*
designed by Viva La Echo

6 prispevkov • Stran 1 od 1

Sabbath_84
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 22 Jan 2012, 17:15 

Tukaj se lahko nadaljuje konstruktivna debata o tem pedalu. dosti na tem forumu jih pravi da je za domačo rabo okej, za v skupino ali na oder pa ne. jst sm spisal tiste uglasitve in ugotovil da če mam kitaro uglašeno v Standard E lahko grem z istimi strunami še v znižan E Standard ( Eb ). dalje postanejo strune preohlapne.
če hočem igrat npr. metallico, megadeth v e standard in potem recimo in flames v c standard je to problem, rabim dve kitari. tukaj lahko pomaga droptune, ampak kakor pravte nekateri je primeren le za domačo rabo..
ne vem a je to res al ne, ker še nisem sprobal, ampak zakaj bi nrdil tak profesionalen pedal, ki je btw zlo v pomoč, da ni treba ekstra kitar v drugačnih uglasitvah nosit naokoli amatersko icon_eek in mi še zdej ni čist nčn jasno zakaj nebi bil primeren tudi za vaje z skupino, kakor so vsi ostali pedali? vprašanje se glasi zakaj točno morpheus droptune ni primeren za vaje z bendom ali manjše odre, je pa primeren za doma? vglavnem razpište se, tle ni več offtopica :D
The pick of destiny...

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 22 Jan 2012, 18:30 

kupiš sedem strunko in spremeniš fingering.
igraš v drugi lestvici kot je original.
kupiš še eno kitaro.

Gremo po vrsti, kaj je Droptune in kaj naredi.
zaradi tega ker je Droptune v osnovi PITCH SHIFTER in nič drugega.
Pitch Shifting je pa v osnovi TIME STRETCHING.
Kako?
Če hočeš ti manipulirat višino tona digitalno, je edini način da ga predvajaš hitreje kot je bil posemplan (enako kot na tejpu). Se pravi to je zvok: "EEEE"
Če ga hočeš znižat, ga predvajaš počasneje, s tem spremeniš, znižaš frekvenco.
nastane to: "E E E E"
in so vmes luknje...
Zato da te luknje zafilaš moraš ta zvok INTERPOLIRATI (vzeti malo od enega malo od drugega dela)
in nastane to "EeEeEeEeE"
V nobenem primeru to ni zvok "EEEEEEE"... Je blizu, ampak ni to to.

Razlika med različnimi načini je samo v kvaliteti interpolacije in v kvaliteti adaptiranja formanta, oziroma spektralnega ali frekvenčenga "odtisa" zvoka, na novo frekvenco.

Seveda ko gre zadeva v ojačevalec se stvar dodatno zmaže...

Zakaj je v studiu to lažje? Ker imaš boljše algoritme za polifono manipulacijo časovne domene zvoka. MelodyneDNA, Antares polyphonic.

sem poslušal tale video:
http://www.youtube.com/watch?v=DcDvSq1pFjA
in sound kitare postane "warbly" in kot da bi chorus dal čez, poleg tega zjebe attack (kar je značilno za pitch shifterje) že pri pol tona nižje.
Tudi ga imam na sumu da ni Polyphonic pitch shifter.... Ker to počet live za nedoločeno število brez dodatne kontrole preprosto fizikalno nima nobenega izhodišča

sicer pa imaš za live že 10x boljšo rešitev z daljšim stažem v pitch-shift tehnologiji:
tu si dejansko lahko delaš custom uglasitve, ker je res polyphonic sistem.
mislim pa deluje podobno kot Variax, s tem da lahko namontiraš na vsako kitaro.
http://www.youtube.com/watch?v=_3gUbr5G9zM
primerjaj sound Antaresa z Droptunom pri alternate tuningom (tu dejansko imaš vsako struno posebej, ne tam kjer vse pač shifta za pol tona gor/dol)
http://www.antarestech.com/atg6/Alterna ... ideo.shtml

Upam da sm ti dost natančno odgovoril v čem je fora.

Drugače mi pa tudi AutoTune za kitaro gre izredno na kurac in se mi zdi totalno neumna pogruntavščina, ki spet, kot že sto izumov do zdaj, ne bo prinesla čisto nič dobrega glasbi.
Tako kot ni prinesel AutoTune za vokale.
(Here to disappear.)

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 22 Jan 2012, 19:40 

Čist praktična izkušnja: Dokler še nisem imel dodatne kitare, sem uporabljal digitalno znižanje (preko digitechove rack komponente) za 2 tona (se pravi kitara, uglašena v E, slišana v D). Zvok je čuden (kako in zakaj je že Ploki napisal), za povrh mi je Diodibuh (ki je bil takrat tonc na koncertu) vmes med komadom nakazal, naj si uglasim kitaro. laughhard Za prvo silo je blo, ni blo pa za glasbe vajena ušesa. Nekak tako, kot bi rekli, da so načeloma tranzistorci za prvo silo (za vadit), niso pa za na oder. :mrgreen:

Sabbath_84
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 22 Jan 2012, 19:43 

Hvala za pojasnilo ! sej za standard c sm ugotovu lahko še usposobm eno kitaro... pa za drop d in drop c še eno. mam jst uglavnem še dve kitari ki jih loh uporabim za druge uglasitve... samo na eni moram še zamenjat magnete, druga je kul ! tko da bom šel to pot.. ne bom nabavljal tega crapa pol. hvala !
The pick of destiny...

marduk
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 22 Jan 2012, 20:24 

@Ploki: to si čist lepo napisal samo meni ta antares ni logičn icon_eek
se pravi, to namontiraš v kitaro in pol upravljaš preko midi kontrolerja al kak to deluje?

sicer pa še vedno zagovarjam, da je standardna uglasitev najboljša. Mi je uspelo še vse ene tolk dobro skinit po posluhu, če pa že mora bit nizko pa z octaviusom dodam malo spodnje oktave pa je tut zadovoljivo :punk:

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 23 Jan 2012, 01:35 

mislim da ma podoben pickup pod bridgem kot midi kitara, tako da vleče vsako struno posebej.
upravla se samo, ti samo nastaviš izhodiščno nastavitev. (trenutno je iPad app)
ravno zaradi tega ker vleče vsako struno posebej, lahko pitch-correcta vsak ton v vsakem akordu kjerkoli na vratu.
sam ni še dissection videov in tud na antares strani so bolj skopi s tehnikalijami...
na prvi pogled ZELO podobno Variax, ampak zgleda da imajo boljše algoritme in lažjo implementacijo.
(Here to disappear.)

6 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: