*
designed by Viva La Echo

20 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 20:01 

Jackie napisal/-a:
Sej vem da ni samo bridge humbucker magnet ampak v mojih kovinskih vodah neck magnet ravno ne navdušuje :)

Ploki napisal/-a:
Sploh če maš dve kitari in štiri različne sounde ti bo slika kitar plesala, če je enak zvok dobiš širino še vedno je pa koherentno. po mojih izkušnjah ni nobene potrebe po spreminjaju sounda v dubbing tracku

Ne, jaz nisem mislil double trackinga z različnim soundom na vsaki strani, da imaš potem 2 levo 2 desno. Jaz sem mislil ena kitara na levi z enim soundom, druga kitara na desni z zelo podobnim soundom.

Vem vem, ampak redkokje imaš samo enega kitarista >> samo eno kitarsko linijo. :-)

Jaz ponavadi isti sound podupliram...
(Here to disappear.)

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 20:09 

Hetfieldu je fajn met več različnih glav naenkrat (mesa triaxis + diezl, če se prav spomnim). Meni, npr., je odgovarjala kombinacija več mikrofonov in njihove kombinacije... Evo, moj primer iz studia (kondenzatorc v placu se žal ne vidi...):

Slika

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 21:30 

Metropolis napisal/-a:
Hetfieldu je fajn met več različnih glav naenkrat (mesa triaxis + diezl, če se prav spomnim). Meni, npr., je odgovarjala kombinacija več mikrofonov in njihove kombinacije... Evo, moj primer iz studia (kondenzatorc v placu se žal ne vidi...):

Slika

i5, MD421 (my favourite), 57ka... kaj je pa četrti?

Jaz sem tud mel nazadnje 4 majke na kitarah. :lol: BeyerDynamic Opus99 deluje hudo fajn na boksih. :-) malo basast sam se da porezat
(Here to disappear.)

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 22:51 

Jst drugače poznam samo 2 laughhard .

Evo, producentov citat s Fejstuka:

"The Shure SM57, Sennheiser MD421, Audix D4 & i5 mics, on a Marshall 1960A 4x12 cabinet, fed by a really excellent and hottttt running Peavey 50/50 all-tube power amp.
Preamps involved in the party: Triton Audio D2O tube/fet pre,
DAV Broadhurst Gardens 501, Shadow Hills Mono Gama.
(also involved: my good old friends the weridorarity Fostex M22RP printed ribbon mic & the always lovely Advanced Audio AA CM47 tube mic taking care of room & ambience &... overall balls to the sound)"

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 23:24 

Metropolis napisal/-a:
Jst drugače poznam samo 2 laughhard .

Evo, producentov citat s Fejstuka:

"The Shure SM57, Sennheiser MD421, Audix D4 & i5 mics, on a Marshall 1960A 4x12 cabinet, fed by a really excellent and hottttt running Peavey 50/50 all-tube power amp.
Preamps involved in the party: Triton Audio D2O tube/fet pre,
DAV Broadhurst Gardens 501, Shadow Hills Mono Gama.
(also involved: my good old friends the weridorarity Fostex M22RP printed ribbon mic & the always lovely Advanced Audio AA CM47 tube mic taking care of room & ambience &... overall balls to the sound)"

A veš da sem htel rečt da je Audix iz drumkita. D4 je za floor tom drugače. Se ne čudim da dela, ker je Opus99 tudi za kick drum pa dela fajn na kitarah.

Sploh audixi imajo scooped sound out of the box. :)
(Here to disappear.)

20 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Pojdi na: