*
designed by Viva La Echo

175 prispevkov • Stran 12 od 121 ... 8, 9, 10, 11, 12

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 15 Jul 2014, 15:22 

Odlično, hvala Zin...em, Leon :grin:

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 08 Jul 2018, 14:06 

Kitaristi/ke, predlogi za delay. Pogoj odličen tap tempo, če bo večkanalni, bom presrečen. Imam dd6, dd7 in g-sharp - vsi trije super delayi, vendar tap pa so bolj bogi. Tak da, s predlogi na plano...

kitaramoz
Uporabniški avatar
vintage član foruma

Kraj: štajerska

Odgovor Objavljeno: 09 Jul 2018, 15:13 

nov? rabljen? budget?

oba tap tempo in zvokovno odlična, pa še v akciji:

https://musicmax.si/p14075sl?search=t-rex

https://musicmax.si/p2121sl?search=t-rex

on the budget

https://musicmax.si/p3118sl?search=delay
Life's too short for playing modelers :) Guitar - cable - pedals - Tube Amp ;)

Hammy
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 09 Jul 2018, 17:42 

empress in strymon sta fajn če si bolj picky narave, tap tempaš potem pa zbiraš division (quarter, osminke, 16, golden ratio, itd). izjemna delaya z decent ceno če se greš high end

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 09 Jul 2018, 18:50 

blah napisal/-a:
Kitaristi/ke, predlogi za delay. Pogoj odličen tap tempo, če bo večkanalni, bom presrečen. Imam dd6, dd7 in g-sharp - vsi trije super delayi, vendar tap pa so bolj bogi. Tak da, s predlogi na plano...

Kaj te moti pri tap-u pri omenjenih?

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 09 Jul 2018, 23:16 

Hvala vsem za namige, ampak je flashback x4 ze na poti.

Metropolis: pri g sharpu me moti, da ni možno z nogo tapat tempov, vsaj na obicni 3 way footswitch. Tisti kepek na efektu je pa neprakticen in ne tocen. Dd6 ima sitno tap, ker nima externala, dd7 pa prek external switcha ne deluje kot bi moral, vedno je prepocasen. Bom pa videl pri flashbacku, ce je slucajno kaj z menoj narobe (cist mozno) 1facepalm

rebel
predskupina

Odgovor Objavljeno: 27 Jan 2019, 14:35 

Nekaj me zanima. Uporabljam akustično kitaro Crafter SM serijo, vštekano naprej v Fishman minija in potem direkt v mešalko. Fishman že ima vgrajen reverb in chorus, kar pride zelo prav, bi pa dodal še delay. Zraven tega, bi pa v kitaro vgradil še Fishmanov rare earth pickup za akustiko (humbucker za v sredinsko luknjo z mikrofonom in nastavitvijo kolk mikrofona in kolk pick upa). Sicer tega pick upa še nisem uporabljal, edina opcija je pa itak, da ga naročim po pošti, tak da si ne morem ustvariti kakšne predstave, kak se sploh to v živo sliši.

Mogoče bom že sam s pickupom zadovoljen, bi pa vseeno bilo še boljše, če bi združil vse tri - se pravi mikrovon, pick up in piezo.

Vem da bi kak mojster to že v sami kitari lahko zvezal, ampak bi bilo verjetno za mene bolj enostavno, če bi si enostavno kupil en delay pedal, ki bi mi itak prav prišel, ki ima opcijo dveh inputov, in bi vštekal en kabel od original pieza iz kitare, in drug kabel iz tega pickupa in mikrofona, se pravi bi imel kitaro povezano z dveh kablih v delay, nato pa z enim naprej v Fishmana. Bi to delovalo? Kakšni drugi predlogi?

V mislih sem pa imel kak tak pedalček :
https://www.thomann.de/intl/si/tc_elect ... _delay.htm

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
Rebels are we, though heavy our hearts shall always be.

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 27 Jan 2019, 16:51 

Stereo vir, ki ga potem pelješ v mono, bo ali nezaznaven z enakimi ponovitvami ali bo delal gosto zvočno sliko, ki jo bo morda zelo težko nastavit za uporaben namen. Najbolje v tem primeru je, da bi kupil še en Fishman Mini za stereo sliko. Delay po mojih izkušnjah ni najboljši pedal za "mixer" funkcijo - s katero bi lahko posamezna vira mešal in ju po jakosti prilagajal v uporaben zvok in edini način, da lahko to uspešno mešaš - sta dva ločena ojačevalca, s katerimi lahko podrobneje prilagajaš celotno sliko (EQ, glasnost, gain, reverb).

Dobro bi bilo tudi posvetovati se s kitarskim serviserjem okoli vgradnje in posameznih možnosti. Tudi ni najbolj jasno ali ti je sploh trenuten zvok všeč/uporaben, v tem primeru bi raje zamenjal celoten sistem.

Stereo vir na mono output - in še to majhen Fishman Mini, ki je že sam po sebi dokaj fokusiran vir... sem ga imel in dela odlično, ni pa za pričarat nek spektralno in prostorsko širok zvok napram večjim akustičnim ojačevalcem - je po mojem mnenju nekaj, kar moraš naprej preizkusit in slišat, preden se spuščaš v kakršnekoli predelave kitare. :peace:

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 27 Jan 2019, 17:23 

Bolj smiselno je, da mono vir - kitara - spraviš na stereo. Torej ali dva ojačevalca ali spliter in pelješ dva signala na dva kanala na mešalko. Potem pa na mešalki pan-aš posamezen kanal po želji.

rebel
predskupina

Odgovor Objavljeno: 27 Jan 2019, 17:38 

Aha, no dobr da vem. Nisem en profi glasbenik tak da tak fejst komplicirali pa ne bomo :lol: me pa vseen fejst mika ta Fishmanov rare earth blend pickup za akustično, sem slišal same pozitivne stvari, na youtubu se pa tut fajn sliši zato me vseen mika nakup. Pa bom kar tu vprašal, ima kdo kaj izkušenj s tem? Kako se obnese v primerjavi s standardnim piezom? Je to način da bi izboljšal in popestril akustični sound?
Rebels are we, though heavy our hearts shall always be.

175 prispevkov • Stran 12 od 121 ... 8, 9, 10, 11, 12

Pojdi na: