*
designed by Viva La Echo

17 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

mucek
bobnar

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 14:14 

LP!

Z bendom igramo narodnozabavno in tudi zabavno glasbo (npr. Čuke in podobno) in včasih bi mi prav prišel multiefekt, na katerem bi imel osnovne efekte (delay, reverb, chorus, equalizer, osnovni overdrive, compressor, glasnost), ki bi jih lahko shranjeval po bankah in naknadno priklical. Uporabljam elektroakustično kitaro in tako bo ostalo (ne bom za zabavno imel še električne).
Tretnutno imam zgodovinski Korg G3, ki mi sicer ustreza, vendar ima precej omejene efekte ter število le-teh (9, pri čemer si omejen tudi z izbiro posameznih efektov glede na banko). Gledal sem malo efekte (Zoom A2, A2.1 itd.) vendar mi tretnutno noben povsem ne ustreza (nimajo določenih efektov, ki bi jih rabil ali pa je multiefekt prezmogljiv=predrag (npr Boss GT6/8)). Poznate še kakšen multiefekt, ki bi ustrezal zgornjim željam?

Lp, Grega

p.s. Ali obstaja efekt, ki bi imel stereo vhod? Imam namreč kombinacijo pickup+mikrofon, pri čemer lahko signal ločeno peljem s kitare (da lahko npr. v monitorje daš samo pickup in se izogneš mikrofoniji), a če uporabim efekt, se moram tej funkciji odreči?
Cort MR Custom

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 19:26 

POD X3 Live omogoča procesiranje dveh različnih signalov, če se ne motim, je pa precej drag.

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 19:50 

za malo dnarja bo malo muzke, prišparaj še kak € pa si kup dober efekt, ki ga boš lahko dolgo uporabljal pa tudi kvaliteta efektov bo neprimerno boljša, poglej za kakšnim rabljenim GT6/8 sedaj ko je GT10 zunaj jim bo zagotovo padla cena...

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 20:45 

Druga varijanta je 2 Zooma, enega za piezzo in enega za mikrofonski signal.

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 21:04 

:idea:

zmatej
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 21:17 

kitaramoz napisal/-a:
za malo dnarja bo malo muzke, prišparaj še kak € pa si kup dober efekt, ki ga boš lahko dolgo uporabljal pa tudi kvaliteta efektov bo neprimerno boljša, poglej za kakšnim rabljenim GT6/8 sedaj ko je GT10 zunaj jim bo zagotovo padla cena...

Načeloma efekti za električno kitaro akustiki precej spremenijo zvok... Je za preizkusit, verjetno pa bo zvok precej trd, tko da se sam raje ne bi odločil za multiefekt ki je namenjen primarno za električno kitaro icon_e_ugeek

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 21:40 

če uporabljaš samo dly, chorus , reverb...mislim da ni razlike med efekti za el. kitaro ter akustično, je pa res da imajo efekti za akustiko samo efekte ki se uporabljajo z takšnimi kitarami drive, speaker simulator ipd. ne najdeš gor...

irenej
živa legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 21:44 

Kaj pa tale: http://www.bolha.com/oglas2758187

S-lash
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 28 Mar 2008, 23:41 

to je use bl k ne tema za akustiko. Bl bi se verjetno splacalo kupit kksn "dedicated" efekkt oz multiefekt kot je tc G natural. To je namenjeno prav akusticni kitari in verjetno fajn dela.

Al pa kksn fishmanov efekt. Ta firma je "posvecena" akusticni kitari in verjetno tukaj nimas kaj falit. Je pa treba use mal probat. Pa magari na youtube
___Les is More___

zmatej
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 29 Mar 2008, 08:56 

kitaramoz napisal/-a:
če uporabljaš samo dly, chorus , reverb...mislim da ni razlike med efekti za el. kitaro ter akustično, je pa res da imajo efekti za akustiko samo efekte ki se uporabljajo z takšnimi kitarami drive, speaker simulator ipd. ne najdeš gor...

Pri enih kitarskih efektih se ne da izklopit preamp dela, da bi uporabljal samo efekte.. :peace:

mucek
bobnar

Odgovor Objavljeno: 29 Mar 2008, 12:51 

U pišuka, tale TC G natural je pa fletna žverca...
Bo treba malo po ebayu pogledat.
Ja, dejansko sem sprobal par efektov, namenjenih prvenstveno električni kitari in z zvokom nisem bil najbolj zadovoljen. Možnosti je malo morje, pa kaj pomagajo, če zaradi tega trpi zvok... Hvala za informacije!

LP, Grega
Cort MR Custom

mucek
bobnar

Odgovor Objavljeno: 01 Apr 2008, 08:38 

Ima od vas kdo osebne izkušnje z G-natural? Gledam po specifikacijah in se mi kar (zelo) dopade, sem tudi videl enega na ebayu za normalno ceno, samo bi še rad kakšno prvoosebno mnenje ... Konec koncev le ni "jeftina roba"...

LP, Grega
Cort MR Custom

S-lash
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 02 Apr 2008, 08:36 

jst mam izkusnje samo z njihovim help deskom in sem mnenja da so tam sami ped**, ki se jim ne da nic pogledat in ti na vsako vprasanje odgovorijo "RTFM". :evil: Pa k lahko clovek po vprasanju ze sklepa kksnga uporabnika ma. SPloh pa nebo skodlo ce bi si sami prebral, da bi vidl kaj notr pise in kaj ne. Fuckers.

Mislim da sem vidu tc g natural v avdiopro v krskem, nisem pa ziher. Poklici tam, pa vprasej. TC ni nikoli jeftina roba in do zdj mislm da so lepo drzali svoj ugled o kakovosti. A fishman efekte si kaj pogledal?
___Les is More___

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Odgovor Objavljeno: 02 Apr 2008, 09:03 

Fishman je :peace: ...zdaj je generalni uvoznik za SLO Music Max...sicer niso multiefekti ampak pedali od AURE so hudi....

mucek
bobnar

Odgovor Objavljeno: 02 Apr 2008, 12:25 

Bom pogledal še Fishmana, kaj ima. Mogoče bi bilo to celo najbolje, saj imam na kitari Fishmanov setup (mikrofon+pickup).

Lp, Grega
Cort MR Custom

17 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

Pojdi na: