*
designed by Viva La Echo

47 prispevkov • Stran 3 od 41, 2, 3, 4

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 06 Feb 2009, 22:35 

Vedno se bodo našli šušmarji, ki bodo naredili substance, oglaševane kot "Better than an orgasm!!!" In vedno zatem take zadeve propadejo. Stari pregovor pravi: "You just can't beat the real thing." In tako to pač je. Trak&vinil vs. CD, digitalni fotkiči vs. analogna fotografija, simulirano vs. resnično, umetna vs. prava inteligenca. Ko pride do upora robotov in revolucije bom poskrbel, da bodo v prvi vrsti za odstrel ljudje kot je volk - torej zagovorniki strojev in njihovih patetičnih izgovorov zoper njih zasužnjevanje. Očistiti bo potrebno svet te digitalne nesnage in odvisnosti od strojev ter nafte... khm... :oops: ...

... eh, lampe in analogni stompboxi posekajo multiče :peace:

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: ilirska bistrca

Odgovor Objavljeno: 06 Feb 2009, 23:21 

Zingy napisal/-a:
Ko pride do upora robotov in revolucije bom poskrbel, da bodo v prvi vrsti za odstrel ljudje kot je volk - torej zagovorniki strojev in njihovih patetičnih izgovorov zoper njih zasužnjevanje.

tisto kar sem napisal je bila ironija...sem poskušal tudi v tem tonu napisat, vendar ti očitno zgleda kot da je mišljeno zaresi, pa ni! :peace:

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 07 Feb 2009, 00:12 

Huh? A sarkazma, s katerim je moj post naravnost prežet, pa ni zaznat? :D :D :D
Presneto, pa sem upal, da vsaj enkrat ne bom pri tovrstnih sarkastičnih podvigih potreboval dopisovat, da vključite detektorje... pah, sanje pač, šmrc...

Me pa zanima, je že kdo kombiniral noise gate in delay... in kako je kaj s tem...

EDIT: Aja, v tale post naključno nameči čimveč :mrgreen: tehle smeškotov... in sarkazm detektor vklopit za mirno vožnjo icon_wavey

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 12:30 

Zingy, po svoje ima Volk prav, vse se seli v svet ničel in enic in tega ne moreš preprosto zanemariti.
Res trenutno digitalno ŠE ne dosega analogno, kar pa ne pomeni, da ga nekoč res nebo celo preseglo. Lahko to gledaš tudi z drugega zornega kota: nehaj uporabljati MP3 player, digitalni fotoaparat, PC, posledično internet, vrzi ven vse digitalije iz avtomobila in počutil se boš kot v 50`s. Verjamem, da so se imel lepo s starimi Champi in prvimi LP in Teleti in Strat, a sem prepričan, da bi se prav tako radi igrali z vsemi današnjimi gadgeti.
Sicer pa brez napredka tehnologije ne bi blo niti Pink Floydov, niti Mike Oldfielda niti Jean-Michell-Jarra, vsaj ne v takšni obliki, kot jih zdaj poznamo.

Grem staviti karkoli, da pri blind testu ne morete ločiti Twina od modelinga JC 120 na Roland Cube 60 na cleanu. Lampa pa ima še zmeraj rahlo prednost pred modelingom pri prehodu v brejk, a počasi bo tudi to s pravimi algoritmi, ki bodo znali dodati potrebne harmonike v sound izničeno. Suner or later.

Tudi sam sem nostalgik in bi se najraje vrnil nazaj v 60`s, pa ne zaradi tehnologije, temveč zaradi načina življenja,zraka in šedokaj neokrnjene narave (vsaj v mojem koncu lepe naše) umirjeno, brez stresa in težav današnje družbe, a pri tem bi z veseljem vzel s sabo nazaj LCD TV, MP3, PC in kak multič, ker v tistih časih si lahko z navadnim lampa ampom ali steno podrl ali pa imel šit sound na zaprtem ampu. In multič bi mu dodal funkcionalnost, kot to počne danes.

Uf, me že prsti bolijo (nekaj me trga po celem telesu) in zgleda, da se me vročina in gripa loteva, upam, da bodo čimprej spustili v pogon nano robotke, ki se bodo spopadli z virusi gripe na terenu, face to face, mano a mano in bom lahko naslednji dan veselo odkorakal na šiht čil in zdrav služit gnarje za nove "digitalne lampe" icon_e_wink
Say NO to ACTA

Alex
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 12:34 

Se podpišem pod tale post.

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 12:41 

Ne me še med Amiše pošiljat :mrgreen:

Se strinjam, a se obenem prijavljam za blind test JC120 vs. Twin Reverb. Me res zanima, ker ko sem igral v BTC na zelo glasnega JC120 me niti približno ni na visoki glasnosti zadelo v trebuh kot takrat, ko sem v placu igral na navitega Twina... Cube 60 pa me na veliki glasnosti ni nikoli spominjal na lampo. Saj so lepo spolirani zvoki, vendar ni tistega "puncha". Pri tranzistorjih užge naenkrat ven, ko udariš akord. Pri lampi pa... kot bič. Hm, ne znam razložit. Me res mikajo tile blind testi, šment! :mrgreen:

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 14:21 

Še enkrat: NE me narobe razumet, tudi sam prisegam na punch do konca navitega Plexi-ja, ni ga čez ta filing. A digitalno počasi dohiteva analogno, tehnika in tehnologije gredo naprej. Saj vsi poznate tisto o Bill-u Gates-u in 640 KB (ja kilobajtov) RAM- bo več kot dovolj za vse večne čase. Vsi vemo sedaj, koliko papajo njegovi winsi :mrgreen:

In ko govorim o digitalnem, govorim predvsem o modeling ampih za vadit in za snemat. S 100 W Marshallom na full (razen če nisi Blackmore) te bo kdo težko spustil v studio, še težje pa posnel.

Pa še nekaj.

Vsi vemo, da bi radi imeli vse ta dobre ampe pri bajti. A to potegne finančno? Seveda, če ste v sorodu s kakim milijonarjem, ki ni po duši škrt in odpre denarnico za vaše muhe. Povprečen folk, ki pošteno služi svoj kruh v napol propadlih firmah pa se tega ne more privoščit. In ni lepšega, da si namesto 2-3 Fenderjev in Marshalov, Vox-ov in Mes, ki bi te stale vsaj 10.000 € kupiš recimo najnovejšega Roland Cube 80 za svojih cca 400 €, z modeling ampi vsaj nekaj svetovno znanih ferštov (ki pa po pravici povedano po soundu niti niso tako zelo daleč od pravih), zraven dobiš v komadu še kup kvalitetnih Boss efektov in zadeve memoriraš. Probaj to s povrečnim klasik lampašem?

Pravi lampa ampi so "one player guy", modeling imajo vse in več za to, da lahko najdemo vsaj nekaj dobrih soundov, ki nas zadovoljijo.

Torej, ja, za v živo igranje na stadionih, športnih dvoranah in podobnih velikih placih lampa še zmeraj (no, pri jazz-u, heavy, trash-u ipd. so SS že enakovredni ali celo bolj zaželeni), za domačo uporabo, manjše gige, jazz, heavy in ostale novodobne oblike rock-a in snemanja pa modeling ampi že šišajo lampo. Če npr. ozvočimo kakega VOX DA-5 in spustimo preko PA (kar se danes praktično itak počne z vsemi ampi), tudi na "velikih špilih" dvomim, da bi kdo od publike opazil razliko.
Say NO to ACTA

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 14:35 

Za modelling sem ugotovil, da je zaenkrat glavna razlika v dveh stvareh:
1. ni lampaškega puncha
2. uho se ob modellingu čez čas "utrudi"

Ne znam tega razložit, ampak po dolgem času glasnega igranja z modelling zvokom postane le-ta ušesu (vsaj mojemu; o tem mi je tarnal tudi še en kitarist) neprijeten, celo moteč. Pri lampi pa tega učinka ni. Še kdo pozna ta občutek?

V osnovnem principu - saj lepo, da si pristaš modellinga, ki vsakemu kitaristu za majhen denar priskrbi kopico odličnih zvokov. Osebno še vedno menim, da digitalni modelling, dokler se skuša približati lampi, le-te ne bo dosegel. Glede preseganja lampaškega zvoka bo pa znala biti še ostra debata :peace:

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 15:17 

Moteč zvok (pri zelo glasnem igranju) je (zaenkrat še vedno-žal, tranzistorski clipping, posledica tega je pomanjkanje zvočnega spektra in harmonikov pri izhodni stopnji SS ki jih lampe imajo, a o tem sem že govoril, kar pa je itak pomanjkanje pri vseh SS in ne samo pri modeling ampih, mogoče je del krivice pripisati tudi zvočnikom, ki morajo biti na modellingu čimbolj nevtralni in zato mogoče malo bolj mrtvo zvenijo. Modellinge se da prav lepo oživeti s kakim tube overdrive pedalom z efektom prazne baterije, res dobijo bolj warm, "lampiš" sound. Največ dela bo treba opraviti na končni stopnji SS, da ne bo tistega "harsh" zvoka pri maksimalni glasnosti (distorzija SS je drugačna od tube-tu je največ zamer k SS zvoku) Bo pač treba limitirati izhodno moč SS ampov podobno, kot npr. limitirajo hitrost pri avtih, z elektronsko blokado. Tako ti ne bodo prišli v tranzistorski clipping, ki je tako neprijeten za naša uha. Če se tranzistor ampe ne tera do clippinga, dolgo zvenijo zelo nevtralno in se lepo razumejo z vsemi-tudi FX p(e)(r)dalčki :P
Say NO to ACTA

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 22:06 

No tole je eno zanimivo branje SS vs modelling:

http://www.epinions.com/content_3726614660
Say NO to ACTA

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 22:54 

pri meni je glavni problem pri tranzistorjih v občutku. Zvok je sterilen, vedno enak, predvidljiv.... ...pri lampaših je pa feling 10x boljši (govorim zase), ko ga nateraš se zvok lepo preliva(nevem kako bi povedal), zvok ni tako predvidljiv,...

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2009, 23:31 

kenny napisal/-a:
pri meni je glavni problem pri tranzistorjih v občutku. Zvok je sterilen, vedno enak, predvidljiv.... ...pri lampaših je pa feling 10x boljši (govorim zase), ko ga nateraš se zvok lepo preliva(nevem kako bi povedal), zvok ni tako predvidljiv,...

Maš preveč "gaina " na PU-jih, spusti jih malo niže od deklarirane vrednosti in dobil boš na igranje zelo občutljivo kitaro, tako pridobiš potrebno dinamiko. Pa ne teraj SS ampa čisto do konca, odpri ga na kakšnih 70-80% , vmes vtakni kak booster in drive pedal, recimo Digitechov Screamin`Blues OD, ki je občutljiv na dinamiko igranja in si zmagal.
Say NO to ACTA

kos
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 09 Feb 2009, 11:39 

Po mojih izkušnjah se SS ojačevalci res bolje obnesejo s pedali spredaj. Sem pa imel SS Crate Powerblocka, ki se je obnašal skoraj enako, kot lampaš. Zelo dinamičen ojačevalec, ki pa je še bolje zvenel s pedali spredaj. Za tega mi je res žal, da sem ga prodal.
Modelirni ojačevalci mi pa nikoli niso bili všeč. Vedno je nekaj manjkalo, predvsem v občutku, ko sem prijel kitaro v roke in zaigral prvi akord. Nekako plastično mi je delovalo vse skupaj, pa je bil sam zvok lahko zelo dober in avtentičen. Z drive pedali mi pa sploh nikoli niso dobro zveneli.

RiZsho
gospodar strun

Odgovor Objavljeno: 09 Feb 2009, 18:20 

Citiram:
Bo pač treba limitirati izhodno moč SS ampov podobno, kot npr. limitirajo hitrost pri avtih, z elektronsko blokado.

Tale je bosa s štromarskega stališča. Limitirati moč dejansko pomeni clipping. Če bi to realiziral tako kot ti praviš bi bil efekt enak. Fora je v tem da končna ne more na vhodu ojačati ne vem kako velikega signala. Ponavadi pri največji glasnosti pri 1V na vhodu že končna distorzira - prehaja v clipping. Tukaj bi bilo treba zagotoviti da končna stopnja ne drajva in to se najbolje naredi da vzameš močnejšo končno stopnjo in jo teraš npr. na polovici moči oz. na polovici volume knofa. Če boš pa malim ojačevalcim to naredil, bodo pa pač tišji. Pa z vsem spoštovanjem g.jocojur ;)

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 09 Feb 2009, 19:42 

Hvala za ta popravek, mogoče se nisem dobro izrazil, ko sem mislil na "elektronsko" blokado sem bolj mislil na to, da omejimo teranje končne do konca. Seveda lahko to storimo z omejevanjem glasnosti, torej fizična blokada vol pota (pač se ustavi na recimo, kaj jaz vem 90 %).
Ker če tega ni, pač vsi radi cedimo amp do zadnje kaplje, ne glede al je SS al pa tube :mrgreen:

Druga varianta blokade pa je bolj živa, v mojem primeru kar moja žena, ko je ona doma je distorzija kakršnega koli ampa znanstvena fantastika :twisted: laughhard
Say NO to ACTA

47 prispevkov • Stran 3 od 41, 2, 3, 4

Pojdi na: