*
designed by Viva La Echo

20 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

kitarmen
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2013, 12:14 

Pozdrav. uporabljam zunanjo zvočno kartico, ki jo priklopim preko USB-ja na Cubase. Ko se posnamem se mi zvok zdi precej suh in neprofesionalen (amaterski). Čisto drugače kot naprimer na CD-jih. Kako bi lahko dosegel boljši zvok? Obstajajo mogoče kake finte? Sobe sicer nimam izolirane. Vem da to pripomore ampak dvomim, da spet v toliki meri.

Smile4me
kitarski heroj

Kraj: NM

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2013, 12:59 

Uporabi kak VST amp simulator ( guitar rig, amplitube....)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
its all about feeling

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Šmarca pri Kamniku

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2013, 13:15 

kitarmen napisal/-a:
Pozdrav. uporabljam zunanjo zvočno kartico, ki jo priklopim preko USB-ja na Cubase. Ko se posnamem se mi zvok zdi precej suh in neprofesionalen (amaterski). Čisto drugače kot naprimer na CD-jih. Kako bi lahko dosegel boljši zvok? Obstajajo mogoče kake finte? Sobe sicer nimam izolirane. Vem da to pripomore ampak dvomim, da spet v toliki meri.

Soba nima veze, če maš kitaro priklopljeno direkt v zvočno kartico. Če pa snemaš amp z micom, pa seveda pripomore.

Tako, kot piše zgoraj. Kak amp sim. Najbrž ta tvoja kartica nima ravno nekega hudega preampa.

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Velenje-LJ

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2013, 13:59 

kole napisal/-a:
kitarmen napisal/-a:

Soba nima veze, če maš kitaro priklopljeno direkt v zvočno kartico. Če pa snemaš amp z micom, pa seveda pripomore.

Tako, kot piše zgoraj. Kak amp sim. Najbrž ta tvoja kartica nima ravno nekega hudega preampa.

Ker mic preamp je največji problem če snemaš... topane

to da prideš do CD sounda traja... in gre čez več faz procesiranja in zahteva tudi dobrega kitarista, ne samo zvok, pa dobrega inženirja, pa dobrega mastering inženirja, etc. začni postopoma
(Here to disappear.)

kitarmen
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2013, 14:36 

Amp simulatorje imam in jih uporabljam. nekje sem zasledil, da je dobro, če dupliraš track in nato na enega dodaš reverb, na drugega pa delay.

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2013, 15:15 

Ploki napisal/-a:
kole napisal/-a:
kitarmen napisal/-a:

Ker mic preamp je največji problem če snemaš... topane

to da prideš do CD sounda traja... in gre čez več faz procesiranja in zahteva tudi dobrega kitarista, ne samo zvok, pa dobrega inženirja, pa dobrega mastering inženirja, etc. začni postopoma

Ah, nisem rekel, da je to največji problem. Samo pa, po mojih izkušnjah, naredi razliko. Zdej dobrega kitarista... če ti odigraš A akord pa najboljši kitarist na svetu odigra A akord, bo veliko večja razlika v soundu kot pa v tehniki. Najprej sem omenil o preampu, ker se začne pri signalu (ne rečem, tudi kitarsko znanje šteje). Potem pa seveda še vse ostalo, ko je signal že posnet - miks, mastering.

Podvojen signal in drugačni efekti na njih je v redu rešitev. Pa pannaš enega malo bolj v levo, drugega v desno, da dobiš večji občutek prostora, dinamičnosti. Pa osnovni miks - manjkajo lowi, midi, highi? Igraj se z EQ-jem. Sprobaj kak kompresor itd.

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2013, 16:19 

kole napisal/-a:
Ah, nisem rekel, da je to največji problem. Samo pa, po mojih izkušnjah, naredi razliko. Zdej dobrega kitarista... če ti odigraš A akord pa najboljši kitarist na svetu odigra A akord, bo veliko večja razlika v soundu kot pa v tehniki. Najprej sem omenil o preampu, ker se začne pri signalu (ne rečem, tudi kitarsko znanje šteje). Potem pa seveda še vse ostalo, ko je signal že posnet - miks, mastering.

Podvojen signal in drugačni efekti na njih je v redu rešitev. Pa pannaš enega malo bolj v levo, drugega v desno, da dobiš večji občutek prostora, dinamičnosti. Pa osnovni miks - manjkajo lowi, midi, highi? Igraj se z EQ-jem. Sprobaj kak kompresor itd.

Razlika v mikrofonskem preampu... naredi mogoče 5% signala, če maš dober sistem za reprodukcijo. :-) šteje več če višino pickupa spremeniš za 3-4mm.
edit: ampak ok :) popolnoma smiselna pripomba. sicer je v poceni kartah bolj problematično rade šumijo, slab signal path znotraj karte.

kitarmen napisal/-a:
Amp simulatorje imam in jih uporabljam. nekje sem zasledil, da je dobro, če dupliraš track in nato na enega dodaš reverb, na drugega pa delay.

Lahko ga pa dvakrat posnameš, in potem daš enega levo in enega desno, in boš dobil ene 10x boljši efekt kot če dupliraš isti posnetek
(Here to disappear.)

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 07 Sep 2013, 20:25 

Po mojem mnenju je to dokaj nesmiselna debata, dokler kitarmenu ne bo jasno, zakaj ima kitara več magnetov... ;)

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 04:19 

Metropolis napisal/-a:
Po mojem mnenju je to dokaj nesmiselna debata, dokler kitarmenu ne bo jasno, zakaj ima kitara več magnetov... ;)

Meni se ne zdi glih smiselno snemat distorziranih ritem zvokov na kaj drugega kot bridge magnet če sem čist iskren, razen če gre za neki oldskul rokenrol šit, pol vse velja (glej Wolfmother) :lol:

Po mojem je najboljši način kako na hitro dobiš kul sound z malo zezanja je da najdeš dva sounda ki sta ZELO podobna, ampak ne čisto ista, nato posnameš isto stvar dvakrat, enkrat z vsakim soundom, panaš en track levo, en track desno in to je to :D

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 08:49 

Sej nikjer ne piše, da se bo snemalo distortion. Sem se pa nanašal na temo v eni drugi debati, kjer je razvidna neizkušenost. Forum pa pomanjkanja izkušenj IMO ne bo rešil.

Ploki
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 09:36 

Jackie napisal/-a:
Metropolis napisal/-a:

Meni se ne zdi glih smiselno snemat distorziranih ritem zvokov na kaj drugega kot bridge magnet če sem čist iskren, razen če gre za neki oldskul rokenrol šit, pol vse velja (glej Wolfmother) :lol:

Po mojem je najboljši način kako na hitro dobiš kul sound z malo zezanja je da najdeš dva sounda ki sta ZELO podobna, ampak ne čisto ista, nato posnameš isto stvar dvakrat, enkrat z vsakim soundom, panaš en track levo, en track desno in to je to :D

Če hočeš najbol klišejski distoržn na svetu pol ja, humbucker na bridgu pa piči miško... Če te pa zanima še kej drugega razen klišejev so pa vsi magneti prekleto uporabni.

Za dubbing sta sounda lahko identična. Oziroma bom raje rekel, osebno vedno izberem identična... Sploh če maš dve kitari in štiri različne sounde ti bo slika kitar plesala, če je enak zvok dobiš širino še vedno je pa koherentno. po mojih izkušnjah ni nobene potrebe po spreminjaju sounda v dubbing tracku
(Here to disappear.)

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 10:20 

+1

Kvečjemu kombiniranje različnih zvokov oz. barv distorzije/mikrofonov na enem kanalu.

kole
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 12:19 

Se strinjam s Plokijem. Ne moreš rečt, da zadeva deluje samo na en način, taka ozkoglednost bi uničila glasbo. Fant naj sproba vse, naj eksperimentira, in kar mu najbolj sede, naj tudi uporabi. Pa sej neizkušenost bo rešil prav tako, da bo probaval različne stvari, špilal kitaro v različnih okoljih... če hoče kake ideje posneti zdaj, zakaj pa ne?

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 17:54 

Sej vem da ni samo bridge humbucker magnet ampak v mojih kovinskih vodah neck magnet ravno ne navdušuje :)

Ploki napisal/-a:
Sploh če maš dve kitari in štiri različne sounde ti bo slika kitar plesala, če je enak zvok dobiš širino še vedno je pa koherentno. po mojih izkušnjah ni nobene potrebe po spreminjaju sounda v dubbing tracku

Ne, jaz nisem mislil double trackinga z različnim soundom na vsaki strani, da imaš potem 2 levo 2 desno. Jaz sem mislil ena kitara na levi z enim soundom, druga kitara na desni z zelo podobnim soundom.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Odgovor Objavljeno: 08 Sep 2013, 19:58 

Ja, to je tudi fajn. Pri veliko (rock/metal) bendih se ta kombinacija super izide.

20 prispevkov • Stran 1 od 21, 2

Pojdi na: