*
designed by Viva La Echo

3 prispevkov • Stran 1 od 1

Hefe
terasna legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 25 Nov 2008, 11:03 

Pred kratkim sem si omislil tole zverino

http://www.blackstaramps.co.uk/products/ht/htdual.html

Gre za lampaški dvokanalni drive pedal. Narejen je robustno in dobro prži. Nisem ga še pogruntal v nulo, po 1,5 mesecu uporabe in 3 špilih sem skrajno zadovoljen.

PLUS+++++++
- da se ga fino naštelat. na 1-kanalu lahko dobiš od malenkost zapacanega cleana do agresivnega cruncha, na 2 kanalu pa od prijetnega do kosti lomečega driva.
- zraven sem dobil adapter (hvalabogu!! naj ga še ostali začnejo dajat)
- Narejen je res masivno, ne bi ga hotel dobit v glavo icon_e_smile

Minus ---

- na 1. kanalu bi mi pasal še mal večji " razpon" driva
- gumba za drive in voluma sta mogoče malo nerodna za nahitr obrnit med špilom, vendar nič dramatičnega

Ceno ma Bobenček OK. Isto kot Thomann. cca. 200 eur z adapterjem.

P.s. Posebnost je menda patentiran ISF filter. Z njim nastavljaš frekvenco, da dobiš bolj USA ali British sound. Skrajno na USA je zelo sintetičen, skrajno na British pa rezek. Jaz ga imam malenkost na usa premaknjenega.

lp

lawrence
one man band

Odgovor Objavljeno: 24 Avg 2009, 10:22 

Zivjo!

Lepo, da še kdo to pozna....Mene zanima ta zadeva, al pa HT-drive ali HT-xtreme.
Imaš še to zadevco, lahko napišeš kaj več? Zanima me čez kak amp oz clean ga uporabljaš in do kake distorzije lahko prideš, je zvok poln, bogat, masten.. za kake rife delat?

Hefe
terasna legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2009, 15:56 

Zdravo Lawrence!

Imam še pedal, mislim da bo kar ostal pri hiši :) Pedal za live peljem skozi fender blues deville 410, pred tem pa sem igral na fender deluxe texas red. Surov clean sound fender ojačevalnikov, ni najbolši temelj za BS pedal, čeprav dela OK, se še dosti pelje na Marshall, Boogie, Peavey,...se pravi malo "trše" ampe.
1. Kanal imam naštiman na British crunch, in z rahlim volume zapiranjem dobim ven clean.
2. Kanal je super za mastne in surove riffe, ter pojoče solaže, dosti sustaina grobosti a vseeno ne para ušesa z nadležnimi frekvencami.

Ht-dist je perfekcija, za dobrih 150 eur, lampaški efekt, res masovno zgrajen, z adapterjem,...res pade žlica v med :), ... jst sem si vzel Ht-dual izklučno zaradi dveh kanalov (prvi je lahko crunch ali clean)...ti priporočam.

http://24ur.com/ekskluziv/glasba/novo-p ... a-bhc.html

na zgornjem linku je naš novi singl, posnet 100 % na Blackstar dual in Musicman silhouette 20th anniversary, peljano v Mesa Boogie clean (last studia).

LP :)

3 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: