*
designed by Viva La Echo

281 prispevkov • Stran 17 od 191 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19

Gašper
car na kitar'

Odgovor Objavljeno: 24 Jun 2007, 14:53 

Sprobavam Radialov booster Big Shot. Super zadeva, dober boost, buffer in še par stvari, ki jih ne razumem najbolje. Zanima me, če ga je še kdo sprobal ali ga ima in kaj si o njem mislite. Resno premišljujem, da bi ga nabavil, ampak bi teh 130€ zapravil potem, ko slišim še kakšno besedo ali dve od drugih.

warlock1
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Sežana

Odgovor Objavljeno: 16 Nov 2007, 20:15 

sam uporabljam elektro harmonixov linear pover booster 2. Doda ogromno prezence in širine. Ga toplo priporočam vsem lastnikom single coil kitar, ker pri višjem nivoju ustvari občutek humbackerja, vsi drive efekti pa dobesedno kopljejo po ojačevalcu.
za znoret.
....se mi je poslabšalo na boljše...;)

warlock1
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 16 Nov 2007, 20:20 

Blackmore napisal/-a:
Mene pa zanima, kolk se kej razlikujejo novejše verzije TS 808 od tistih, bolj vintage (starih cca 20 - 25 let)?

lej . razjezil sem se ,si kupil ts9 reissiue. ga odprl, odlotal čip, odlotal par uporov, kondenzatorjev, razdrl star sesut predojačevalnik, in pobral ven zloglasni čip jrc4558-z nekje začetka osemdesetih let.Kar je popolnoma navaden dvojni operacijski ojačevalnik -popolnoma nič posebnega.Ostale komponente zamenjal z metalplastnimi upori, tantal kondiji..blablalal Prisežem, da niti tisti, ki ga je razvil, na uho ne bi čutil razlike med vintage in pa tem. Celo mislim da ima moj manj šuma..in več širine in globine. Ima pa zelo mild drive, ki je nebeški za igranje bluza ali pa boostanje malih lampašev.Skratka, predelava ne košta skoraj nič. Razlika v ceni je pa porazna.

warlock1
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 16 Nov 2007, 20:25 

tomoze1 napisal/-a:
Blackmore napisal/-a:
Mene pa zanima, kolk se kej razlikujejo novejše verzije TS 808 od tistih, bolj vintage (starih cca 20 - 25 let)?

lej . razjezil sem se ,si kupil ts9 reissiue. ga odprl, odlotal čip, odlotal par uporov, kondenzatorjev, razdrl star sesut predojačevalnik, in pobral ven zloglasni čip jrc4558-z nekje začetka osemdesetih let,ter ga zalotal na mesto originalnega korejskega čipa.Kar je popolnoma navaden dvojni operacijski ojačevalnik -popolnoma nič posebnega.Ostale komponente zamenjal z metalplastnimi upori, tantal kondiji..blablalal Prisežem, da niti tisti, ki ga je razvil, na uho ne bi čutil razlike med vintage in pa tem. Celo mislim da ima moj manj šuma..in več širine in globine. Ima pa zelo mild drive, ki je nebeški za igranje bluza ali pa boostanje malih lampašev.Skratka, predelava ne košta skoraj nič. Razlika v ceni je pa porazna.

warlock1
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 16 Nov 2007, 20:26 

tomoze1 napisal/-a:
tomoze1 napisal/-a:
Blackmore napisal/-a:

lej . razjezil sem se ,si kupil ts9 reissiue. ga odprl, odlotal čip, odlotal par uporov, kondenzatorjev, razdrl star sesut predojačevalnik, in pobral ven zloglasni čip jrc4558-z nekje začetka osemdesetih let,ter ga zalotal na mesto originalnega korejskega čipa.Je popolnoma navaden dvojni operacijski ojačevalnik -popolnoma nič posebnega.Ostale komponente zamenjal z metalplastnimi upori, tantal kondiji..blablalal Prisežem, da niti tisti, ki ga je razvil, na uho ne bi čutil razlike med vintage in pa tem. Celo mislim da ima moj manj šuma..in več širine in globine. Ima pa zelo mild drive, ki je nebeški za igranje bluza ali pa boostanje malih lampašev.Skratka, predelava ne košta skoraj nič. Razlika v ceni je pa porazna. Nekateri proizvajalci so pa res nabrušeni v ustvarjanju mitov okrog svoje robe, še posebej za prodajanje megle. Tu ni neke velike znanosti.

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 22 Jan 2008, 21:27 

OK, s kolegom sva sprobavala Radialov booster Big Shot PB1, na ojačevalcu Marshall Silver jubille edition.
Uporablja overdrive kanal, ki ga ima na ojačevalcu. Če je bil vezan direktno, je super boostal clean, če pa je preklopil na drive kanal, pa je z boosterjem dobil samo čebelo. Ko pa sva ga vezala v fx loop, pa je deloval fenomenalno - transpartenten in zelo jasen boost brez popačenja.

Kako je to možno, če naj bi se boost predala vezal direktno, kot zadnje pedaljero pred inputom v amp? Ko sem nekje napisal, da je nekdo uporabljal beheringerjev PB100 tako, ste rekli, da je to nesmisel, tukaj pa se je izkazalo kot edino uporabno...

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 22 Jan 2008, 21:40 

Toliko o informacijah, ki jih dobiš z interneta :mrgreen:. Jaz imam boost prvi v verigi, pred vsemi efekti in mi dela super. S pedali je pa itak tako, da je vredno eksperimentirati z vrstnim redom.

warlock1
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 22 Jan 2008, 22:01 

ja, če se ti zdi nekaj super,je to pač to. sam prakticiram najprej vah, pa kompresor in šele potem boost.

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 09 Maj 2008, 15:51 

kakšen boost priporočate za single coile, da dobiš clean zvo, s prezenco in tistim sparkle singlecoil prizvokom? pa fino je da ne driva preceč, oz. nič. Mam hitaro s HSS konfiguracijo in im HB precej večji output kot singlecoili. Za Clean najraje uporabljam SC-je, ker imajo res lep zvok. Fino je če je ztadeva DIY-abilna :)

V mislih imam LPB (od EH), kak microamp in AMZ mini booster

warlock1
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 09 Maj 2008, 17:10 

Da Cat napisal/-a:
kakšen boost priporočate za single coile, da dobiš clean zvo, s prezenco in tistim sparkle singlecoil prizvokom? pa fino je da ne driva preceč, oz. nič. Mam hitaro s HSS konfiguracijo in im HB precej večji output kot singlecoili. Za Clean najraje uporabljam SC-je, ker imajo res lep zvok. Fino je če je ztadeva DIY-abilna :)

V mislih imam LPB (od EH), kak microamp in AMZ mini booster

mislim, da se prodaja nas forumu en fulltonov fat boost-stvar je fantastična

Smile4me
kitarski heroj

Kraj: NM

Odgovor Objavljeno: 05 Apr 2009, 20:57 

a volume pedal spreminja barvo kot volume na stratu ali znižuje glasnost tako kot če bi na fršterkerju štelal?
its all about feeling

warlock1
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 05 Apr 2009, 21:24 

lahko se zgodi, da ti tudi odreze visoki spekter -kitara postane motna. Dober volume pedal je zelo teško dobiti.Preiskusil sem jih ogromno,tudi razne fancy in pregrešno drage kot je ernie ball ipd.... za zdaj je za strat še najboljši boss fv 500h-na koncu pedal boarda, pred ojačevalcem. boss samo malce slabi signal, a ne spreminja karakterja kitate

zmatej
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 06 Apr 2009, 07:31 

Da Cat napisal/-a:
kakšen boost priporočate za single coile, da dobiš clean zvo, s prezenco in tistim sparkle singlecoil prizvokom? pa fino je da ne driva preceč, oz. nič.

Pomoje se ti splača sprobat od BBE Boosta Grande. To je čisto clean boost, ki ne doda svojega zvoka...

blender
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 01 Maj 2009, 10:07 

Ali ima kdo kakšne izkušnje z Analogman KOT - King of tone pedalčkom ?

blender
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 16 Maj 2009, 19:48 

Z Analogman pedalčki je tkole... s poslanim mejlom se vpišeš na čakalno listo in preden prideš na vrsto te možakar kontaktira preko mejla. Nato si lahko izbereš samo en pedalček in ti ga nardijo.

Sam sem si nabavil od Radiala Big shot class A power booster, pred tem pa sem stestiral malo morje boost in overdrive pedalov. Pedal deluje kot nekakšen clean boost z malim dodatkom gaina in voluma, po mojem okusu odlično sede na class a tipe ojačevalcev in za vse tiste ki ne rabijo veliko overdrajva pri boostu.

281 prispevkov • Stran 17 od 191 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19

Pojdi na: