*
designed by Viva La Echo

247 prispevkov • Stran 17 od 171 ... 13, 14, 15, 16, 17

Smile4me
kitarski heroj

Kraj: NM

Odgovor Objavljeno: 05 Jan 2016, 12:11 

Lahko nardiš iz mikrofonskega kabla. Ground je za oba isti. Ko razcepiš pa uporabiš bužirke.
its all about feeling

furc
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 10 Maj 2016, 15:47 

Imam 2 OD pedala,delay,ditto looper vezano v tem zaporedju.kam bi dali boost,pred overdrive ali za njima?

tončy
živa legenda

Kraj: kranj

Odgovor Objavljeno: 10 Maj 2016, 16:21 

Odvisno kaj želiš doseči z boostom.
Probaj vse tri možnosti (tudi med OD-ja). :)

furc
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 10 Maj 2016, 16:44 

Rad bi da doda pri solažah malo gaina in glasnosti.

Crillin
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 10 Maj 2016, 20:32 

tut tukaj imaš 2 opciji
boost pred OD in obratno...
začni z boost in nato OD pa boš imel še bol nadrajvan OD...
če daš pa obratno pa boš imel po vsej verjetnosti isti drajv bolj naglas ....seveda če nimaš ojačevalec preveč naglas, da ti še ojačevalec ne prispeva OD zraven... itd
rock'n'roll is my bible

furc
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 10 Maj 2016, 22:02 

Bom probal obe opciji,kolk drive mi bo ustrezalo ob boostu.hvala ti za odg.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 13 Jan 2018, 00:53 

Kupil sem tri nove pedalčke. Mal zato, ker imam preveč praznega prostora v boardu. Malo zato, ker bi rad malo raziskal meni do zdaj razmeroma nepoznan svet pedalov. Malo zato, ker so bile cene ugodne. Predvsem pa zaradi G.A.S.a.

Slika

Nisem še imel priložnosti zadeve priklopiti na "ta velik" rig, tako da si klasičen odgovor "probaj, pa boš najbolje slišal" verjetno zaslužim, ampak vseeno ...

- Spice buffer pred ali za wah? (tale Dunlop Slash wah na fotki je v okvari, back-up je do popravila modan GCB-95 s TBjem) Ali pa celo na konec, preden gre signal v rack? Bufferja še nikoli nisem uporabljal. Od kitare do boarda imam praviloma 7-metrski kabel, enako od boarda do racka.

- Kam s kompresorjem? Za wah in če da, ali buffer vmes (povezano z zgornjim vprašanjem)? Kupil sem ga predvsem za eksperimentiranje na cleanu in da malo spoznam, kako kompresor deluje in ali ga sploh rabim in želim (zato za začetek ceneni Behringer).

- TS klon pred ali za Marshall Shred Masterja? (Na Harley Benton VO bo drive na minimumu, samo da malo odebeli in "raztrga" clean zvok pri bolj močnem pickingu. Shred Masterja sem imel do zdaj za old-skool british distorzijo na cleanu ali pa kot "it goes to eleven" button na hi-gainu, odvisno od nastavitev. Če bi bil Shred Master nastavljen kot "plexi OD" in bi želel uporabiti TS klon za boost pri solaži (volume boost), kako naj ju zvežem?

- rabim več DC priključkov, že zdaj je eden premalo, pa pride na board še vsaj tuner. Recimo pa da enkrat še guitar selector. Lahko bi vzel še enega HB PP Junior, ki ga imam v manjšem boardu, in bi imel 10 izoliranih outputov (in žal tudi dva napajalna kabla iz boarda), pa kupim za manjši board HB PP (ki pa žal nima izoliranih outputov).

Mnenja, nasveti?

247 prispevkov • Stran 17 od 171 ... 13, 14, 15, 16, 17

Pojdi na: