*
designed by Viva La Echo

11 prispevkov • Stran 1 od 1

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Šmarca pri Kamniku

Odgovor Objavljeno: 23 Maj 2013, 18:21 

Zdravo,
trenutno sem v situaciji, kjer vokal furam skozi bass amp. Shure SM58 v XLR input PODa X3, potem pa 1/4 jack output v efekte in amp. Če prav razumem, s PODom pretvorim balanced signal mica v unbalanced in za manjši feedback bi bilo treba na koncu chaina ta unbalanced signal spet spremenit v balanced, pa potem v amp. Je to prav? Če da, gledam DI boxe, pa kolikor vidim, imajo samo outpute za XLR balanced signal, jaz pa bi najbrž rabil DI box, ki ima 1/4 jack input (unbalanced) in 1/4 jack output (balanced). Je še kaka druga rešitev (razen mešalke in dejanskih monitorjev)? Hvala.

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 23 Maj 2013, 21:15 

Kot prvo - z balansiranim ali nebalansiranim signalom ne bos zmanjsal feedbacka. Balansiran signal je 6dB glasnejsi in na dalje razdalje nimas suma.
Kot drugo - bas amp nima xlw vhoda, torej sprejema samo nebalansiran signal. Tak amp tudi ni najbolj primeren za vokale
Vokal - mixer - aktiven monitor. Ali pa mikroon direktno v aktiven monitor, ki ima vgrajen mic preamp.

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 25 Maj 2013, 14:19 

Aha, sem mislil, da bi balansiran signal pomagal pri feedbacku (ampak če bass amp lahko sprejme samo nebalansiranega, potem tudi to ne bi pomagalo).

Imam pa sicer namen nabavit en powered speaker, pa je. Mikser (ali karkoli drugega) lahko itak potem dodam po potrebi. Seveda vem, da bass amp ni primeren za vokale, to je pač trenutna budget solucija, ki je čisto v redu, le feedback nagaja.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 25 Maj 2013, 15:04 

Mikrofon naj bi prišel pravokotno glede na zvočnik, tako lovi najmanj zvoka iz zvočnika. Morda je to tisto kar iščeš.

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 25 Maj 2013, 17:26 

Se pravi, da je mic popolnoma navpičen? Sem vedno sklepal, da je najbolje, če je mic popolnoma nasprotno obrnjen od speakerja (torej pravokoten na navpičen stand). Bom poskusil, tenks.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 25 Maj 2013, 18:23 

Narobe si razumel. Membrana mikrofona in membrana zvočnika morata biti pravokotni. Zvočnik mora videti rob mikrofona. Pozicija mikrofona na stojalu nima vpliva. Najbolje je, da je zvočnik na višini glave, ker se tako tudi najbolje slišiš in potrebuješ najmanj moči. Tako imamo mi in tako naj bi bilo najbolje. Še slika za boljšo razumevanje. :roll:
Slika

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 25 Maj 2013, 18:55 

To ne velja vedno, ker je odvisno od polar patterna mikrofona! Kaksem mikrofon imas?
Mixer z dobrim eqjem resi zadevo, najdes kriticno frekvenco in jo skines. Je pa precej odvisno od prostora, ce so gole in ravnecstene, je precej vec tezav. Ima pa pauldila prav, da si postavi monitor v cim boljso pozicijo, da se dobro slisis.

heretik
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Izola & Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 25 Maj 2013, 19:25 

To ne velja za nobenega od mojih mikrofonov.. večinoma so "gluhi" na zvok, ki prihaja izza mikrofona (180 stopinj) ali pa zvok pod kotom 120 stopinj, glede na center.

Po mojem boš najlažje rešil s "pravo" postavitvijo, ali pa nabaviš kak mali parametrični eq.

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 25 Maj 2013, 19:26 

PaulDila napisal/-a:
Narobe si razumel. Membrana mikrofona in membrana zvočnika morata biti pravokotni. Zvočnik mora videti rob mikrofona. Pozicija mikrofona na stojalu nima vpliva. Najbolje je, da je zvočnik na višini glave, ker se tako tudi najbolje slišiš in potrebuješ najmanj moči. Tako imamo mi in tako naj bi bilo najbolje. Še slika za boljšo razumevanje. :roll:

Ja ja, saj tako sem tudi razumel, najbrž sem se narobe izrazil. Mislim, sem si mislil, da tako misliš. :D

Drugače imam klasiko - SM58. Stene so več ali manj obložene s platami s stekleno volno, prostor je še kar prostorna garaža, edino strop je nekoliko nižji.

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 25 Maj 2013, 20:26 

Sem našel tole, če smo že načeli debato o tem:
Slika

Sem mislim, da so vsi tile live mikrofoni podobni zadnjemu. Moja napaka. 1ninja

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda