*
designed by Viva La Echo

28 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: ilirska bistrca

Odgovor Objavljeno: 20 Jul 2008, 20:59 

živjo. NIsem zasledil še nobene teme o tem.
zanimajo me kakšni pedalčki da bi iz takega sterilnega tankega lampaškega cleana naredili debelejši okrogleši clean. Nekako Marshallov clean.

Se pravi pedalčki ne za crunch, še manj za higain.

Glede na to da iščem neki Marshallovskega sem gledal njihove pedalčke, sam nisem nič kaj konkretnega zasledil...a je imajo kaj v takem smislu? pa mogoče kaka druga firma?

LP

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 20 Jul 2008, 21:05 

:roll: nisem ravno razumel kaj iščeš, dvomim da ti bo pomagal kak efekt, če imaš lampaša z slabim clean zvokom ga prodaj in si nabavi kaj drugega, ker clean je osnova na kateri gradiš svoj sound.

Kakšne strune uporabljaš? če imaš 0.08-0,38 potem boš tudi težko imel konkreten sound :peace:

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 20 Jul 2008, 21:05 

Hja, mogoče BBE Maximizer, kakšen stereo expander... verjetneje pa kompresor (EHX Black Finger - priporočam, ampak je drag), mogoče kakšen lampaški EQ ali boost pedal, lahko še kakšen lampaški predojačevalec prej (H&K Tubeman, kaj od Radiala...). Za kaj konkretnega pa težko - predvsem moraš upoštevati, da se večina teh zadev obnaša zelo različno glede na ojačevalec, s katerim ga poparčkaš. Najboljše je še vedno, da greš v založeno trgovino s svojim ojačevalcem in kitaro ter vmes vržeš prej naštete zadeve. :idea:

EDIT: Ja, kitaramož ima prav. Tudi če s singlecoili igraš na tanke strune, lahko dobiš dokaj tanek, mlahav zvok. Napiši kakšno opremo imaš...

EDIT #2: Marshall ni ravno odličen clean, tako da če ti je to merilo... še mogoče nisi slišal dobrega cleana. Fender, Vox, Carvin, Ampeg, Rivera, VHT in podobno... to so bolj sinonimi za dober clean.

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 20 Jul 2008, 21:38 

Zingy napisal/-a:
EDIT #2: Marshall ni ravno odličen clean, tako da če ti je to merilo... še mogoče nisi slišal dobrega cleana. Fender, Vox, Carvin, Ampeg, Rivera, VHT in podobno... to so bolj sinonimi za dober clean.

...hm, imam ravno Carvin lampaški predojačevalec, in clean je odličen, zelo dinamičen, samo bi hotel na določene momente ga malo odebelit. Vem ja da Marshall ni sinonim za clean, ampak meni se za kakno pesem dopade, ko je ravno na meji s crunchem, prav tako hambuckerji niso sinonim za clean pa se mi (sh-1,sh-2) zelo dopadejo na cleanu.

v glavnem malo konkretneje:

z čim fender cleana naredit marshallovega (obratno vem da bi bilo veliko težje)

Uroš
doniral2010
doniral2010

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 20 Jul 2008, 21:40 

Tech 21 Boost D.L.A. Ne zajebavam se. Res. Ta zadeva je nora. Malo delaya, za nek reverby-delay učinek alqua, pa potem še boostaš vse skupaj. Včeraj sem ga dobil in sem osupel.

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 20 Jul 2008, 22:06 

Jaz imam Crate V50, ki ima odličen clean. Ravno včeraj sem se igral z njim in s pedalčki. Clean ima drugače zelo lep, precej fenderjevski se mi zdi, ampak tudi meni kdaj zapaše tak malo bolj okrogel, marshall style clean. Zato bi ti priporočil 2 pedalčka:

Electro Harmonix Linear Power booster - Naj ne bi bil clean booster, ampak meni super izboljša clean. Pa še samo en knof ima, bolj preprosto ne gre. Pa še super za drive boostat je. Mam pa DIY varjanot, home made icon_e_wink

Zmaga pa je zame in za moj okus Tube screamer (tudi home made), ki ga imam predelanega na Keeleyev mod, dodal sem mu pa še AMZ fat mod (http://www.muzique.com/lab/fatt.htm) ter stikalo za preklop med različnimi tipi clipperjev (silikonske diode, brez diod v povratni zanki - clean boost, ter MOSFET clipping). Kombinacija, ko imam gain čisto malo odprt, Mosfet clipping in fat mode vključen, mi da super okrogel, debel clean, ki je izvrsten za humbucker. Še bolje pa izpade, ko furam čez to overdrive pedalček (BSIAB 2; DIY varianta). Res smooth drive. TS doda tist midlast karakter (kot ga imajo marshalli), pa še base dvigne. Imam ga pa vezanega v FX loop.

LP

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 20 Jul 2008, 23:00 

Probaj kak booster ali tube ovedrive pedal, oboje zna precej pomagat da "zarounda" clean.
Say NO to ACTA

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 21 Jul 2008, 10:02 

Po mojem mnenju - EQ + kompresor. Ali pa aktivna elektronika v kitari.

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 21 Jul 2008, 11:04 

JohnsonVoltage napisal/-a:
Po mojem mnenju - EQ

a to srednje tone povečat na EQju?

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 21 Jul 2008, 12:18 

jocojur napisal/-a:
Probaj kak booster ali tube ovedrive pedal, oboje zna precej pomagat da "zarounda" clean.

Booster- Marshall BB2, Bluesbreaker. Sprobaj. En se še prodaja na bolhi (ampak ima nabito ceno, nov je 59€, on ga ma za 60€).

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 21 Jul 2008, 12:34 

Sterilen zvok je pogosto posledica pomanjkanja srednjih tonov, sploh ce primerjas z Marshallom, ki ima izredno topel clean. Vsaj moj, zadnjic sem po dolgem casu spet slisal JCM900 in sem bil sokiran nad cleanom...kot da bi poslusal valvestate.
Kompresor ti pa doda se eno dimenzijo, vse skupaj se slisi bolj 'veliko'..
Lahko da je kriv tudi zvocnik.

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 21 Jul 2008, 12:53 

JohnsonVoltage napisal/-a:
Sterilen zvok je pogosto posledica pomanjkanja srednjih tonov, sploh ce primerjas z Marshallom, ki ima izredno topel clean. Vsaj moj, zadnjic sem po dolgem casu spet slisal JCM900 in sem bil sokiran nad cleanom...kot da bi poslusal valvestate.
Kompresor ti pa doda se eno dimenzijo, vse skupaj se slisi bolj 'veliko'..
Lahko da je kriv tudi zvocnik.

Meni je zaradi tega ta kombinacija s TS-jem všeč, ker doda srednje tone. Super zaživi. Pa tud v tem s kompresorjem se čist strinjam s tabo. Probaj kak MXR Dyna comp. Super komad, pri katerem je tak lep okrogel HB clean s kančkom kompresorja, je intro od Fall to Peices od Velvet Revolver.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 22 Jul 2008, 14:46 

Preklopi na neck pickup, to pomaga :wink:

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 22 Jul 2008, 17:27 

:D :peace: