Switch to full style
Vse o komponiranju in pisanju besedil
Napiši odgovor

Sestava komada

20 Mar 2012, 15:52

Lp
Zanima me kako je (gledano iz kitarskega vidika) sestavljen tipičen metal komad, ali katerikol drug.
Imam veliko željo po tem da bi sam kdaj napisal/zaigral kak lasten komad, zanima pa me kakšne so prvotne lastnosti metal komada.

Hvala

Re: Sestava komada

21 Mar 2012, 09:22

intro-kitica-kitica-refren-(intro)-kitica-refren-solo-refren-outro :mrgreen:

21 Mar 2012, 11:02

Metropolis ti je zdj napisal česa NE NAREDI, zdj pa nared karkoli drugega pa si zmagal... :lol:

21 Mar 2012, 12:56

Itak. Solo more bit v komadu vsaj 2x. Minimalno :mrgreen:.

21 Mar 2012, 13:10

Pa šredanje v outru si pozabil, tako da 3x vsaj, če ne več :mrgreen:

21 Mar 2012, 13:15

Ploki napisal/-a:Metropolis ti je zdj napisal česa NE NAREDI, zdj pa nared karkoli drugega pa si zmagal... :lol:

...in pripiši, da si naredu progressive metal komad. laughhard

22 Mar 2012, 00:40

:lol: well played

23 Mar 2012, 02:34

Burialist napisal/-a:Lp
Zanima me kako je (gledano iz kitarskega vidika) sestavljen tipičen metal komad, ali katerikol drug.
Imam veliko željo po tem da bi sam kdaj napisal/zaigral kak lasten komad, zanima pa me kakšne so prvotne lastnosti metal komada.

Hvala

Po mojem če hočeš naredit dober komad (katerekoli zvrsti) more imeti dele ki se ponavljajo..
Melodijo ki se ponavlja, refren - ki se ponavlja itd...

Brezveze je imet 20 različnih riffov v komadu.. In so lahko vsi super riffi ampak nisi
nič dosegel če si poslušalec na koncu ne more spomnit 1. riffa.

25 Mar 2012, 23:26

Mraz napisal/-a:Brezveze je imet 20 različnih riffov v komadu.. In so lahko vsi super riffi ampak nisi
nič dosegel če si poslušalec na koncu ne more spomnit 1. riffa.

Ja! Končno nekdo.

Je pa res da more bit tisti ponavljajoči se riff dober.

Men se zdi en ful dober primer svetovnega arrangementa Metallicin komad The End of the Line.

Tud mej v mislih da more nekje v tem mišmašu sedet še vokal, zato ni najbolj pametno prekompleksnih riffov delat za kitico, ker na koncu ko pride še nek vokal dobiš eno velko McCrap solato iz katere se nič ne sliši, ampak to je bolj vokalistovo delo.

Konec koncev pa, sej ni pravil v glasbi... delaj muziko, ki jo hočeš delat ti, pa bo dobra. Če ne takoj, pa čez nekaj časa. ;)

11 Apr 2012, 08:44

Tema razpaljena, nadaljevanje v smeri ponavljanja v glasbi nasploh tukaj: viewtopic.php?f=24&t=25071&start=75

18 Apr 2013, 22:26

dobro je tudi vstaviti kakšen prehod
Napiši odgovor