*
designed by Viva La Echo

37 prispevkov • Stran 2 od 31, 2, 3

JaZzBrE
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 27 Jun 2013, 19:02 

Jaz tega prej nisem opazil ker sem imel vedno Bad Horsie II kot prvega v "chain"-u.
A kdo ve kako kakovosten je tale Morley "Clear-Tone" buffer?
In kakšna je vhodna impendanca?

Ker meni se sliši dosti bolši kot Boss buffer.

HF :)

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 29 Jun 2013, 11:46 

Dost folka sem videl uporabljat same TB pedale pol pa spredaj BOSS TU-2 tuner kot buffer pedal. Začenjam verjeti da je ta stvar bolj transparentna kot večina ljudi misli?

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 29 Jun 2013, 11:55 

Koga si pa videl s takšnim setupom? Raje napiši oziroma si zapisuj, "dost folka" bore malo pove, tu2 ima po mojih izkušnjah katastrofalen buffer, ga ima Aynee in to kar lepo v a/b, ker sicer zvok akustike uniči do amena.

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 29 Jun 2013, 13:08 

Pač zanimalo me je ali je TU-2 spodoben buffer ali ne glede na to da sem ga dosti videval v pedalboardih. Nič si ne rabim zapisovat, sej ne pišem seminarske :roll:

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 29 Jun 2013, 14:37 

V redu, tvoj odnos do koristnih informacij je tvoja stvar, meni pisanje pride pozneje prav (pa ne nastane seminarska :mrgreen: ).

Kar se dobrih bufferjev tiče najbolj toplo priporočam Radialove (boost, efx mix idr.); jaz mu pravim kar "George L's kabel v škatlici", ker tako dobro phrani visoke tone.

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 29 Jun 2013, 17:38 

Jaz sem si nabavil Suhr mini buffer.
Same pohvale z moje strani
Zveni,kot bi bil vštekan direkt v amp icon_e_biggrin

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Šmarca pri Kamniku

Odgovor Objavljeno: 29 Jun 2013, 21:09 

Še eno moje priporočilo - SHO.

JaZzBrE
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 03 Jul 2013, 08:51 

Ja SHO pravjo da je kul ker malenkost pojaca signal ze ko ja na minimumu (dobro za vintage pickup-e).
Ampak ga moras imeti prizganga ker je True-Bypass.

HF :)

quis.ut.deus
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 13 Maj 2014, 10:49 

jst še vedno ne štekam tehle bufferjev...če mam v verigi non true bypass pedale potem ga ne rabim? right?
https://www.facebook.com/mookiepj

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 13 Maj 2014, 12:22 

Če nimaš true bypass imaš lahko veliko drugih načinov, ki niso nujno pozitivni/boljši. ;) True by pass so vredu, vendar je fajn imet (odvisno seveda od situacije) zraven kak dober buffer, ali v ločenem ohišju ali v pedalu.

Osebno sem bolj navdušen nad idejo imeti dober buffer v enem izmed pedalov, kot pa imeti ločen buffer. Prišparaš na prostoru, kablu in priključku za v pedal. :) Sam imam zato en buffer v volume pedalu ter trenutno nameravam vključit zraven še Hot Cake (clean boost/distortion), ki v bypass deluje kot buffer. Vmes pa boss sd1 in mxr d+. :roll:

Ampak to je samo neko teoretično mnenje. Kaj komu ustreza je pa tako in tako stvar posameznika. Slash recimo ne mara bufferju, Nels Cline-u je povsem vseeno glede celotne tematike. 1pokovka

quis.ut.deus
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 13 Maj 2014, 12:31 

ok tko sm tud mislu...direkt v amp mi gresta crybaby in maxon od808 ki nista true bypass.
v loopu mam pa par vintage pedalov k tud niso, tko da ni panike

se pravi če mi je sounmd kul potem je to to, ni potrebe po bufferju đ

sm pa vidu, da recimo majo mxr microamp kot buffer

tnx
https://www.facebook.com/mookiepj

goran
car na kitar'

Kraj: Laško

Odgovor Objavljeno: 13 Maj 2014, 12:57 

Poskusi najprej kabel direkt v amp,potem pa poskusi še z crybaby-jem in maxonom priklopljenima,pa boš videl če je kaj razlike v soundu.Jaz sem recimo vox wah dal zmodat na true bypass ker je čisto preveč vplival na zvok tudi ko je bil izklopljen - ergo: slab buffer.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 13 Maj 2014, 13:09 

Buffer ni nič drugega kot boost, ki nič ne boosta. icon_e_wink

Zdaj šele vidim, da sem malo narobe prebral tole. Sem prebral, da imaš same true bypass pedale. 1facepalm
Maxon ima notri buffer (kako je dober ne vem), wah pa ima običajno ali samo output bypassan, input pa je še vedno vezan v mrežo in pobira malo moči signalu ali pa en res slab buffer. Če ti tak zvok ustreza je to to, če se ti zdi, da ti manjka malo visokih, malo življenja v zvoku, pa lahko za začetek daš wah predelat na true bypass. To je bila prva zadeva, ki sem jo sam naredil na wahu. :D

Teoretično sta največja jedca zvoka slab buffer in pasivni bypass, ki ni true bypass. Pri true bypass se ti pojavi le problem dolgega kabla, zato pravijo, da je fajn imet vsaj kak buffer v vezju.

O kvaliteti zvoka naj pa odloča uho, to je le gola štromarija. 1bralec

Drugače pa kot je rekel goran, preizkusi.

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 13 Maj 2014, 18:01 

evo eno vprašanje. Delam si pedalboard pa me zanima kako je z tem pobiranjem visokih tonov zaradi kablovja.

Imam 3m kabla do kopije tubescreamerja, potem 6m do ampa.
Imam pa še 2x po 6m kabla v efect loopu od ampa, tam je pa ibanez de7, ter kopija ce2, pride pa še tuner...

Bo to "na uč" ok špilalo ? vse razen de7 je true bypass.

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 10 Jun 2014, 12:11 

Po dolgem času imam spet na glavnem pedalboardu namenski ("dedicated") buffer - nekdaj je to bil Radial EFX Mix, sedaj pa to počne Empress (navadna, ne + različica), lepo spravljen pod pedalboardom. Neverjetno, kako zelo lepo zadevca obudi signal in koliko boljše je to od uporabe raznih pedalov, ki imajo že vgrajen buffer. Zvok je sedaj identičen kot pri igranju direktno v amp, pa še priklapljanje pedalboarda je zaradi konstrukcije same škatlice močno poenostavljeno. Toplo priporočam.

http://www.empresseffects.com/buffer.html#

37 prispevkov • Stran 2 od 31, 2, 3

Pojdi na: