*
designed by Viva La Echo

67 prispevkov • Stran 2 od 51, 2, 3, 4, 5

puzzle
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: mežica

Oz
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 11 Mar 2008, 21:40 

A je že kdo mel na probi kakšen Nova pedalček? Predvsem me zanima delay in pa modulator.

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 03 Maj 2008, 13:33 

Kolega kupuje nek drive pedal in ga zanima kak je kaj s tem Vintage Dual Distortion ali pa VINTAGE OVERDRIVE?
Rabil bi kakšen sample vsaj... Ali kje v Sloveniji ta pedala prodajajo? Namreč na thomannu so ful spustli cene teh:
http://www.thomann.de/de/tc_electronic_vintage_dual_distortion.htm
http://www.thomann.de/de/tc_electronic_vintage_overdrive.htm

Hvala. Lp, blah.

irenej
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 03 Maj 2008, 13:59 

V Slo lahko probaš odgovarjajoče T-Rex pedale, ki so isti, le z drugače pobarvanim ohišjem. Vintage overdrive = Alberta, dual distortion je približno = dr swamp (nov dr. swamp ima vse 3 kontrole ločene, dual distortion pa ima samo 2 gain knoba, level pa tone sta pa skupna). Sound sample lahko poslušaš kar na strani od T-Rex.
Jaz imam Vintage Tube primerja (=T.REx Moller) in Vintage Distortion (=T.Rex Mudhoney).
Sem že odprl en topic za to, za TC Vintage serijo imam samo en nasvet: nakupite dokler lahko, ker jih ne delajo več, T-Rex pedali pa imajo skoraj dvojno ceno.

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 03 Maj 2008, 20:28 

Sem opazil da so veliko dražji... Kaj pa kakšen sample se dobi kje?

EDIT: irenej, maš ZS!

lp

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 03 Maj 2008, 21:35 

Steven Wilson uporablja G-System live in zveni fenomenalno. Upam, da je NOVA vsaj približno tako dobra.
.... prog me like a Hurricane!

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: ilirska bistrca

Odgovor Objavljeno: 24 Jan 2012, 12:15 

a je kdo preizkusil Nova DRIVE?

neal schon
živa legenda

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 05 Mar 2012, 20:16 

Novost iz TC-ja: TC Electronic Alter Ego Delay

pure Pink Floyd sound!
Ducati Corse

grega.m
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 24 Maj 2012, 11:49 

A ima kdo mogoče izkušnje Hall of Fame reverbom? http://www.youtube.com/watch?v=RhtCcKDvVIA

Ima 10 različnih reverbov, pa še toneprint funkcijo.

Pa ga lahko imaš kot true bypass, ali pa kot buffer.

lp

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 09 Okt 2012, 18:56 

Dobil za rojstni dan eno zapoznelo, a zelo lepo darilo - TC FlashBack Delay (prva verzija, ne gromozanski X4). Sem najprej mislil na Alter Ego, mogoče novi X4, ampak po poslušanju Binson in DMM modulov (ki so dodani v Alter Ego različici, dobi se jih pa tudi kot TonePrint) ter gromozanskem footprintu X4ke, je bil original še najbolj logična izbira 8)

Kljub temu, da mi že nekaj časa dobro služijo T-Rex Replica, Dunlop Carbon Copy in Marshall EchoHead, lahko mirno rečem, da je FlashBack trenutno najboljši v tropu. Preprost in nekaj zelo prijetno zvenečih nastavitev (trenutno me TonePrint funkcija sploh še ne mika, so tako dobri privzeti modusi) so zame zadetek v polno, saj ne maram delayev z milijon gumbi in nešteto nastavitvami, katerih iskanje odžira čas dejanskemu igranju inštrumenta.

Mogoče kdaj preizkusim/nabavim Strymon El Capistana... ali pa najdem njegov TonePrint. :lol:
Nadvse všečna zadeva, ki jo toplo priporočam vsem, ki ne veste kateri delay izbrat, a bi radi takoj dobili kopico fantastično zvenečih, nastavljivih in uporabnih možnosti. :peace:

umrak11
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 21 Okt 2012, 10:36 

Je že kdo videl tole: TC Electronic PolyTune Noir? :) Nov uglaševalec izpod Tc electronica http://www.thomann.de/gb/tc_electronic_ ... e_noir.htm

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 21 Okt 2012, 11:38 

Ga dobim čez par dni, napišem kaj več, ko dobim. Edini minus je, da ga ne moreš na baterijo gnat, drugače pa isti kot veliki PolyTune minus power out za ostale pedale napajat.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 17 Dec 2012, 13:01 

Se mi sicer zdi, da sem že nekje drugje napisal moje vtise, bom pa še tukaj in po "medenih tednih" še kaj zraven.

PolyTune Mini (Noir) je napram večjemu bratu, kot je že znano, brez dodatnega power out za napajanje drugih pedalov ter v manjši, ličnejši škatlici. Ta majhnost ima prednost predvsem za tiste, ki imajo majhne pedalboarde ali že nasploh malo prostora na pedalboardih. Prva slabost negromozanskosti je ta, da ga ne moreš poganjat na baterijo, tako da je adapter obvezen. Druga slabost majhnosti pa je, da se efekt, če ni dovolj pritrjen na pedalboard, zelo rad maje (ker je višina pedala s footswitchem vred večja od širine pedala) - tukaj toplo priporočam, da se ježek namesti na celotno površino dna in ne samo kakšen ožji trak po sredini ali dva kosa čez nožice; in uporabljajte kvaliteten velcro z močnim lepilom (T-Rex ali pa Dual Lock).

Hitrost je enaka kot pri večjem, zaradi majhnosti daje občutek, da je še hitrejši; footswitch je mehak in ni tako glasen kot pri npr. standardnih Boss pedalih (na splošno prednost pri TC Electronic pedalih). Ob majhnosti, True Bypassu in kakovosti izdelave si ne predstavljam drugega tunerja, ki bi mu trenotno bil konkurenčen v tem cenovnem rangu (po hitrosti ga seveda prekaša Sonic Research Turbo Tuner, najmanjši strobe tuner v MXR pedal formatu, nima pa politonalnega zajemanja in je precej dražji). Naslednje leto najbrž preizkusim še Korg PolyTuna, o tem pa drugič.

V roku tedna, dveh, dobim MojoMojo Overdrive, ki bi se ga zvokovno temnejši ojačevalci znali kar pošteno razveselit icon_e_biggrin Več o Mojotu pa, ko prispe ;)

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Šmarca pri Kamniku

Odgovor Objavljeno: 17 Dec 2012, 14:29 

Že nekaj časa iščem kak dober in cenovno dostopen tuner, pa je tale na vrhu liste, edino, kar se še odločam, je to, ali naj vzamem tru-bypassa ali kakega z dobrim bufferjem...

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 17 Dec 2012, 14:32 

True Bypass. Trenutno se ti splačata samo Korg PitchBlack (Poly) in TC PolyTune.
Tunerja z dobrim bufferjem ne poznam... katere pa imaš v mislih? Kar sem napiši svoj budget in izbrance: viewtopic.php?f=18&t=6096&start=75

67 prispevkov • Stran 2 od 51, 2, 3, 4, 5

Pojdi na: