno pa imam nastavitve tako ("o'clock" sistem): Level 14:00, EQ 13:00, Rate 13:00 in Depth 11:00. Meni je všeč na Strat 4. pozicija cleanu ali pa neck h'bucker na rahlem OD ter po okusu nastavljenim volume in tone na kitari za ton, podoben 2. delu Europe od Santane (za kar sicer potem dvigneš malce Rate in Depth, a mi je takšna nastavitev bolj všeč kot Santanin hiter chorus).

EDIT: ops, EQ za strat clean odpreš malo bolj, 15:00 nekje (pa pazit, da ne postane preveč trebly), tisto kar sem napisal je za 'buckerčke 8)

EDIT 2: Tak zvok mi paše tudi k preigravanju Parni Valjaka, če malo še nastaviš Depth pa dobiš lep približek Tomassinijevemu zvoku na Kreslinovi Dan neskončnih sanj - vendar rabiš za identičen zvok k pedalu dokupit še Fender Vibroluxa laughhard :peace:

Lucas
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Istra

Odgovor Objavljeno: 28 Jun 2008, 17:14 

Se bi komu dalo kaj več napisati o EHXovemu Memory Manu?
V mislih imam predvsem tega: http://www.thomann.de/gb/electro_harmon ... azarai.htm
Sicer sem opazil tudi tega: http://www.thomann.de/gb/electro_harmon ... ry_man.htm , ampak pravzaprav ne rabim chorusa, oz. ga bom nabavil posebej, pa zgornji ima še tap tempo. Kakšni predlogi?

EDIT: Pravkar zvedel, da je kolega, ki je trenutno v Canadi, (poleg cele gore slin materiala, ki ga je še nakupil, med drugim eno Suhr lepotico) vzel Stereo Memory Mana, tako da v bistvu odgovor ni več pomemben, bom kaj več o njem napisal, ko ga dobim (poleg pa prihajata še Fat Boost in še katera dobrota po zavidljivo nizki ceni)...

clapton
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2009, 15:44 

No, pa opiši malo memory mana Lucas. Predvsem me zanima, ali je nujno da sta skupaj vklopljena delay in chorus, ter kakšna sta nasploh.

46 prispevkov • Stran 3 od 41, 2, 3, 4

Pojdi na: