*
designed by Viva La Echo

61 prispevkov • Stran 3 od 51, 2, 3, 4, 5

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 04 Jun 2010, 11:26 

Metropolis napisal/-a:
Po dolgem času je ta delček dobil končno podobo, se pravi komad okol sebe. icon_e_biggrin
Posneto že kar pred časom, razen basa, ki je luč studia ugledal minuli vikend... Delovni naslov je bil "Conflict", sedaj pa komad sliši na ime "By Train".

Snemano z Digitech 2120 direkt v komp.

Bas je posnel Matej Sušnik, da je pa stvar kolikor toliko poslušljiva, je poskrbel Benjamin Kic. Hvala obema! :)

"By Train"
http://www.myspace.com/simonsubic

Kaj naj rečem.... Lahko rečem samo z besedami Braneta Kastelica: ˝ Že Tina Drives, je bil dobro narejen komad, sploh mi je blo všeč, ker si uporabu v komadu tudi sintesajzerje. Nov komad je precej bolj dodelan, maš moj definitivni JA.˝ :D

A ˝twin guitar˝ zvoke si snemal vsako kitaro posebej ali si uporabil harmonizer?
.... prog me like a Hurricane!

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 04 Jun 2010, 12:05 

Brane Kastelic, lol. :lol: Tnx, Matrix! icon_wavey
Vse je snemano posebej, brez harmonizerja. Harmonizer je za v živo po mojem čist kul (he, nisem še sprobal), ampak dejstvo je, da se pozna mičkena razlika v zamiku oz. zamujanju. Hm, čeravno študiram, ali je res kul za v živo? Pobere namreč toliko "rama", da ne moreš NOBENEGA efekta hkrati furat, niti miniminimini reverba ne. :|

matrix
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Cjele

Odgovor Objavljeno: 04 Jun 2010, 14:03 

Zate bi lahko isto rekli kot za ono Majo (ali kako ji je že ime), ki ima vokal kot CA.... Slovenija je premala zate za stil glasbe, ki ga ti obvladaš.
Če bi živel kje drugje bi se kamot lahko živel tudi od power metala, če pa ne od tega pa bi lahko delal kot studijski glasbenik. Mislim, da imaš dovolj teoretičnega znanja. Slovenija je na žalost premajhen trg. Pri nas je metalcev res samo za ščepec, nekaj je rokerjev, večina pa posluša ˝jugo˝ ali pa popularno glasbo.
Poglej npr. Spock´s Beard.... to je en progresivni band iz Amerike. Ko povem znancem kaj poslušam me vsi samo debelo gledajo, ne vedo niti, da je Spock lik iz Zvezdnih Stez... Anyway.... Tipi se živijo od muske. Bi samo moral videt kakšen studio ima doma Neal Morse, pa hišo in tri otroke. Vse skupaj financira samo iz muzike. Sicer ne vem ali snema tudi kaj za druge.... bi pa sigurno lahko, ker je šolan glasbenik. V glavnem, kdor je res taprav glasbenik, lahko igra kjerkoli in karkoli.
Se opravičujem, če sem ti zasvinjal izbo. :mrgreen:
.... prog me like a Hurricane!

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 04 Jun 2010, 15:27 

Hehe, lepo slišat take besede, ampak sam poznam ljudi, ki so celo mlajši, kot jst, špilajo pa res fucking awesome!!! Matej Sušnik npr. (basist) pripravlja solo plato in garantiram, da Slovenija kej tazga še ni slišala. :shock: Potem so tu še kanoni ala Sergej Škofljanec ipd., ki so tut out of this world, pa jim nekak ne uspe sam z glasbo... Še Polak dela v štacuni! S takimi asi, kot je npr. Jernej Trobentar, Tomi Fak, tudi nekaj soforumašov (Sušnik, Maurič, Stevens, Zingy-and the list goes on and on) nimam jst kej vštric hodit. :wink:
Slovenija je pa res majhna, to se strinjam. Pri nas je pa pri metalcih še dodaten problem, da se med sabo sam kregajo. laughhard Infidia, npr. se izjemno uspešno trudi ustvarit nekaj novega, za Slovenijo svežega. Kaj dobijo v zahvalo? Metalci po njih udrihajo, češ, da so pussy (in to so ponavadi taki, ki se 3/4 koncertov zaradi pijanosti ne spominjajo), za na radie so spet pretrdi... Posnamejo pa en videospot, ki na youtubu že presega 7000 ogledov... V Srbiji bi že bli zvezde, če mene vprašaš. icon_e_biggrin

Sam se s z vsem tem nekak ne obremenjujem, od slovenske metal scene sem se malo distanciral, rad hodim na dobre koncerte in podpiram in spoštujem folk, ki se trudi, vendar me vsak garažni bend res ne pritegne... Jst pač glasbo ustvarjam zase + snemanje je najboljša tehnična vaja, to me veseli, mi postavi dlake pokonci in šibne adrenalin po žilah. :kitarist: S svojim igranjem pa se trudim pokrit čim večji spekter glasbe, je pa res, da sem najbolj doma v rock/metal vodah, pa tudi akustika mi ni daleč. Trenutno pa najbolj uživam v To=To, predvsem zaradi glasbe in pa ljudi, s katerimi sodelujem.

Spock's Beard so kul, ja, samo to so pa res že Glasbeniki z velikim G. :mrgreen:

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 23 Sep 2010, 00:34 

Na www.myspace.com/simonsubic sem objavil nov komad, ki sliši na ime Endless... Tokrat mogoče mičken drugačna zadevca od prejšnjih. Klaviature in bobne sem sprogramiral sam, na basu, pa kot vedno :arrow: Matej Sušnik.
Kakšen setup sem uporabil, raje ne povem. laughhard

V petek sodelujem na Festivalu kreativnih kitaristov v Kranju. Kot sem uspel zasledit, bodo nastopili sami hudi kitaristi. Upam, da me česa naučijo. :) VLJUDNO VABLJENI.

neal schon
živa legenda

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 23 Sep 2010, 08:52 

FKK?
Opala, no to se pa vidimo!
LP!
Ducati Corse

uros.planinc
Uporabniški avatar
car na kitar'

Kraj: ce

Odgovor Objavljeno: 26 Sep 2010, 18:50 

fajn komad!

...žal mi je da zarad bolezni letos ne bom videl fkk... icon_frown
aja vso srečo simon! :peace:

Marin
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 26 Sep 2010, 19:57 

Malo si pozen Uroš, FKK je že biu in Simon ja zmagal :D

uros.planinc
Uporabniški avatar
car na kitar'

Kraj: ce

Odgovor Objavljeno: 26 Sep 2010, 20:16 

aja pol pa čestitke. nč pol pa drugo leto. :peace:

apndan
Uporabniški avatar
terasna legenda

Kraj: blizu Ljubljane

Odgovor Objavljeno: 26 Sep 2010, 20:18 

Čestitke.
Za vse ki ne veste, samo v vednost, tudi jaz ne.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 27 Sep 2010, 01:23 

Tnx. icon_wavey

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 27 Sep 2010, 12:28 

Hell yeah, čestitke!!!

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 27 Sep 2010, 13:21 

bravo. Je že kak zmagovalni posnetek kje okrog?

neal schon
živa legenda

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 27 Sep 2010, 13:36 

o je ja!
čestitke, btw!!!
Ducati Corse

Helldragon
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 27 Sep 2010, 13:41