*
designed by Viva La Echo

26 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

beavis
bodoča legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 25 Jan 2008, 19:06 

zanima me če bi s tem oskrunil lampašeu zvok. in sicer: imam vox-a ac30, in razmišlam o nakupu multi efekta, ful me rajca vox tonelab se. no uglavnm zanimajo me vaša mnenja glede omenjene vezave. se pravi kakšna kvaliteta bi pršla ven?

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 25 Jan 2008, 19:42 

Mislim da ima ac30 že dovolj dobre efekte vgrajene zato nevem če bi se splačalo kupit tonelab. Drugače pa tonelab baje uporablja James Root, kitarist od SlipKnot-ov in Stone Sour. Zraven pa uporablja Riviera amp, samo nevem keri model, vrjetno nek drag... Pa mislim da je tudi uporabljal Vox amp, ravno AC30 samo ne me držat za besedo...

lp

beavis
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 25 Jan 2008, 19:49 

od kdaj pa ma ac30 ugrajene efekte? tole si malo faliu.
edini efekt je tremolo, ki pa je itq brez veze za moje pojme oz. jst ga nerabim.

marko89
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Turnišče ( okolica Murske Sobote)

Odgovor Objavljeno: 25 Jan 2008, 20:04 

mislim da je on mislil vox AD 30, pa je zamenjal.

no glede multiefektov v lampaša. Zakaj pa ne. Sicer , jaz bi raje prej probal z nekaj pedalčki. Vsekakor pa probaj, pa boš videl.

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 25 Jan 2008, 21:28 

Aja bedak jas... Malce sem pa res zamešal, kar ne bi smel icon_e_confused Se opravičujem...

No v glavnem sej bi šel multiefekt zraven, predvsem Tonelab, ki je eden izmed vrhunskih za moje pojme. Ampak raje še probaj kaj druzga in primerjaj kot ti je svetoval marko89... Drgač pa je bil en tonelab rabljen na bolhi, mensezdi za ne nek denar lih...

Pa tremolo je zeloooo dober efekt, je pa res da ga vsepovsod ne moreš uporabljat icon_e_wink

beavis
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 25 Jan 2008, 22:13 

ma jst sm ga use skupi glih ene 5min uporablu. mal se za igrat na cleanu je fajn, kle se pa iz mojga vidika stvar že konča (govorim za tremolo efekt).

drugač pa še razmišlam al bi si pedalboard naredu al pa multi efekt kupu. fora je v tem k so te posemazni efekti tok dragi, da če kupim posamezno kar rabim al pa če multiča kupim sm glih na istem s kešom, sam da pri multiču dobim ful več efektou.

drugač pa je -glavno- kar bi rabu je kakšn efekt, ki bi mi povečau gain in sustain na overdrive kanalu, to rabim za solaže. če ma kdo kakšne ideje... (velja za vox ac30)

pr multiču je fora da bi lahko pol sam si sprogramiru točno tak zvok kot ga rabim. sam skrbi me da nebo dovolj kvaliteten.

no kr pište še svoja mnenja sem prosm.

lp

j.
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 25 Jan 2008, 22:53 

Moje mnenje je da je dat pred ac30 multica greh, vse kar rabis je en tube scramer delay in kaksno modulacijo in imas vse kar rabim icon_e_wink :punk:
Iz svojih kar dolgoletnih iskusenj je da AC30 ne rabi nobenega efkta samo odpret ga je treba in imas sound za zjokat Fantasticen in preglasen. :cry:

beavis
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 25 Jan 2008, 23:34 

j. napisal/-a:
Moje mnenje je da je dat pred ac30 multica greh, vse kar rabis je en tube scramer delay in kaksno modulacijo in imas vse kar rabim icon_e_wink :punk:
Iz svojih kar dolgoletnih iskusenj je da AC30 ne rabi nobenega efkta samo odpret ga je treba in imas sound za zjokat Fantasticen in preglasen. :cry:

heh, ja sj odpret ga je treba fajn:D to je problem . sj na preampu ma volume do konca, (pa že tko ga mam na 22w:) pa če dam master na 1/3 je že preglasen.

j.
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 26 Jan 2008, 10:05 

Eh ti mas ta novo verzijo z masterjem, jaz sem imel strega vox-a si predstavljas kako je grmel icon_e_smile
Drugac pa je moj predlog da si nabavis pedale namesto multica, veliko vecja preglednost in lazje sraufanje, predvsem pa ne gledas v tla cel spil kaj srem pohodil ce je prava nastavitav,....
Slaba stran pedalov je pa cena sploh dokler najdes tisto kar isces in to ni nikoli :punk:

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2008, 00:25 

j. napisal/-a:
Eh ti mas ta novo verzijo z masterjem, jaz sem imel strega vox-a si predstavljas kako je grmel icon_e_smile
Drugac pa je moj predlog da si nabavis pedale namesto multica, veliko vecja preglednost in lazje sraufanje, predvsem pa ne gledas v tla cel spil kaj srem pohodil ce je prava nastavitav,....
Slaba stran pedalov je pa cena sploh dokler najdes tisto kar isces in to ni nikoli :punk:

Probaj TO 100 ali TO 800 od Behringerja, so poceni in delajo fantastično, pa še kak reverb, delay in to je to.
Say NO to ACTA

Menjam 15. avgust za 2. januar Opomba: oglas ni več aktualen!

beavis
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2008, 16:03 

mah to fantastično je tko tko. jst mam boss OD-3 pa useen ne dobim čist tistga kar hočm ven.

enmu je neki ušeč drugemu neki, jst sm pa glede zvoka zelo zahteven, pač če kupujem kupujem najbolše(če je finančno možno:D),oz ko bom kupil bom kupiu tko da mi bo res dobro. drugač sm pa gledu H&K >Tubeman se mi zdi super zadeva. sam drag je pa za znort.

j.
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2008, 16:27 

Ma draz vsega je da je vsakemu nekaj vsec, ni to nujno da je najdrazji efekt ker se lahko tepe z drugim setupom, enostavno je treba pac sprobat. Lahko je behringer super izbira, sploh ni dvoma da za ta denar dobis najvec,....

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2008, 17:09 

TO800 od beheringerja sproban na 2 lampaših (Marshal silver jubille edition in fender prosonic) in oba lepo zalajata pon njegovim vplivom icon_e_smile

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2008, 18:17 

beavis napisal/-a:
mah to fantastično je tko tko. jst mam boss OD-3 pa useen ne dobim čist tistga kar hočm ven.

enmu je neki ušeč drugemu neki, jst sm pa glede zvoka zelo zahteven, pač če kupujem kupujem najbolše(če je finančno možno:D),oz ko bom kupil bom kupiu tko da mi bo res dobro. drugač sm pa gledu H&K >Tubeman se mi zdi super zadeva. sam drag je pa za znort.

Ravno tega Boss OD-3 sem probal na Fender Champu, pa ti povem, da TO 800 lepše poje. Boss ma res bolj kvaliteno ohišje, elektronika pa je tu nekje v rangu Behringerja, pravzaprav je TO 800 celo bolj tih (manj šuma) kot Boss, poleg tega se v TO 800 nahaja JRC 4558 (enak op amp kot v slavni Ibanezovi 9-ki), in ta daje Nemcu pravo barvo zvoka.
Probaj, boš presenečen.
Say NO to ACTA

Menjam 15. avgust za 2. januar Opomba: oglas ni več aktualen!

beavis
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 28 Jan 2008, 21:27 

hm, če oba tko pravta, pol pa le more bit kej na tem. sicr drugač morm sprobat še marshall guvnor, je pocen pa baje fajn zadeva.

26 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

Pojdi na: