*
designed by Viva La Echo

8 prispevkov • Stran 1 od 1

guitarpicker
vzhajajoča zvezda

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 07 Jul 2008, 20:47 

Upam, da tema o teh pedalčkih še ni odprta. Sam je nisem zasledil...

Skratka, zanima me, če je že kdo imel priložnost preizkusiti katerega od teh pedalčkov? Na YouTube sem našel prezentacijo Crunch box-a . Popolnoma sem se navdušil nad njim in me zanima, če se komu sanja kje ga dobiti?

Še link: http://www.youtube.com/watch?v=zTdoq7FmLhQ

Hvala! :punk:

guitarpicker
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 17 Jul 2008, 11:10 

S precej sreče sem uspel dobiti Crunch box pedalček zelo na hitro. :D

Ko sem ga prvič videl se mi je zdel tako majhen, da nisem verjel, da se da kaj pametnega spraviti iz njega. Ko pa sem ga priklopil in udaril prvi akord sem videl da je to velika zverina v malem pakiranju icon_e_biggrin

Zveni super na single coilih (probal sem ga na standard stratu), kar me je precej presenetilo. S humbuckerji pa sploh trga. Je zelo preprost za uporabo (volume, tone in gain kontrola), kar mi je zelo všeč, saj lahko precej hitro in z malo vrtenja dobiš sound, ki si ga želiš.

V glavnem: kdor želi dovolj gaina v mali škatli s crunch prizvokom naj to preizkusi :punk:

Uroš
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 17 Jul 2008, 12:22 

Ja, zakon je. Ampak tvoj Jeckyll & Hyde se mi bolj dopade, se mi zdi toplejši. Ko gori ona rdeča lučka :P .

guitarpicker
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 17 Jul 2008, 12:30 

icon_e_biggrin res je... Ko gori rdeča lučka je zvok precej bolj topel od crunch box-a... icon_e_biggrin Se mi zdi, da je crunch box precej bolj agresiven... i like that :kitarist:

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 02 Avg 2008, 09:23 

Jaz sem si naredil repliko crunch box-a, in moram reči da če se original obnaša tako kot moj, potem mora res trgati gate :kitarist:

Moj sicer nima originalnega čipa, ampak ima zelo podoben audio opamp. Zakon je preprosto zaradi tega, ker ima zelo topel karakter ala tubescreamer in pravi marsahalovski crunch ter čez glavo dovolj gaina. Ko ga primerjam z kopijo OCD-ja,ki mi deluje sicer bolj transparentno, ampak bolj našponano, mi je precej bolj všeč, ker sem pač pristaš vintage marshall zvoka icon_e_wink.

Guitarpicker: koko je pakj z basi, ker sem slišal, da naj bi ta pedal precej pobiral base. Moja replika jih ima čez glavo dovolj. Zanimivo bi jih bilo enkrat primerjat :kitarist:

guitarpicker
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 05 Avg 2008, 19:47 

meni se sploh ne zdi, da bi kaj pobiral base... s tone kontrolo itak lahko to reguliraš. V popolnoma high poziciji jih je res manj, to je razumljivo... Ampak do 3/4 ali pa še celo več pa se mi ne zdi, da bi se to dogajalo. Pač res vintage marshall hi-gain sound :kitarist:

bi bilo res zanimivo primerjati ja... Škoda, ker nisva malo bližje doma :?

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 05 Avg 2008, 23:16 

evo, danes sprobal na visokih obratih in ugotovil naslednje:
-Dinamičen je malenkost manj kot ocd - verjetno mu bom vgradil switch, da bom lahko preklapljal med LED in mosfet clippingom, da bo pšodobno kot ocd
-glede dinamike ga sploh poje bsiab, ampak bsiab-u nekaj zmanjka glede karakterja
-karakter je pa nor, bogato midlast lepo zastopani basi, s tonsko kontrolo (big muff style) se da zbiti tudi tečne vioke, super se zastopi z wahom in tubescreamerjem, naštelanim na low drive. Je med BSIAB II in OCD-jem (diy variante oboje); karakter oddtehta oboje in mislim, da sem našel svoj novi main drive :kitarist:
-požiranja basov pa ne opazim, dela super sočno na huimbuckerjih in single coilih

EDIT: kar mu pa štejem v največji plus, je pa to, da sem ga sprobal na fender-like ampu (crate v50) in na brit ampu (marshall silver jubille) in na obeh super dela!

energo70
bobnar

Odgovor Objavljeno: 19 Okt 2008, 21:41 

Imel sem CB, BBD in Neo Fuzz... zlo fajn pedali in cenovno tudi ugodni vendar preveč hi fi...
CB in BBD sta odlična mogoče za nijanso preveč hi fi, CB se mi super na sobni jaknosti vendar
v situaciji ko odpreš feršterker ni več tako fajn.

8 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: