*
designed by Viva La Echo

86 prispevkov • Stran 4 od 61, 2, 3, 4, 5, 6

NLP
bobnar

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2010, 00:32 

Opozoril bi vas še enkrat; bodite pozorni kakšna je akustika prostora v kateri igrate/ snemate in kakšna je akustika kjer se zvoki mešajo (kontrolna soba)... to bo težje ugotovit, če nimate kilometrine poslušanja, dobrodošlo bi bilo tudi praktično delo v dobrih kontrolkah...

Dober (v bistvu vsak normalno izkušen) zvočni inženir bi moral poznati vsaj osnove akustike (seveda bi moral še kaj več, saj je to njegovo področje dela na koncu koncev...) in ga iz firbca vprašajta kako je poskrbel za akustiko... zakaj je tale element tukaj in zakaj tako čudno izgleda, kakšen je to sploh tip akustičnega dizajna... ipd... če bo omenjal akustične odprtocelične pene in bo nekaj zmedeno in nepovezano momljal potem boste vedeli, da mu je to zadnja briga!

Zadnji izgovor, ki si ga lahko izmisli in je najpametnejši pobeg iz nerodne situacije; plačal sem strokovnjake za to in "ne vem kako deluje" ali pa "me ne zanima kako in kaj"...
Potem probajte poizvedeti ali so sploh bili kakšni strokovnjaki in kdo bi naj to bil...
... bodite kreativno radovedni, če ne drugače njegova govorica telesa pa vsekakor pripomore posumit k temu ali laže ali ne...

Nekateri resni studiji v Slo. (eni so tudi omenjeni v tej temi...) se hvalijo z zvenečimi imeni s področja akustike (kar sem že omenil v predprejšnjem postu...) pa niso sploh to kar bi morali bit in zaračunajo max.

Krištof: res je, tudi drek se da spolirat do sijaja, na začeteku je dobrodošel tudi kvaliteten drek, potem iznajdljivost in triki... in nato definiraj kaj je sploh "šajn" in ali je to tudi kvalitetno?!...
http://www.videosift.com/video/Mythbust ... -Full-Clip
:)

krištof
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2010, 01:39 

sm neki za j...
Linux anyone?
Zadnjič spremenil krištof, dne 04 Jan 2010, 02:46, skupaj popravljeno 1 krat.

krištof
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: Tolmin

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2010, 01:40 

NLP napisal/-a:
Krištof: res je, tudi drek se da spolirat do sijaja, na začeteku je dobrodošel tudi kvaliteten drek, potem iznajdljivost in triki... in nato definiraj kaj je sploh "šajn" in ali je to tudi kvalitetno?!...
http://www.videosift.com/video/Mythbust ... -Full-Clip
:)

A lahko drek najprej definiram?

7/8 slo glasbene produkcije, za katero ne rabiš state of the art studia, ker zaradi tega ne bo nikoli lepše zvenela.

Definicija šajna: mastering dreka za predvajanje na radijskih postajah do nezavesti. (se sveti samo osnova je ista, je pa res da en polira boljše od drugega icon_e_biggrin )

:peace:
Linux anyone?

NLP
bobnar

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2010, 23:11 

:D ... no se skoraj povsem strinjam s teboj!
Res je situacija žal takšna kot si "rekel".
Ampak vseeno; zmeraj lahko lepše zveni! ... tudi če je komad za en drek:)

Res je da štance, melosi, hojladrija ipd. ne verjamem da bodo poslušali audiofili na dragih ali celo vrhunskih sistemih in hoteli to tudi cenit, ampak sedaj pa je že šlo v takšno hudo skrajnost, da je takšne vrste glasba postala produkcijsko že zelo pretirano nekvalitetna in je opazno že na čisto zmernem domačem hi-fi sistemu... vsaj meni osebno:(

... skrbi pa me bolj, da se slabe produkcije vse bolj poslužujejo tudi v drugih muzikalnih vodah...

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2010, 23:24 

back to topic!!!! dovolj smetenja

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 04 Jan 2010, 23:43 

Se strinjam. Kdo mi bo priporočal dober studio/producenta za moderne alternativne rockerske zadeve z vsaj nekaj relevantnimi referencami, ki se jih da slišat (pa ne mislim Siddharte ali Dan D, ampak pravo žaganje)?
Slika :: dirtswitch :: music is alive.

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 05 Jan 2010, 09:03 

Negligence imajo svoj studio in so tam posneli dve svoji plati in kar nekaj tujih...Sweet Sorrow...
Posluši si njihov tazadnji izdelek na myspace.Če te prepriča,me kontaktiri na ZS,ti dam tel.

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2010, 17:25 

butrus napisal/-a:
Negligence imajo svoj studio in so tam posneli dve svoji plati in kar nekaj tujih...Sweet Sorrow...
Posluši si njihov tazadnji izdelek na myspace.Če te prepriča,me kontaktiri na ZS,ti dam tel.

Tole mi je bolj tako..... Iščemo nekaj, kar je kako stopničko ali tri višje..

zmatej
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2010, 17:46 

Kakšna je pa omejitev s kešom? To je tudi precej pomembna komponenta...

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2010, 18:56 

Odvisno od masteringa..cca. 4000€ z masteringom, raje pa brez in za manj :D

NLP
bobnar

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2010, 23:03 

Diodibuh napisal/-a:
back to topic!!!! dovolj smetenja

Diodibuh to ni smetenje, saj si verjetno kaj odnesel od foruma www.planetaudio.si ko si še bil aktiven in kako pomembna je akustika!
Podal sem v razmislek, da je izjemno pomemben primerno tretiran prostor, vsekakor pa potem še dober zvočni inženir (tudi producent...) in zadovoljiva oprema... aha ja seveda in dobri glasbeniki z dobro "idejo" katero bodo snemali!

Brez enega od vsaj teh štirih, petih členov ne bo nič kaj pametnega!

Zdaj resnici na ljubo je v Slo. recimo cca. do 10 primernih studijev za konkurenčno PRO ustvarjanje glede na tujino, poimenovanja so nesmiselna ker morajo biti vsaj vsi prej omenjeni štirje poglavitni parametri vključeni.

Evo dovolj "smetenja" z moje strani, samo v razmislek kam, s kom in s čim greste snemat in ali ste sami "ta pravi" z dobrimi "idejami".

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2010, 23:15 

NLP: to je smetenje, ker tale izba ni prava za akustiko. Če želiš, se lahko odpre nova izba, kjer se bo debatiralo o akustiki. Za razliko os planetaudio foruma je tale forum zelo lepo urejen in vsaka zadeva spada v svojo izbo.

NLP
bobnar

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2010, 23:20 

Hvala, je že na planetaudio preveč besede o akustiki z moje strani, preveč energije in premalo zavedanja oz. dobesedno izogibanja, ker ne vedo sploh kaj je to, tako s tehnične kot ustvarjalne strani, važno da je oprema uh in oh in tonci ter "umetniki" pametni...
Če pa bo koga kaj zanimalo pa lahko kaj vpraša v bolj primerni "situaciji" ali "izbi", se bom potrudil odgovorit.

Obleey
Uporabniški avatar
terasna legenda

Kraj: Ljubljana/Velenje

Odgovor Objavljeno: 01 Feb 2010, 15:35 

@JohnsonVoltage: Probaj 5th seasson studios... Odgovorni za Dweal prvenec, za Burning Legion EP (njihov pevec je tehnik tukaj in tudi producent), To hate plato in voice of violence EP... priporočam :peace:

Vraan
bobnar

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 24 Feb 2010, 01:35 

če kateri bend išče poceni snemanje (tja do 400 evrov, odvisno od števila komadov), za snemanje recimo demota, mogoče tudi albuma, naj me kontaktira.

Je pa to homemade produkcija, ni profi studio, ampak pač, če koga zanima...

primera:

http://www.youtube.com/watch?v=jRjk37zcKoI
http://www.youtube.com/watch?v=R3Ah6XzyNaI

86 prispevkov • Stran 4 od 61, 2, 3, 4, 5, 6

Pojdi na: