*
designed by Viva La Echo

47 prispevkov • Stran 1 od 41, 2, 3, 4

alessio

Odgovor Objavljeno: 03 Jul 2006, 15:38 

Zanima me, če se da dobiti kak efekt za terce, oktave,... Zanima me če veste za modele in približno ceno...

Bor H
one man band

Odgovor Objavljeno: 03 Jul 2006, 17:19 

Oktave so, terce pa močno dvomm, za oktave pač poišč "Octavizer" al pa kakršnkoli efekt z Octave v imenu ;)

Oz
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 03 Jul 2006, 17:36 

Itak, da so. To so takoimenovani harmonizerji - lep primer enega bolj znanih je Digitech Whammy.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 03 Jul 2006, 23:14 

Niso s tem povezani tudi t.i. smart pitcherji (al neki podobnega)?

alessio

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2006, 11:51 

No potem recimo če jaz kupim tega Digitecha si lahko naštimam terco in kadar vklopim dobim sound npr. podoben Malmsteenu (samo za primer)...?

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2006, 12:15 

Problem pri tercah je sledeč: če gre za bolj "cheap" varianto, dobiš podvojitev t.i. absolutne terce. Katerikoli ton boš zaigral, se bo zraven slišala (recimo) velika terca. To pa bo v večih zaporednih tonih zvenelo falsch. Zato obstajajo smart tracking pitcherji, ki ti sledijo v določenem tonalnem načinu. Kako pa to dosežejo, nimam pojma. Morda moraš sam podati računalniku tonaiteto v kateri igraš (to se mi zdi še najbolj logično...).

EastBayAndrej
Uporabniški avatar
one man band

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2006, 15:04 

nekaj časa nazaj je imel Coop Devile (zdi se mi da mu je tako ime) predstavitev TC Electronics G-system in Voice live. No Voice live je u bistvu uporabna zadeva za vokal, ki ima notri tudi harmonizacijo in pa tudi pitch correction. No se mi pa zdi, da ga lahko priklopiš tudi na kitaro, kjer bi ti moral početi iste stvari. Res pa mi je, da mi ni jasno ali sam ugotovi tonaliteto ali moraš notri vpisati. Pa zadeva je grozljivo draga.

Oz
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 04 Jul 2006, 15:22 

Metropolis napisal/-a:
Problem pri tercah je sledeè: èe gre za bolj "cheap" varianto, dobiš podvojitev t.i. absolutne terce. Katerikoli ton boš zaigral, se bo zraven slišala (recimo) velika terca. To pa bo v veèih zaporednih tonih zvenelo falsch.

Ja to je sicer res. Ma pa omenjen Whammy pedalček, s katerim lahko med špilanjem štimaš intervale, da se spreminjajo za pol tona gor/dol. Je pa to seveda le delna rešitev tega problema.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2006, 00:10 

Uf, samo če si hiter, morš met pa ful natrenirano nogo :lol:

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2006, 00:26 

Sej mislim, da obstajajo tudi harmonizerji, kjer lahko nastaviš ključ in intervale...nekaj podobnega je bilo na GT-6ki, vendar mi ni nikoli ratalo kaj prida usposobit tistega..

Oz
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2006, 09:30 

Metropolis napisal/-a:
Uf, samo èe si hiter, morš met pa ful natrenirano nogo :lol:

Jah, za špilanje kitare očitno ni več dovolj da si samo hitroprstnež. Fantje, bo treba šprint začet trenirat :lol:

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2006, 10:12 

Bolj step dance ce mene vprasas :D Potem se pa lahko v zivo prkljucis na Lord of the dance :D

alessio

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2006, 10:27 

ja, pravilno in natančno preklapljanje efektov je res vrlina, ki je pri kitaristu zelo pomembna...
Gilmour baje začne koncert z osnovnim cleanom in potem si med koncertom preklaplja pedalčke...

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2006, 11:16 

ok osnovn harmonizer je bil ze na zoom GFX8,
finta da se pa ne cuje faus je pa to kar je ze Metropolis napisu

dolocit mors tonaliteto (lestvico v kateri igras) in ti pol zravn spila v tisti lestvici terce sekste al pac kaj si nastimas.
zveni rahlo plasticno vse skupaj, na gfx8 pa se posebej
ker je blo bolj kot igracka kot kaj druga zraven

pomoje ti kak Eventide Harmonizer (cene so do neba) tut sam ugotovi se mu zaigras lestvico al pa kej podobnega... lahk pa tut da ne.
sicer pa kak je problem noter odtipkat ktero lestvico igras :)

to kar dela pa yngwie na instruction videotih pa dela z delayi, nastima si tolko delaya da zacne igrat melodijo in recimo
ce bi igral osnovno lestvico bi delay zacel igrat ko bi ti bil pri tretjem tonu in bi nato dobu kao popolno dvoglasje.
kot Kanon! (sej vsi veste, mojster jaka mojster jaka)

pa se za pojem, Harmonizer ali Smart Pitch-shifter je efekt ki ti zravn igra drugi glas v lestvici. (harmonize >> harmonizer) harmonize
Koda:
harmonize [ha:m*naiz]
1. intransitive verb skladati se, ujemati se,
dodati napevu spremljavo, harmonizirati;

pitch shifter je pa to kar ma whammy in dvigne osnovn ton za doloceno stalno visino (ki jo lahko na whammyu s pedalom spreminjas)

pa se glede step-dancea; midi-programming :P :P

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2006, 12:19 

Kitarist v mojem bivšem bandu je imel napravo, ki mu je terce igrala - mene :-).

47 prispevkov • Stran 1 od 41, 2, 3, 4

Pojdi na: