*
designed by Viva La Echo

41 prispevkov • Stran 2 od 31, 2, 3

nix
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 18 Okt 2011, 12:16 

Jaz sem postal lastnik novega BlueSky-a. Ta reverb pedalček mi je pa res dober.

Sploh tale shimmer mode:

Pa spring reverb sem primerjal direkt se tistm na Fenderju pa je res dober na blueSkyu (skor ne ločiš razlike tako da laik je pa sploh ne loči), pa še prednost je ta da če blueSky premakneš ne zaropota tako kot vzmeti pravem spring reverbu. :lol:

Res je dober.

Edino kar me moti je kar visoka poraba (okrog 250mA) in je moj fueltank classic bil kar malo prešvoh, če sem imel bluesky in Boss DD-20 na 9V (ki niso galvansko ločeni in je na vseh vtičnicah skupaj max. 500mA). Tako, da sem potem Boss DD20 dal na 12V na Fueltanku, ker je galvansko ločeno napajanje (galvansko ločeno od 9V vtičnic) in je možno na tej vtičnici dobiti 500mA, tako da je 9V del vtičnic razbremenjen oz. je dost lufta za blueSky. Če pa bom še dodal kakšen pedalček pa bo treba razmisliti o novem napajanju. Malo logistike. :)

Ech0
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 18 Okt 2011, 12:30 

Resnično upam, da ga imaš vezano stereo!
Who the fuck is Mr. VonTone?

nix
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 18 Okt 2011, 12:34 

Hm... :oops: Trenutno je mono si pa zelo želim, da bi šel na stereo. slinslin

Ech0
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 18 Okt 2011, 12:41 

čim preje, ker potem bo pa sijal v taki luči kot mora!

Ech0
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 12 Apr 2012, 10:29 

Je bilo kar za pričakovati...

Slika

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Šmarca pri Kamniku

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2013, 13:34 

Hammy
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2013, 14:27 

kole kaj lepiš bedarije...men punca ne pusti več efektov kupvat :( čist hudo se sliš - mislu sem da bom šel iz svojega Cathedrala na rack reverbe, ampak bo tole 5x boljš tbh

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 13 Okt 2013, 14:46 

Videi zvenijo RES noro. Meni osebno sploh Chorale, tisti drugi sound, ki ga naštimajo za baritonko. Fak.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 21 Avg 2014, 13:38 

Sem kar postal odvisnik od tehle Strymon škatlic - noro dober zvok in že četrta škatlica je na poti k meni. Sem pa v dilemi pred nabavo reverba - kolebam med BlueSky in BigSky. Sem pristaš čim manj kompliciranega setupa in pri BigSkyju me ravno to odbija - kup gumbov in visoka poraba, kar bi lahko vodilo v potrebo po močnejšem power supplyju in neskončnemu igranju z gumbi. Torej, vprašanje za tiste, ki imate Timelina, Mobiusa ali Bigsky - kako zelo je vmesnik pomikanja med bankami/nastavitvami hiter in uporabniku prijazen (in koliko je vseh presetov, ali jih je več navešenih na posamezen mode na led izbirnem krogcu)? Ali so stikala mehka (clickless) kot pri V2 različicah manjših škatlic ali so pri ta velikih ohranili trda click stikala? Ali kateri izmed vas uspešno poganja tavelko škatlo s Pedal Power 2ko?

Za kakršenkoli odgovor vnaprej hvala :peace:

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 21 Avg 2014, 14:27 

Kolikor gledam Timeline ne porabi pretirano več kot Brigadier (prvi 300mA drugi pa 250mA). V osnovi gre tako in tako za isto zadevo (isti čip/računalnik) v večji škatli in z več gumbi.
Aha, ampak PP2+ ima le 250mA izhod, torej bi lahko prišlo pri večjem pedalu do kakšnih težav (če so seveda podatki za porabo pravilni).

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 21 Avg 2014, 14:33 

Ne rabim informacij iz priročnikov in interneta (sem že vse predelal in prebral, poznam specifikacije), rad bi hands-on izkušnje. In tole z napajanjem je pravzaprav še najmanj pereče vprašanje zame.
Prosim pišite tisti, ki dejansko imate škatlice... pa brez zamere.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 21 Avg 2014, 16:30 

Ni pene. :peace:

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 22 Avg 2014, 10:46 

Leon napisal/-a:
Sem kar postal odvisnik od tehle Strymon škatlic - noro dober zvok in že četrta škatlica je na poti k meni. Sem pa v dilemi pred nabavo reverba - kolebam med BlueSky in BigSky. Sem pristaš čim manj kompliciranega setupa in pri BigSkyju me ravno to odbija - kup gumbov in visoka poraba, kar bi lahko vodilo v potrebo po močnejšem power supplyju in neskončnemu igranju z gumbi. Torej, vprašanje za tiste, ki imate Timelina, Mobiusa ali Bigsky - kako zelo je vmesnik pomikanja med bankami/nastavitvami hiter in uporabniku prijazen (in koliko je vseh presetov, ali jih je več navešenih na posamezen mode na led izbirnem krogcu)? Ali so stikala mehka (clickless) kot pri V2 različicah manjših škatlic ali so pri ta velikih ohranili trda click stikala? Ali kateri izmed vas uspešno poganja tavelko škatlo s Pedal Power 2ko?

Za kakršenkoli odgovor vnaprej hvala :peace:

Imam BigSkyja, tako da lahko odgovorim vsaj na par vprašanj. Meni je sam način premikanja med bankami zeloo prijazen. BigSkyja sem vzel zato, ker pri kakem komadu zamenjam tudi tri reverbe, in ta zamenjava je resnično hitra - dovolj, da se med igranjem ne opazi, razen če maš prej nek hud 100% wet reverb z dolgimi trailsi in zamenjaš na nek mali room reverb, bo jasno zvenelo odsekano, ker ne bo trailsov - ti se prekinejo. Zamenjava cele banke (ena banka drži tri reverbe, torej od gumba A do C) poteka tako, da bodisi klikneš skupaj A+B za banko dol ali B+C za banko gor. Priznam, da sem tu na začetku včasih sfalil, ampak načeloma se hitro navadiš (jaz recimo med samim komadom tako ne rabim menjat banke). Zamenjava banke je hitra, res smooth, ne nalaga ala Eventide Space ali podobno.

Na voljo imaš 99 bank, vsaka od teh ima na voljo, da si presetaš A, B in C gumb (torej 3x99 presetov). Strymonovih presetov je po defaultu 99, torej prvih 32 bank zapolnjenih plus A gumb 33. banke. Ogromno uporabnega se najde notri, na YT imaš videe večine mislim da, tako da lahko počekiraš, kaj imaš gor. Veliko je dobrih izhodišč za tweakanje.

Stikala so soft/clickless. Ne slišiš jih v ampu.

Žal pa ne poganjam s PP2+, ampak original napajalnikom.

Še kar se tiče igranja z gumbi: le če želiš. Moram rečt, da ko daš na željen model reverba, ZELO hitro najdeš res dober in kul zvok. Valda ima pričakovano vsaj malo learning curvea iskanje pravega sounda, ampak načeloma če ti Strymonovi preseti niso dovolj, sam pa tut nočeš preveč tweakat, hitro najdeš tapravo stvar. Bi ti zagotovo priporočal, res pa je, da ne vem, kakšne zahteve imaš (kar se tiče uporabe pri muski). Bi pa z gotovostjo rekel, da če map BSkyja, da ne boš več rabil drugih verbov :,D. Zame je res perfekten - trije reverbi, ki jih lahko takoj utiliziram (škoda, da se ne da stackat :,D), od čisto kratkih, zaprtih prek dolgih, ambientalnih do wacky, synth-like zadev ali kakih inovativnejših (recimo res hud mi je Chorale, zveni kot da maš moški pevski zbor zadej: https://www.youtube.com/watch?v=1vrLqLs3hDs). Potem pa imaš not itak še vse od EQ-janja verba (kake kul lo-fi zadeve dobiš), dodajanja modulacije, driva ... ni da ni.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 22 Avg 2014, 11:02 

Super, takšen info sem rabil, hvala kole! :punk: nadcar

Bi pa tudi bil nadvse vesel, če bi ga bilo možno tudi v živo sprobat... če si pripravljen potrpet in ga posodit ali prit na obisk, javi na ZS. :mrgreen:

Moje zahteve so predvsem za uporabo s klaviaturami, saxom in akustično kitaro, tako da se odločam izključno med BlueSkyjem in BigSkyjem (se mi je zdela tvoja okrajšava BSky kar zabavna, ker lahko gre za enega ali drugega 1bralec ).

irenej
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 22 Avg 2014, 11:48 

PP2+ brez problema napaja Timeline

41 prispevkov • Stran 2 od 31, 2, 3

Pojdi na: