*
designed by Viva La Echo

2214 prispevkov • Stran 145 od 1481 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 02:25 

Mene bi tudi zanimalo, kakšna bo razlika, ker imam podobno vezano.
Se mi pa pojavlja tudi malo bruma, čeprav imam soliden napajalnik (Fueltank Classic).
Bom moral malo preizkusiti, kje je težava.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 02:52 

Fueltank Classic dejansko nima izoliranih posameznih izhodov (9V so vsi skupaj in seštevajo šum&brum, potem sta zgolj ostala dva 12V ločena) in je ravno zaradi te hibe žal en največjih mačkov v žaklju med napajalniki (od T-Rexa pričakujem načeloma boljšo kvaliteto), podobno tudi MXR DC Brick; poskusi z novejšim T-Rex Chameleonom, VoodooLab PP2 ali kakšnim Cioksom, ki imajo izoliran vsak posamezen izhod.

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 11:38 

Ja,
Leon napisal/-a:
Fueltank Classic dejansko nima izoliranih posameznih izhodov (9V so vsi skupaj in seštevajo šum&brum, potem sta zgolj ostala dva 12V ločena) in je ravno zaradi te hibe žal en največjih mačkov v žaklju med napajalniki (od T-Rexa pričakujem načeloma boljšo kvaliteto), podobno tudi MXR DC Brick; poskusi z novejšim T-Rex Chameleonom, VoodooLab PP2 ali kakšnim Cioksom, ki imajo izoliran vsak posamezen izhod.
saj to je pri Fueltanku Classic težava. Sem imel Fueltank juniorja, ki bi naj imel 9V izhode ločene, pa sem ga prodal. Kaj 'čmo. Sem rabil več izhodov. T-rex se je tudi meni malo zameril. Moram malo pogledati tvoje predloge, da vidim, če se mi cenovno sploh splača. MXR ima eno boljšo zadevo od MXR bricka, pa še Eventide ima en napajalnik, ki ga menda dela Cioks, tako da bom to pogledal, pa Cioks. Najprej bom pa prodal Fueltank Classica. Pa ne bom več gledal T-rex, ker se mi je zameril.
Al' pa bom končno sestavil rack do konca.
:punk:

roxxx
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Ce/Lj

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 14:11 

Torej, danes sem stestiral postavitev, ki mi jo je priporočal Leon včeraj. Res se pozna razlika na signalu/tonu A/B, pa tudi tuner dela normalo ne glede na to, da je v fx loop verigi.

Je pa en problem. In sicer, ko vključim fx loop mi dd3 ne dela več kot je delal prej, sliši se kot bi spustil skozi samo wet signal (samo ponovitve tonov). Dry signal pa je neslišen. Se pravi, če brenknem po kitari se najprej ne sliši nič, nato pa samo repeat-i/ponovitve (težko mi je razložiti drugače), čemu vzrok tega?

Leon če ti ni problem, bi mi priporočal kako misliš, da bi bilo najbolje postaviti pedale pred ampom? Zdaj je vezano kitara->tuner ->crybaby->NS-(NS loop->ts808) ->diy fuzzface->amp. Amp je 6505+. Vem, da je dosti odvisno tudi od okusa in kaj dejansko želiš z posameznim pedalom doseči, ampak me zanima kako meniš da bi se veriga najbolje obnesla. ;)

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 15:19 

A, ko priklopiš na Direct Out karkoli (v tem primeru tuner) ti direkten signal muta (iz wet/delay outputa, kjer tako pridejo ven samo ponovitve) in ga pošlje samo skozi Direct Out. Tako torej ta rešitev s prestavitvijo tuner nanj ni ok. Poskusi morda vezat tuner na headphone output na DD-20, kako se obnese (predvsem stabilnost signala za uglaševanje, ker gre iz Headphone Outa celotna slika, dry+wet); načeloma bi moral biti ok.

Kar se same verige pedalov tiče je odvisno od interakcije med fuzzom in wahom, ki zna biti problematična (ponavadi zato mnogi kitaristi dajejo fuzzface čisto prvega v verigi) in tudi sami Fuzzface pedali so včasih glede signala, ki ga pošlješ vanje, muhasti. Tvoja postavitev preprosto potrebuje kar nekaj premetavnja in testiranja, pa tudi kako se pedali obnašajo v medsebojni zvezi se boš s tem najbolj naučil. Če bi si sam delal verigo, bi imel takole:
Kitara --> Fuzzface --> Wah --> TS808 --> AMP in bi NS v celoti izločil, ker iz TS808 ne dobiš ven high gaina (amp drive signala pa tudi ne pelješ skozenj), čemur je NS prvenstveno namenjen; razen če res preteraš TS808, kar pa je škoda, ker imaš za bogatejši zvok možnost gnat FF na nižjih nastavitvah (za toplejši osnovni ton, kot bolj nažgan preamp) in kombinirat s TS808 za širšo zvokovno paleto, sploh pa s 6505+ kanali na ampu, možnosti je ogromno. Ampak je tudi odvisno od kitare, če imaš singlecoile (tu bolj razumem potrebo po NS) ali humbuckerje.

Je ogromno faktorjev, ki pridejo v igro, ko se enkrat spuščaš detajlno v verigo efektov, zato enostavnih rešitev ni (in kdor trdi, da so... ZELO skeptično pristopim k takšnim nasvetom in jih večkrat preizkusim). Za začetek - tuner na headphone out in malo prestavi elemente v verigi in preveri :peace:

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 16:28 

Glede na to, da uporabljaš tudi distorzijo od ojačevalca, potem je najbolje vezati še preamp v loop od noise gate. Torej NS (send) > TS > amp input > fx send > NS (return). Če je že potreba po noise gate.
Druga rešitev glede tunerja je pa tudi nakup drugega tunerja. mafijc_ Polytune se da dobit že kar poceni in še polyfonični je, da lahko vse strune hkrati uglasiš. Ter je true bypass.

roxxx
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Ce/Lj

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 17:42 

Tako je, sicer nisem nikoli uporabljal direct out izhoda tako, da za kakšne druge zadeve ne morem reči. Na phone out od dd20 pa sedaj deluje tuner normalno, brez opazne latence tako, da bo ostal kar na tem mestu. Bom stestiral še to zaporedje, ki ga je Leon napisal in poročam kako se obnese.

TS808 imam v NS loopu zaradi tega, ker je kar noisy, ko je prižgan in mi posledično proizvaja veliko feedbacka, ko je volume na kitari odprt. Prižgan je pa bolj kot ne vedno. Bom sprobal še brez pa da vidimo. Kar se tiče fuzzface-a se pa strinjam, ker je zelo nepredvidljiv, sicer je v verigi bolj za "gušt" in kakšen jam kot pa za vsakodnevno rabo.

Pred leti sem imel 5150, ki je bla veliko bolj šumeča in noisy kot 6505+. Takrat sem uporabljal NS v tej X vezavi. Se obnese, vendar zaenkrat ni potrebe po temu.

Glede tunerja, DT 10 je že dal kar nekaj, ker ga imam že "od nekdaj" :lol: Imam tudi Korg pitchblack, ki mi je do danes delal preglavice. In sicer nisem mogel oglasiti nič kar je vsebovalo D#, C#, F#, G#, A#, ker se mi je tuner preprosto samodejno izklopil. 5 min nazaj sem ga dal za "foro" v verigo na svoje ločeno napajanje in dela normalno. 1facepalm Tako, da je zdaj mesto tunerja prevzel PB. :lol:

Kar je pa prej Videc napisal glede napajalnikov. Jaz ravno zaradi tega nisem hotel nabaviti T-rexovega Fueltank-a. Sem imel na probi Fueltank classic nekaj časa nazaj in je bil glasen in brneč za popi...t, isti čas sem imel Harely Benton Powerplant in je bilo skoraj enako, tako da je me res ni prepričal. Bi nabavil Chameleon-a, ki je baje boljši napram Classic-u ampak nisem upal tvegati. Juice Deluxe je sicer nova pridobitev ampak sem več kot zadovoljen z njim. Res je malo večji in težji...ampak dobro :mrgreen:

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 21:27 

HB Powerplant Junior ima ločeno izolirane vhode... Kdo bi si mislil, glede na to, da jih Powerplant nima! icon_e_surprised Je pa mini... Pa tudi poceni - vzameš 2. :mrgreen: Meni odlično služi.

Vprašanje za "boarderje": Kako (ali se sploh da - predvidevam, da ne?) uporabljate stereo efekte na eni glavi?

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2017, 22:19 

Na eni glavi še nisem videl, da bi se dalo... karkoli stereo vedno peljem v dva ojačevalca (levo/dry Fender Deluxe Reverb, desno/wet Fender Princeton Reverb).

roxxx: sem vesel, da ti tuner na phones out dela :punk: Za TS808 pa razumem tvojo potrebo po NS; sam nikoli namreč nisem in ne uporabljam na takšen način tubescreamerja, tako da ti tu žal ne morem kaj več svetovat brez da bi se v živo spustila v detajle na pedalboardu v kombinaciji z možnostmi iz ojačevalca ter obračanjem knofov na kitari. Fajn eksperimentiraj in seveda - zraven čim več veselja (zame je to kot da bi se z Lego kockami igral :lol: ).

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 02 Feb 2017, 00:44 

Metropolis napisal/-a:
HB Powerplant Junior ima ločeno izolirane vhode... Kdo bi si mislil, glede na to, da jih Powerplant nima! icon_e_surprised Je pa mini... Pa tudi poceni - vzameš 2. :mrgreen: Meni odlično služi.

Vprašanje za "boarderje": Kako (ali se sploh da - predvidevam, da ne?) uporabljate stereo efekte na eni glavi?

A je ta HB kaj glasen, doda kaj bruma?

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 02 Feb 2017, 10:29 

Nope. Tiho, kot žena. :mrgreen:

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 02 Feb 2017, 10:47 

Vsi "dodajo" brum, ko se jih uporablja za stvari katerim niso namenjeni. zogaglava
Imam ga drugače sam. Moj dotični ima malo nižjo izhodno napetost, kar pozorno oho lahko zasliši na kakšnem distortion pedalu. Morda so v novejših modelih to popravili. Želel sem vezat whammy 5 na dva vhoda kar bi v teoriji moralo it čez, ampak (morda zaradi nižje napetosti) pride ob vklopu do prevelike obremenitve in se napajanje izključi.
Ampak tistih 10€ je vreden, če je treba silo rešit, da je neka rezerva. Trenutno ga uporabljam za napajanje, ko igram z enim bandom, kjer hočem ohranit malo bolj minimalističen pedalboard (Supernatural, Deluxe memory boy, Polytune mini, ter distortion in fuzz). Mogoče bi bilo kaj bolje z boljšim napajalnikom, ampak funkcionira. V praksi mi je predvsem pomembno, da mi pedali ne pošiljajo šuma nazaj po napajanju v druge pedale (digitalca kar rada pošiljata šum nazaj, če ju nimam vezana izolirano).

Drugače pa najbolj pametna stvar, ki sem jo prebral glede te teme: če kaj brni/šumi, je kriv slabo izdelan pedal in ne napajalnik. Pigtronix baje lahko vsi delujejo preko istega napajalnika, dokler ta zmore dovajati zadosten tok. Vsaj včasih so se hvalili s tem, ne vem kako je sedaj, ko izdelujejo tudi digitalce.

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 02 Feb 2017, 11:11 

Hja, saj se strinjam, sploh ni debate. Mogoče imam pa preveč stvari vezanih na Fueltank classica in ne sfolga.
Imam namreč tuner, wah, chorus, phaser, flanger, overdrive, delay. OD, Chorus in flanger so Boss-i, phaser je EHX, tuner je KORG dt10, wah je vox 847, delay je pa TC Vintage Delay.
Tako ali tako si bom vzel čas in pregledal, kje v verigi je težava.

Whammy požre pa kar veliko toka, in tudi dva izhoda na tem napajalniku, verjetno, ne bosta dovolj. Verjetno imaš vezano kot current doubler.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 02 Feb 2017, 11:13 

Treba je tudi vedeti, da brum v ferštih povzroča slab štrom na koncertih. Včasih pomaga, če se vtič v vtičnico zasuka za 180 st., včasih pomaga fazo obrnit na pedalu (če pedal to ima) ali pa ground lift itd. Res je, vse je odvisno tudi od samih pedalov. Meni, npr., lahko izredno veliko bruma (toliko, da je nemogoče igrat) povzroči Radial a/b box. Se zgodi dostikrat. K sreči se lahko na njem faza obrača in ground lift posebej, tako, da stvar vedno rešim. Vsaj zaenkrat sem jo. :)

atilla
predskupina

Odgovor Objavljeno: 08 Feb 2017, 22:20 

Spoštovani kolegi!

Po skoraj dveh desetletjih igranja na multiefekt, sem si končno "sestavil" en pedalboard!

Lp, Atilla

Slika

2214 prispevkov • Stran 145 od 1481 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148

Pojdi na: