*
designed by Viva La Echo

175 prispevkov • Stran 11 od 121 ... 8, 9, 10, 11, 12

marduk
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 20:48 

prej ko delaš kake koli mode probaj kak dela DD pred ampom.

LuKC
kitarski heroj

Kraj: Okolca Lj

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 21:23 

Lihkar sprobal.. čista razlika, stari ! zgleda se PRED TEM AMPOM res bolje obnese :) odmevi taki kot sem želel ! tudi na high gain ! zdaj je brez vsakršnega hreščenja ! hvala za namig :)

marduk
Uporabniški avatar
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2013, 21:51 

LuKC ne kompliciraj če je življenje lahko enostavno :D

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 29 Mar 2013, 00:22 

Ma sm sprobal, pa mi dela neke manjše odmeve v ozadju kadar efekt ni prižgan, tko da se odločam za preizkus mxr carbon delaya, ki je analogen. ne morem igrat dela z delayem in potem izklopit delay, ker bi moral dat na pedalu vse na nulo, da se nato ne sliši background clipping sicer neprižganega efekta. razen če bi igral po delih, to bi se še sicer obneslo, vendar samo pri snemanju !

billy_bobo
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Kras

Odgovor Objavljeno: 29 Mar 2013, 13:17 

potem imaš pa čuden pedal. imel sem že ene 5 DD3 - DD7 in mi ni nobeden v off stanju delal nobenih ponovitev, ne v loopu ne pred ampom.

LuKC
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 30 Mar 2013, 00:26 

Dobr, morm sprobat še ene par drugih, da vidim če je kaj razlike.... :roll: kupoval zaenkrat ne bom nič, raje nesem amp v trgovino in tam na njem pač sprobam par različnih delayev.. :roll:

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 24 Maj 2013, 11:15 

V čem je razlika med analognim in digitalnem delayu (predvsem v praksi)?

pocast
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 24 Maj 2013, 12:33 

Digitalni ti omogoča precej večje ponavljalne čase (nekateri praktično v nedogled)
Analogni so pa precej krajši. Imajo pa analogni precej bolj topel zvok, za razliko od digitalnih, ki so precej bolj sterilni. Je pa res da se po barvi zvoka današnji digitalci zelo približajo analognim in praktično ni razlike.

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 24 Maj 2013, 13:17 

Aha... Imam že sicer dd6, ampak tistega bolj uporabljam za clean zvoke in daljše delaye, bi pa imel še enga krajšega za kakšne solote... In je kar nerodno menjavat vedno nastavitve... Kaj je kdo imel tega harley bentonovega digitalnega? Baje je čru bajsvič, tako da še pomoje mazal ne bo nič :) http://www.thomann.de/de/harley_benton_ ... _delay.htm

Lukson
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Sežana

Odgovor Objavljeno: 05 Nov 2013, 11:10 

žijo;)

je igral, sprobal kdo WAY HUGE echo puss delay?

tnx;)
"Boljše zaigrat 3 tone z občutkom,kot 30 brez"

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 28 Apr 2014, 18:09 

Kakšne izkušnje z BBE two timer? Mi je pritegnil zanimanje zaradi dveh delayov v enem :)
http://www.myspace.com/shutdoownband

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 28 Apr 2014, 18:32 

Jaz sem ga imel. Zna bit, da je prav ta, ki se prodaja na forumu moj bivši. Super zvok in kvaliteta, ki je pri BBE-ju serijska.
Sicer imam malo izkušenj z delayi, mi je bil pa všeč, še posebej zaradi funkcije, ki jo omenjaš. Mogoče le, da je mičkeno premalo nastavljiv. Ne znam drugače napisat. Je pa tud že nekaj časa, kar sem ga imel, pa moj spomin spominja na švicarski sir. ;) :D
"Why Be Happy When You Could Be Interesting?" S. Žižek

rebel
predskupina

Odgovor Objavljeno: 28 Apr 2014, 21:40 

Točno ta je tvoj bivši, tako kot si rekel :) sem ga teh pribl. pol leta odkar sem si ga lastil redno uporabljal, sedaj pa e nekaj časa igram samo akustično, kjer tega pedalčka ne rabim in rabim denar za druge stvari.
Rebels are we, though heavy our hearts shall always be.

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 15 Jul 2014, 12:59 

Počasi se odločam za nov delay, sicer mi artec čisto ok služi za moje potrebe, sam malo sem se ga naveličal, mogoče bi še upgradeal zadevo.
Torej, pedal mora štimat pred ampom (distorzijo nekako gradim pol/pol, marshall jmp (nmv) na cca 1/2 volume ali blackheart bh 15, oba volumea na dobro polovico in potem je za solote in komade, kjer rabim več drivea še boostan z(navadno) TS stil pedali, torej pedal z gain knofom navadno med 0 in 1/4 v nekoliko drajvan amp). Delay bo zadnji v verigi (pač standard). Ne rabim nevem kako dolgih delayev, bolj ali manj kratek slapback, občasno se še kaj drugega igram. Tap tempo mi ni pogoj, če pa je, pa verjetno bo prišel prav, močno zaželjen je gumb za dry/wet, torej mix.

Cenovno bi šel nekako okoli 100€ rabljeno če se da. Če me kak pedal resnično prepriča, bi se še kaj bolj stegnil.
Zaenkrat kar sem iz te teme in še drugih forumov razbral in naredil izbor:

- MXR carbon copy
- Line 6 echopark
- Malekko ekko
- EhX memory boy
- Maxxon ad9

Mnenja, ideje, priporočila? (morebitne prodajne ponudbe tudi sprejemam na zs)

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 15 Jul 2014, 13:24 

Glede na to, da sem si lastil večino na seznamu, sprobal pa čisto vse, bi jih razvrstil/ocenil takole:

1. MXR Carbon Copy (imel, ga bom zagotovo kupil še 1x) - najboljše razmerje zvok/cena/izdelava/raznolikost, predvsem zaradi dodatne modulacije ter razpona in oscilacij, igra se odzivno kot da bi dodal v verigo še en inštrument, zvok ponovitev ima prijetno globino. Če želiš dodati solažam organsko mehkobo je tole pravi naslov.
2. Maxon AD9 (preizkusil) - fenomenalen analogen delay, dela tudi pred nadrajvanim ampom kar me je sezulo in zveni res lepo, ponovitve se zelo enakomerno in prijetno stopijo, razločneje od Carbon Copyja. Ima pa kratek delay čas in ni mi bil všeč občutek stopalke.
3. Malekko Ekko (preizkusil) - ZELO podoben Carbon Copyju, ampak me ob daljšem igranju preprosto ni enako navdušil. Ne znam razložit, ampak nekaj mu manjka, imel je premalo "globine" v zvoku napram Carbon Copyju, prav tako višjo ceno. Zmotili so me tudi natlačeni visoki knofi, ki se jih v naglici težko upravlja.
4. Line 6 Echo Park (imel) - zelo robusten in raznolik, ampak čisto vsak modus zveni zelo definirano in sterilno. Daleč boljša alternativa, če želiš delay z veliko opcijami, sta Boss DD-7 (imel) in TC Electronic Flashback (imam). In footswitch je zelo čuden na občutek, se moraš za tap tempo malce navadit na jakost stopanja, ker ga lahko kaj hitro izklopiš.
5. EHX Memory Boy (imel) - prav tako lepo mehko zveneč kot Ekko in CC, ampak me je skrbel predvsem EHXov quality control ter podivjanost parametrov kar se tiče modulacije in oscilacij. Moral si kar precej poštudirat nastavitve in če si vrtel knofe med koncertom je kaj hitro zajadral v nenadzorljive nastavitve in si ga moral kojci izklopit. Lep na subtilnih, nižjih nastavitvah, ampak pri čemerkoli bolj intenzivnem (glasnejši repeati, več ponovitev, več modulacije) so se hitro pokazale pomanjkljivosti - premalo definiranosti, premalo headrooma, moteče umetno zveneča modulacija.

Kriteriji:
- zvok
- cena
- kakovost izdelave
- raznolikost (možnost nastavljivosti mix, ms, oscilacija, definiranost oz. mehkoba ponovitev idr.)

:peace:

175 prispevkov • Stran 11 od 121 ... 8, 9, 10, 11, 12

Pojdi na: