*
designed by Viva La Echo

74 prispevkov • Stran 3 od 51, 2, 3, 4, 5

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 14 Jun 2015, 09:54 

Ni pomembno kako je vezan v daisy chainu (ker so tako in tako vsi vzporedno vezani en na drugega), ampak kako je vezan v signalni verigi. Torej, če imaš vse pedale vezane iz istega vira, mora tuner biti zadnji pedal v signalni verigi.
Lahko pa to rešiš tako, da vežeš napajalnik, ki ga uporabljaš za fuzz face, v tuner in potem iz tunerja ven na fuzz. Tako imam sam.

roxxx
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Ce/Lj

Odgovor Objavljeno: 14 Jun 2015, 10:19 

Aaaaa ok, nisem vedel da je lahko tudi to vzrok. Ja tuner imam vedno prvi v signalchainu, ko sem uporabljal še volume pedal je bil ponavadi v tuner out, takrat ni bilo tega problema, zato me do pred kratkim niti ni motilo. Tole z fuzzface-om pa ne gre ker je verzija z germanijevimi tranzistorji in je reverse polarity, tako da lahko napajam samo fuzz. Bomo v kratkem nabavli fueltank, da bo mir :lol:

goran
car na kitar'

Kraj: Laško

Odgovor Objavljeno: 24 Sep 2015, 10:48 

Odkar sem dal oba delaya v effects loop se mi dogaja sledeče - ko vklopim tuner (tc polytune,ki ni v loopu) in pričnem uglaševat kitaro,se mi v ozadju pojavi rahel zvok,kot da bi nekje v daljavi osciliral en delay.Se je že mogoče kdo srečal s podobno težavo in kaj je za naredit?Saj ni grozno glasno,ampak je vseeno moteče ker ko pohodiš tuner pričakuješ da bodo stvari potihnile.Je rešitev da bi tudi tuner dal v loop?

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 24 Sep 2015, 11:12 

To se pri meni tudi dogaja na PT mini... In je vseeno, če mam delay pred ampom ali v fx loopu...

goran
car na kitar'

Kraj: Laško

Odgovor Objavljeno: 24 Sep 2015, 11:55 

Meni se pa prej ni,pa ga imam že več let.Mogoče jih je kaki virus napadel :D

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 24 Sep 2015, 12:10 

malo se je prehladil :p

doromir
one man band

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 03:03 

Zdravo,
Sele pred kratkim sem zacel resneje sestavljat pedalboard, pa imam pri tem kar nekaj problemov, ki bi mi jih mogoce lahko pomagali resiti. Naj takoj povem, da nimam prav dosti pojma o elektronski opremi in samem delovanju teh naprav, zato ne takoj popenit, ce bo kako vprasanje neumno :) (no, najbolj se zaplete pri neglasbeni strani pedal, kar se tice samega zvoka sem dosti researchal, da sem nasel to kar mi je vsec).

Komponente so Boss overdrive OD3, kopija Rat2 distortiona od jamitFX (tedva sta mi bila podarjena, rabljena), rabljen Ehx memory man w. hazarai, rabljen Boss FV-50 volume pedal, rabljen Boss RV-5 reverb, nov Ehx freeze in nov Boss RC-3 looper. Povezani so en za drugim v (zaenkrat) tem vrstnem redu, poganja jih MXR dc brick, igram pa na en Ibanezov hollow body v Ibanez tbx65r amp - modern jazz, fusion, tudi nekaj eksperimentalne psihedelike.

Prva stvar je, da mi tak set-up pobere ogromno tona. Vsec mi je, kako ti efekti zvenijo tako posamicno kot skupaj, ampak kitara ima dostikrat na koncu povsem medel zvok. A je se kaksna resitev, poleg tega, da se jih pol znebim (ze tako sem z boarda odstranil stare efekte Ehx worm, Artec analog delay, Ehx small stone in Rocktek chorus, ker je ratalo neznosno, pa itak sem te ze pred casom kupil bolj na slepo).

Drugo je pa noise, sicer ni tako problematicen, ampak ce ga hocem kolikor toliko zatreti, moram drzati volume na ferstu dokaj nizko in potem boostat svoj clean s tistim Boss overdrivom, ki ga drugace sploh nebi uporabljal. Volume pedal imam pa potem samo za tisto slow attack/fade in foro :)

V glavnem, ocitno nimam pojma kaj delam, tako da bi vas prosu za kak nasvet kako celo zadevo izboljsat.
Hvala :)

dafon
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 11:43 

Prvi problem lahko rešiš tako, da kot prvega v verigo vežeš buffer. Tu imaš bolj podrobno napisano kako dejansko buffer deluje: http://www.jamitfx.com/sl/nasveti/true-bypass-bufferji-kabli

roxxx
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Ce/Lj

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 14:32 

dafon napisal/-a:
Prvi problem lahko rešiš tako, da kot prvega v verigo vežeš buffer. Tu imaš bolj podrobno napisano kako dejansko buffer deluje: http://www.jamitfx.com/sl/nasveti/true-bypass-bufferji-kabli

+1, buffer ti bo definitivno pomagal pri prvem problemu! :peace:

doromir
one man band

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 15:52 

Hvala obema! Torej ce prav razumem, bi lahko imel JaMitFX Faceboost na zacetku verige, ampak ne namesto tistega Boss overdriva (ki ga imam sedaj za volume boost), ker z boostanjem izgubis to funkcijo bufferja, ki jo ima FB ko je nastavljen na 0, ja? :D

Sepravi je bolj smiselno met npr. Spice Buffer, pa potem za njim se vseeno tist overdrive?

Kaj pa kabli, v tistem prispevku pise, da so eni boljsi od ostalih, ampak ni nic konkretno omenjeno kateri - a se tu res ful pozna razlika? Na nekaterih slikah vasih pedalboardov v drugi temi sem tud vidu, da so efekti cist neposredno en ob drugem, a obstajajo tud prov taki konektorji?

Toliko vprasanj... :) Vnaprej hvala vsem, ki se jim da s tem ubadat.

slavc
Uporabniški avatar
bobnar

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 16:57 

Od pedalov ki jih uporabljaš, Boss RC-3 looper proizvaja največ "noisa" vključen ali izključen.

doromir
one man band

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 18:35 

Aja? Pa glih nov je, pa res mi je super :/ sicer ga na spilih uporabljam samo ce igram kako solo stvar, ampak vseeno... No hvala za info, ga bom dal zaenkrat ven, pa upam da bo kaj spremembe.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 19:28 

goran napisal/-a:
Odkar sem dal oba delaya v effects loop se mi dogaja sledeče - ko vklopim tuner (tc polytune,ki ni v loopu) in pričnem uglaševat kitaro,se mi v ozadju pojavi rahel zvok,kot da bi nekje v daljavi osciliral en delay.Se je že mogoče kdo srečal s podobno težavo in kaj je za naredit?Saj ni grozno glasno,ampak je vseeno moteče ker ko pohodiš tuner pričakuješ da bodo stvari potihnile.Je rešitev da bi tudi tuner dal v loop?

Polytune oddaja šum vsem pedalom, ki se napajajo iz istega vira kot on, zato moraš vse te pedale vezat pred njim v signalni verigi. V tem primeru to pomeni: ali v loop za vse delaye, ali pa delaye napajaš iz svojega napajalnega vira.

doromir napisal/-a:
Zdravo,
Sele pred kratkim sem zacel resneje sestavljat pedalboard, pa imam pri tem kar nekaj problemov, ki bi mi jih mogoce lahko pomagali resiti. Naj takoj povem, da nimam prav dosti pojma o elektronski opremi in samem delovanju teh naprav, zato ne takoj popenit, ce bo kako vprasanje neumno :) (no, najbolj se zaplete pri neglasbeni strani pedal, kar se tice samega zvoka sem dosti researchal, da sem nasel to kar mi je vsec).

Komponente so Boss overdrive OD3, kopija Rat2 distortiona od jamitFX (tedva sta mi bila podarjena, rabljena), rabljen Ehx memory man w. hazarai, rabljen Boss FV-50 volume pedal, rabljen Boss RV-5 reverb, nov Ehx freeze in nov Boss RC-3 looper. Povezani so en za drugim v (zaenkrat) tem vrstnem redu, poganja jih MXR dc brick, igram pa na en Ibanezov hollow body v Ibanez tbx65r amp - modern jazz, fusion, tudi nekaj eksperimentalne psihedelike.

Prva stvar je, da mi tak set-up pobere ogromno tona. Vsec mi je, kako ti efekti zvenijo tako posamicno kot skupaj, ampak kitara ima dostikrat na koncu povsem medel zvok. A je se kaksna resitev, poleg tega, da se jih pol znebim (ze tako sem z boarda odstranil stare efekte Ehx worm, Artec analog delay, Ehx small stone in Rocktek chorus, ker je ratalo neznosno, pa itak sem te ze pred casom kupil bolj na slepo).

Drugo je pa noise, sicer ni tako problematicen, ampak ce ga hocem kolikor toliko zatreti, moram drzati volume na ferstu dokaj nizko in potem boostat svoj clean s tistim Boss overdrivom, ki ga drugace sploh nebi uporabljal. Volume pedal imam pa potem samo za tisto slow attack/fade in foro :)

V glavnem, ocitno nimam pojma kaj delam, tako da bi vas prosu za kak nasvet kako celo zadevo izboljsat.
Hvala :)

Tako na daljavo lahko vsi samo filozofiramo, ampak recimo ...

Vzrok za prvi problem (izguba jasnosti) so lahko slabi bufferji, slabi bypassi, preveč kabla ali predolgi kabli.

Rat, Memory man in Freeze so najverjetneje vsi true bypass (torej ob neuporabi se pedal povsem izklopi iz verige, ostane le dodatna dolžina kabla). Boss pa vsi uporabljajo buffer (razen volume, več kasneje). Ampak, zdi se mi, da nobeden od teh treh ne bi smel biti preveč problematičen. Problem bi znal bit le volume pedal. Ta je namreč pasiven, torej je v vezje vedno vezan nek dodaten upor. To zna včasih bit problematično. Ampak v tvojem primeru imaš vseeno buffer pred in po volume pedalu, ki lahko popravita to.

Če nimaš preveč izkušenj z kotnimi konektorji in nasplošno z 'patch' kabli (kratki kablčki za med pedale; obstaja slovenski izraz za to?), potem uporabljaš med pedali navadne kitarske meterske kable? To zna biti kar velika obremetive signala. Bi bilo morda fajn videti sliko dejanske situacije (pedalov/pedalboarda). Kakovost kablov je bolj ali manj sorazmerna s ceno, ampak se to pri neki ceni spremeni iz nuje v luksuz. Žal ti tu ne morem preveč svetovat, ker nimam preveč izkušenj z prednarejenimi kabli. Neglede na kvaliteto pa veliko vpliva tudi dolžina kabov.

Glede na to, da se ti šum pojavi šele, ko dodaš v vezje pedale, je lahko vzrok zanj ali pedali ali napajanje.

Šum pri pedalih je večinoma navzoč pri raznih distortion pedalih, modulacijah, itd. Ampak ta šum se pojavlja samo, ko je pedal vključen (občasno tudi ko je izključen, ampak tvoji pedali mi ne pašejo v to kategorijo).
Drugi možni vir šuma pa je napajanje. Uporabljaš zelo raznolike pedale. Eno so analogni, drugi digitalni in pogosto se ti ravno ne zastopijo najbolje med seboj, zato potrebujejo ločeno napajanje - ločene mase. To problem si morda že srečal kdaj. Recimo, če si poleg ojačevalca vključil naknadno zraven še kak računalnik, radiator, ventilator ipd. Ali pa kakšen močnejši delovni stroj, ki pogasne luči v celotni hiši, ko ga prižgeš. Porabnik začne vplivati na napajanje in posledično se to pozna tudi pri delovanju ostalih porabnikov. In enaka zadeva se lahko dogaja tudi pri tvojih pedalih. To najlažje preveriš, če postopno dodajaš pedale.
Malo na kratko. mafijc_

doromir
one man band

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 22:02 

PaulDila, ful hvala za odgovor!

Kar se tice suma je zdej situacija boljsa, ker sm dal ven looper - bi ga pa vseeno rad se kdaj mel gor, ker mi pride prav pri solo igranju, kot sem ze rekel. Imam pa doma en kup 9V adapterjev, katere od teh pedal priporocas na locenem napajanju?

Tkole zgleda zadeva, manjkata torej looper in reverb, ki ga ta moment nimam pri sebi.

Slika

Aja vem da deluje ta dila mal neugledno, ampak se jo bo zdej mal kozmeticno popravlo, pa se pri srcu mi je :)

slavc
Uporabniški avatar
bobnar

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 12 Okt 2015, 23:02 

Z dodatnim true bypass line selektor pedalom, lahko šumeče pedale izklopiš iz verige, ko jih ne uporabljaš.

74 prispevkov • Stran 3 od 51, 2, 3, 4, 5

Pojdi na: