*
designed by Viva La Echo

37 prispevkov • Stran 1 od 31, 2, 3

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2012, 19:21 

Zanimajo me vaše izkušnje.
Torej kaj uporabljate ali ste uporabljali kot buffer na pedalboardu?

Posnjak
doniral2009
doniral2009

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2012, 20:20 

Uporabljam Catalinbread Super Chili Picoso nastavljen na minimum. Na pedalboardu imam ponavadi 5-10 pedalckov, vecinoma s true-bypass, George L patch kablcke in 10m George L kabla. Iskreno povedano si ne znam predstavljat, kako bi zivel brez njega (sicer ga prodajam, ampak ga bom nadomestil z DIY klonom v katerega bom vkljucil se par stvari). Bistvena razlika je pri visokih tonih - brez bufferja je kitara brez zivljenja, zadenfan zvok,brez prave dinamike in attacka (mogoce malo pretiravam - ampak je toliko opazno, da me je motilo), z bufferjem pa je kot bi imel rig kitara - kratek kabel - amp.

Fora bufferja ni v tem da bi karkoli dodajal, ampak preprecuje izgube v kablu. Do izgub v kablu pride, kadar po njem tece elektricni tok, buffer pa poskrbi da v kablu med kitaro in pedalboardom ni toka in zato tudi ni izgub signala pri visokih frekvencah. Malo poenostavljeno, ampak upam da razumljivo :)

goran
car na kitar'

Kraj: Laško

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2012, 22:08 

Torej to pomeni da imaš ta buffer ves čas prižgan ali kako?

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2012, 22:27 

Buffer je ponavadi vedno ON
Zanimiv mi je pedalboard interface,ki ima vgrajen buffer

Samo so dragi...okoli 300usd se cene vrtijo za profi izdelke

Drugače sem sam uporabljal MXR MC401
Je boost,samo če daš knof na min deluje samo kot buffer
Mi pa ni bilo všeč,ker je dodal visoke tone.

Iščem nekaj karseda transparentnega.
Trenutno mi je najbolj zanimiv PI-01-LA Sound design

Kratek opis:

L.A. SOUND DESIGN PI-01 PEDAL BOARD INTERFACE

The PI-01 is the first in a line of high quality audio products from L.A. Sound Design. Designed by L.A.S.D. and Jensen Transformers, the PD-01 gives the consumer the ability to have one central location on the pedal board in which to plug into the pedals and send to multiple amps with no noise or signal loss.

The PI-01 solves the fundamental problem of most pedal boards: the interconnect cables create loading losses that deprive your guitar of tone, fidelity and volume level. This problem occurs even if all the pedals used are true bypass; the more pedals and longer the cable runs, the greater the losses. The PI-01 solves this problem by completely removing the loading loss effect, regardless of the amount of pedals or length of cables there are on the board.

Utilizing the finest Jensen transformers the board signal can be sent to two different amps in stereo with no ground hum. If you are not using stereo pedals the PI-01 set in mono mode splits the mono signal to two amps allowing the use of a separate A/B box to select between two amps.

Designed by engineers who truly understand audio, the PI-01 includes one of the most natural, musical sounding buffers made. Set in vintage mode it sounds identical to your guitar straight into the amp, set at modern mode it has a more hi-fi studio quality sound.

Posnjak
doniral2009
doniral2009

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2012, 23:24 

Hmmm, pravilno narejen buffer ne bi smel dodajati ničesar. Butrus, imas z bufferjem dejansko vec visokih tonov, kot ce bi kitaro vklopil direktno v amp? S kaksnim kratkim kablom mislim, ne s 5m Proel kabla :)

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2012, 23:26 

Je že kdo probal s kakim DI boxom? Kot buffer bi moralo delovat, kako bi pa vplivalo na zvok, bi pa blilo treba preizkusit.

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Odgovor Objavljeno: 04 Apr 2012, 23:30 

Vsaka stvar,ki jo boš dal v signal chain vpliva na zvok ;)
Meni pač ni všeč,kako zveni MC401 na moj rig.
Spet drugi ga nemorejo prehvaliti.
Vsak buffer zveni drugače.Odvisno je od celotnega setupa.

Klele je David Phillips mal napisal, kako deluje pi-01

You really only need to use one buffer in your board signal chain. Preferably the first thing you go into to. Sometimes after Fuzzes or some overdrives or distortion. About 4-5 pedals is the most you want to have in front of the buffer (also depends of the capacitance of the cable you are using).If you have too many buffers things can tend to get a bit bright. Also the choice of cable can determine tonally how your board sounds with the buffer. I tend to use the capacitance of the cable to shape how the buffer sounds. We wire the board to sound very neutral and then shape the sonic character with the different types of cable going into the board and coming out of the board.....to the amp.

The PI-01 is designed to be as close as you can get plugging right into the amp. Buffering increases the bottom and high end of your signal, which tends to change the midrange. The PI-01 increases the mids to compensate for the EQ change. So the buffer is more musical without drastically changing you tone. There is also a button to roll off the high end that the buffer adds so it sounds more like direct into the amp. It is also more stable than a lot of other buffers. It will not distort in the upper range when hit hard.

powered111
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 21 Maj 2012, 22:45 

http://www.thomann.de/intl/visual_sound_pure_tone_buffer.htm

Je kdo tega že probal? Visual sound pure tone buffer. Sestavljam si namreč pedalboard in so skoraj vsi pedalčki true bypass.

quis.ut.deus
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 23 Maj 2012, 16:25 

kaj pe če niso vsi pedalčki true bypass? je pol smisu met takšno stvarco?
https://www.facebook.com/mookiepj

Posnjak
doniral2009
doniral2009

Odgovor Objavljeno: 23 Maj 2012, 19:04 

Odvisno - ce ima kateri izmed njih svoj buffer, potem bo verjetno bolj malo razlike, razen ce je ta efekt kje proti koncu verige ali pa ce je njegov buffer slabo izveden. Nimajo pa vsi efekti, ki so brez true-bypassa, svojega bufferja - recimo vecina nemodificiranih vintage efektov je brez.

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

JaZzBrE
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 27 Jun 2013, 13:34 

Ja... tale buffer vs true-bypass je zanimiva tema. Večina sploh ne ve da taki problemi obstajajo.
Jaz sem recimo zadnjič probal en Joyo vintage overdrive ki je true bypass. Sem mel kitara -> 7m GeorgeL kabla -> Joyo overdirve -> 10m GeorgleL kable -> Randall RM100.
In že preden sem užgal pedalček opazil da je sound čisto brez visokih tonov.
Po nekaj urah prebiranja strani o "buffer"-jih itd pridem nazaj in priklopim Boss GE7 pred overdrive, in stvar deluje skoraj 100%.
Ko pa priklopim Morley Bad Horsie II pred overdrive pa nisem več slišal nikakršne razlike.
Fora bufferja je da ni treba da je pedal prižgan ampak samo priklopljen - naprimer vsi Boss-ovi pedali imajo buffer.

Live and learn I say... live and learn.

HF :)

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Odgovor Objavljeno: 27 Jun 2013, 13:42 

Ja,
samo obstajajo dobri in slabi bufferji,ter vse vmes...

tsarrock
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 27 Jun 2013, 14:54 

Kakšna je pa razlika med dobrimi in slabimi? :)

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 27 Jun 2013, 16:47 

tsarrock napisal/-a:
Kakšna je pa razlika med dobrimi in slabimi? :)

Premajhna impendanca, slabe komponente, šum, "puščanje" signala LFO-ja pri modulacijskih efektih...

Prednost bufferja sem tudi sam opazil zadnjjič, ko sem imel hkrati priklopljena 2 pedalboarda - cca 20 efektov hkrati za en test. Povezovalni kabli niso bili bohve kaj. Priklopim buffer na začetek - in voila! Druga zgodba! Moram drugič probat priklopit še kakšen non-TB efekt, da vidim razliko. Tale je imel cca. 2M ohm vhodne impendance, boss pedali jih imajo okrog 500k ohm.

37 prispevkov • Stran 1 od 31, 2, 3

Pojdi na: