*
designed by Viva La Echo

18 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 17:25 

Torej naslov pove vse: kateri multiefekt najbolj priporočate od zgoraj omenjenih firm, nekaj me drži za nakup enega malo večjega multi efekta tam okoli 200-300€ pa se ne morem odločiti med Line6 xt live podom, pa Korg3000x, Roland G8 ali Zoom G7 (G9)? Ne nameravam pa po trgovinah laufat, ker tako reč itak v manj kot tednu dni ne moreš pošteno sprobat. V poštev pridejo le ti in podobni, ker imajo še expresion pedal, da po nepotrebnem še za wah in vol pedal denar ne zapravljam. Poganjal bi ga na Roland Cube clean kanal, ali na kak Tech21 30 W.

Vse vaše izkušnje in konkretne primerjave iz prakse so zato dobrodošle. seveda je na prvem mestu kvaliteta zvoka (šum, verodostojnost emulacij...), šele nato oblika, vzdržljivost, velikost ipd.(rabil bi itak samo doma).
Say NO to ACTA

Mato
doniral2010
doniral2010

Kraj: Vir

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 18:25 

Vidim da nisi omenil Vox-a ampak za moj okus se mi od zgoraj naštetih najbolj dopade Vox Tonelab LE.
Talent is what you do with a gift, Edward V. Halen

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 18:28 

mene je presenetil Digitech z novo serijo, ko sem ga slišel direktno v PA in to tovarniški preseti :peace:

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 18:41 

Mato napisal/-a:
Vidim da nisi omenil Vox-a ampak za moj okus se mi od zgoraj naštetih najbolj dopade Vox Tonelab LE.

Vox je ziher dober, samo cenovno je že precej nad omenjenimi, 380€ nov, ostale dobim za cca 200€ rabljene.
Say NO to ACTA

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 18:44 

kitaramoz napisal/-a:
mene je presenetil Digitech z novo serijo, ko sem ga slišel direktno v PA in to tovarniški preseti :peace:

Kateri model od Digitech-a?

Jaz imam RP80, se da kar dosti ven zvleč, ame zelo moti digitalni šum, ne glede na efekt se sliši zadaj pri manjši jakosti šum, pri "nabijanju" seveda ni moteč in slišen, a rabim nekaj za bolj "intimne" trenutke (samo kitara in jaz).
Say NO to ACTA

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 19:56 

rp 80 je čisto poceni, sam imam rp150, ki ima novejši procesor in se mi zdi zvok presenetljivo dober. Seveda pa drive ni to kar bi moral biti, pa tudi pri dražjih ni nevem kaj.

Osebno bi ti priporočal boss pedalčke. Kupi DS-1, pa imaš distorzijo kot se šika, za efekte pa en bolj malo koristen multič ali pa še boljše boss pedalčka, za delay ter chorus, za drugo pa tako ali tako ne potrebuješ, sicer pa že imaš rp80 za kak flanger ali kaj podobnega.

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 21:17 

Ravno pedalov nočem, mam (sem jih imel) jih poln predal (in Kufer). Sedaj furam samo še en tube overdrive pedalin kompresor preko feršta z reverbom za bolj glasne gige.
Ker si "friški" na forumu, še ne veš, da nas večina išče najboljši zvok za male pare in čim manj petlancije za v bajti-sobi-bloku špilat pa, da te pri tem sosedje ne ubijejo, hkrati pa maš tisti bell like clean in brown cream distorzion, ki celi srčne rane :P . Ker pa to ni tako enostavno, imamo ta forum, da si menjamo izkušnje. In ker so tema v naslovu multiefekti, prosim le odgovore na to temo v tem postu. Seveda pa se o pedalčkih lahko razpišeš po mili volji v že postanih naslovih, samo malo pobrskaj po naslovih za nazaj.

http://forum.zidaric.net/new/viewtopic.php?f=11&t=3222&st=0&sk=t&sd=a&start=30
Say NO to ACTA

Kitajc
Made in China

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 22:24 

Probaj Digitech RP-20 od Beasta:

viewtopic.php?f=7&t=11431

če ga še prodaja...

Elektronka, dela na program RPEdit (editiranje preko PC), super efekti,...
cena sramotno nizka.

Pravzaprav mi ni jasno, zakaj ga nihče ne kupi kot MIDI Controller, saj ima vse funkcije, ki jih rabiš, pa še kaj lepega ti zaigra, če želiš!
Res je malo zamika pri preklapljanju presetov, ampak ni moteče, ker se hitro navadiš, kdaj je treba pritisniti!
Zelo dobro je tudi, da si zapomni stanje Volume pedala ob menjavi preseta - kar mi pri Behringejevem pedalu nikakor ni uspelo nastaviti!!!

Sicer sem imel (ali pa katerega še imam) vse od v naslovu naštetih pedalov. Za tvojo odločitev je zelo pomembno, kašno glasbo misliš igrati. Če boš rekel - VSE, potem bi se jaz od gornjih pedalov verjetno odločil za Line6 XT Live...

Sicer pa:

ZOOM - dober za metal, sicer šepa na cleanu in nejasen na overdrivu
KORG - dober za metal, slab za stari rock
BOSS - zna sicer vse, ampak meglen in brez globine

Igram pa na Rocktron Utopia G300.

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2008, 22:49 

No, to je pa že konkretno :peace:

A Utopio 100 si pa že (predvidevam) prodal?
Say NO to ACTA

uros.planinc
Uporabniški avatar
car na kitar'

Kraj: ce

Odgovor Objavljeno: 01 Avg 2008, 07:31 

ce ga mislis met prkloplenga direkt v pc in za snemat
je zame line6 pod zmagovalec

ce pa rabis nekaj za v direkt za v ferst je digitech rp20 zame se vedn najbolsi talni efekt kar so jih naredl
(sam rabis pa kak let da ga nastudiras)...govorim za distorziranjein efektiranje.
no priznat pa moram da cleani in mild drive niso najbolsi...cream soundi pa niso problem :)
...ej tale beasta je rezerviran zame sam ponj morm it... sm v gužvi s casom...in ga se nism vzel :oops:
(pravzaprav je prav tale rp20 od beasta 8l nazaj bil moj ampak to je ze dolga zgodba...)

kitara moz:
novi digitechi pa proti rp20 zvenijo kot squier proti deluxu...vsaj za rock (no sigurno pa so vredi za direktno spilanje v hotelih itd)...
10.8.2018 VELIKI POLETNI KONCERT UPG ŽALEC

clapton
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 05 Avg 2009, 00:43 

Nekaj bi vprašal:
Obstaja kak POCENI multič, ki ima drive, simulacijo ojačevalca (torej da gre na PA), da ima pač efekte gor in da ima (tudi če kratek) Looper (torej da se lahko snemaš gor)???
Pozna kdo kaj v tem stilu?

Nazgul
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: MS/LJ

Odgovor Objavljeno: 05 Avg 2009, 01:37 

Korg PX4D:
Poglej video na http://www.gearwire.com/korg-toneworks-px4d.html
Get the best - f*ck the rest! Jackson Guitars

clapton
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 11 Avg 2009, 17:49 

Je igral kdo to pandoro?
Kako se obnese v PA ter na dinamiko?

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 11 Avg 2009, 21:15 

Jaz jo mam cca 2 meseca in sem prezadovoljen.
Sicer jo furam preko malega 5W lampaša direkt, brez predojačevalca ali na HI-FI linijo 2x50W in zvok je na obeh izjemen, od odličnih simulacij Fender cleana, preko VOX15 in 30 do Marshall cruncha, vse dobiš ven. Še posebej dobro se obnese, če pre njo butneš kak overdrive pedal. Dinamika je naravni lamp, še posebej lepo so uštimali prehod (sweet spot) iz clean na drive in overdrive preko DYNAECX fukcije. EQ in GAIN ter VOL se obnašajo zelo realno in moraš uporabljat vse z dobro mero občutka, ker vsak obrat knofa dejansko pomeni spremebo tona.

Lep laufa tudi preko slušalk, še MP# player not in si zmagal za primer nočnih vaj.

Ker sem malo len pa tudi prevroče je še icon_e_biggrin nisem še nič posnel, bom probal preko vikenda. če bo kaj slabega vremena preko PC-ja kaj na disk vržt.

Sicer pa maš kar nekaj dobrih primerov na YouTube in pa na njihovi spletni si poglej- dol potegni navodila za boljši vpogled v funkcije.

http://www.korg.com/product.aspx?&pd=234

http://www.korg.com/uploads/Support/PX4_EFG3_633661839184340000.pdf

Say NO to ACTA

clapton
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 11 Avg 2009, 21:25 

Najbolj me zmoti od vsega, da ne moreš z nogo šaltat kanalov. Zato bom verjetno nabavil LINE 6 Pod 2.0.
Čeprav ta looper mantra :x

18 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

Pojdi na: