*
designed by Viva La Echo

109 prispevkov • Stran 8 od 81 ... 4, 5, 6, 7, 8

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 18 Mar 2012, 12:17 

Očitno ne. Poskusi pri kakem učitelju petja..
Slika :: dirtswitch :: music is alive.

Jackie
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Pohorje

Odgovor Objavljeno: 25 Mar 2012, 23:23 

Kak maš naraven glas? Če si bolj bas/bariton, potem boš hudo visoke note težko spravil iz sebe, ker so tvoje glasilke enostavno prevelike.

Višina je trening, ampak bolj trening misli kot glasa. Sej to je nasploh zgodba petja... it's mostly in your head :)
Probaj si NE predstavljat da je tvoja nota "tam gori", ampak da je tam "spredaj", ne vem, na primer, predstavljaj si jo na steni in jo probaj z glasom zadet.

NE STISKAJ GRLA. Pretvarjaj se da zehaš če maš težave s tem, men to ful pomaga.
Visoke note tudi zahtevajo malo več pritiska iz prepone, če ne se zlomijo v falzet. Za to je fajn delat glissande (če ne veš kaj to je - narediš "slide" iz nizkih not proti visokih), da zgladiš ta prehod v visok glas.

Vežbaj, ne obupaj, to je najbolj važno.

Funny story:
Meni je za višino ful pomagalo, ne boš verjel, petje ženskih pesmi, pač... na vsak način (brez falzeta) probaš trofit to njeno noto v njeni višini. Recimo komad Born this Way od Lady Gaga je kul komad za to.

gorkyporky - defnitivno si potegni dol DVDja Zen of Screaming, 1 za razumevanje delovanja grla in prepone (punisher to je lahko tudi zate koristno) in 2 za dejansko učenje screama. Meni je to ful pomagalo, brez tega bi mel grlo čist v kurcu. Te zadeve se da najt na kakih... ArRRRrr straneh če veš kaj mislim.

RockVoice

Odgovor Objavljeno: 16 Apr 2012, 17:23 

punisher napisal/-a:
Nočem bit tečen, amm kaj mi prav noben ne zna pomagat?

practise... practise... practise... practise... practise... practise... practise... practise... practise...

pomagalo ti bo če se boš fokusiral na 3 stvari.
- čimbolj odprte cevi da gre lahko zrak/ton ven
- pozicioniranje tona - usmerjanje
- brez dobre podpore v spodnjem delu telesa ne bo visokih tonov

Pero18
Uporabniški avatar
one man band

Odgovor Objavljeno: 19 Apr 2012, 11:23 

Jackie napisal/-a:
Funny story:
Meni je za višino ful pomagalo, ne boš verjel, petje ženskih pesmi, pač... na vsak način (brez falzeta) probaš trofit to njeno noto v njeni višini. Recimo komad Born this Way od Lady Gaga je kul komad za to.

gorkyporky - defnitivno si potegni dol DVDja Zen of Screaming, 1 za razumevanje delovanja grla in prepone (punisher to je lahko tudi zate koristno) in 2 za dejansko učenje screama. Meni je to ful pomagalo, brez tega bi mel grlo čist v kurcu. Te zadeve se da najt na kakih... ArRRRrr straneh če veš kaj mislim.

Men osebno je tale dvd in ta vadba ful pomagala da lahko pojem kot recimo Brent (http://www.youtube.com/watch?v=PBBcClNvmm0) ampak mi je pa trajalo vsaj 1 let, da se mi je vse navadil na te pizdarije... (in ja vem da nebom dolgo imel takega glasu; ampak mlad si samo enkrat :P)
In tko kt je Jackie reku... Vse je v glavi; morš si vizualizirati da boš lahko zapel tisto visoko noto; in če boš vadil ti bo 100% ratalo... Pravzaprav je vadba petja dost podobna kitarskemu, če tko pogledaš... :)

109 prispevkov • Stran 8 od 81 ... 4, 5, 6, 7, 8

Pojdi na: