*
designed by Viva La Echo

48 prispevkov • Stran 1 od 41, 2, 3, 4

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 13 Sep 2005, 14:29 

Sosed pravi, da svojih komadov ne more več slišat, ko jih enkrat posname (en komad skupaj s pripravami snema 4-6 mesecev).
Jaz posnamem en komad na 2-3 leta, običajno je kratek, bogi, sfižen, ampak mi je pri srcu kot neke vrste otročiček, ponosen sem nanj in rad ga poslušam in razkazujem, čeprav vem, da ni najboljši na svetu (mam tut pravega, ta pa je najboljši na svetu, tak da nisem zamešal pojmov ;-)).
Kak je vaš odnos do lastnih komadov in igranja?

teomonk
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Kraj: Trzic

Odgovor Objavljeno: 13 Sep 2005, 15:03 

Prej sem imel negativen odnos do svojih komadov... Karkoli sem naredil se mi je zdelo zanič, zato sem veliko stvari enostavno pozabil. Sedaj se je vse spremenilo, skoraj vsak komad, pa ne vem kako enostaven ali "neperspektiven" se zdi, se lahko s časom spremeni v nekaj dobrega. In sem tudi ponosen, na njega... No pri tem pa seveda ohraniš dozo samokritičnosti. Samo tako lahko napreduješ...

no_limit
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Maribor/Graz

Odgovor Objavljeno: 14 Sep 2005, 10:26 

meni pa se vedno zdi vse super ql ko napišem...ko pa posnamem mi ni več tak všeš in nikol ne poslušam z užitkom, vedno gledam sao na to kaj je narobe kaj bi lahko blo bolše itd...zarad tega vzroka skor nobenga komada pol sploh bendu ne pokažem...ne zarad tega ker bi me blo sram ker ni vredu ampak ker mi enostavno več ni tolk všeč da bi igral...tak da trenutno mam doma enih 7-8 komadov posnete kitare, basi in vokali...z bendom pa igram samo tri od teh...rad pišem komade, pol pa jih ful ne rad poslušam... :lol: če bo kdo to zaj zastopo :lol:

radiokit
bobnar

Kraj: gornja radgona

Odgovor Objavljeno: 14 Sep 2005, 23:36 

no nevem če je samo pri meni tako, ampak ko dam za poslušati kakšen moj komad drugim in če sem v ta komad zlil svojo dušo me spreletava en taki čuden občutek ko ga dam prvič za poslušat! in če se dopade poslušalcu je potem občutek ful dober! rad mam tiste poslušalce ki skušajo iz komadof izluščiti najboljše in rečejo to pa to ni vrede to pa to pa je super! ker če pogledamo je lahko skoraj vsaka ideja dobra samo prav se je treba izraziti z njo! no in kaj je najboljše pri snemanju oziroma pisanju komadof? nikoli neveš kdaj boš zabrenkal tiste taprave tri rife, ki si jih pomotoma prijel in se bo slišalo fenomenalno:)

The Edge
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2005, 10:19 

najrajši špilam in pišem svoje avtorske..mislim, da se tako tud najboljše naučiš igrat in vse kar spada zravn :wink:

LP
Fender USA

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2005, 19:07 

To že, ampak kakšen odnos imaš do svojih komadov, ko so enkrat gotovi in zaživijo svoje življenje?

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2005, 19:24 

Jaz imam ponavadi slabo mnenje, ko je komad dokoncan...ampak, ko ga slisim nekajkrat v celoti, nekaj klikne v meni in mi postane zelooo vsec..tako da z veseljem kdaj prisluhnem kaksni svoji stvaritvi.

LP,
J.

Oz
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2005, 19:47 

Pri meni je ponavadi tako, da mi je recimo neka osnovna melodija za komad všeč, nato začnem graditi naokoli. No in potem skozi cajt, ko se toliko časa že ukvarjam s tem, imam vsega dosti.

Je pa zanimivo, ko recimo na tak komad pozabiš, in ga slišiš spet čez nekaj časa. Pol se ti pa (no v mojem primeru) skrajno dopade. :)

The Edge
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2005, 20:22 

jaz pa se jih ne morem naigrat, vedno jih izpilim do konca... drugač pa je vrei malo menjavat ja, da se jih res nebi ki naigral..sam dvomim.
Druga zgodba pa je, če bi jih špilal 30 let... :roll:
Fender USA

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2005, 20:39 

Jaz sem naknadno opazil, da mam poln kufer svojih komadov in so mi odvratni, ko sem utrujen in slabe volje, ko pa se spočijem, pa so mi spet všeč.

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Odgovor Objavljeno: 03 Okt 2005, 21:21 

A ni tako z vecino glasbe? Oz. z glasbo dolocene zvrsti, ki ti v tistih trenutkih pac ne pase?:)

Slay
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Šentjernej

Odgovor Objavljeno: 09 Okt 2005, 22:20 

ko posnamem al pa zapišem kkšn riff al pa ene par skupaj jih, se mi zdijo ubijalski...če jih pa grem poslušat čez..amm 2 uri..se mi pa use zdi ko en drek... in zato tud ne nastane noben komad :D

Axel
vzhajajoča zvezda

Kraj: Tmin

Odgovor Objavljeno: 10 Okt 2005, 12:13 

Mah, jst najrajši špilam svoje komade.
Z bendom jih špilamo kake 2 leti in samo pri tej muziko res 100% uživam in se sprostim. Sploh zaradi besedil, ki sem jih sam napisal in ker lahko ob spremljavi bobnov in basa na kitari res dam dušo iz sebe. Pa čeprav slabo pojem se mi jebe;)

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: ilirska bistrca

Odgovor Objavljeno: 10 Okt 2005, 12:21 

jst pa predvsem ko neki po svoje spilam, ter vidim da se neki dobro slisi poskusam iz tega naredit pesem. In ko je pesem koncana se mi zdi kot da jo nisem jst naredil oziroma kot da sem jo od nekje pobrl, pa ceprav nobenega ne kopiram. potem pa letam po hisi pa sprasujem, ce so kej takega ze mogoce slisali...Ce se mi pa zdi res full huda pa si recem: sigurno nemorem bit jst ta prvi ki si je to zmislil :wink:

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Odgovor Objavljeno: 10 Okt 2005, 15:53 

v_olk napisal/-a:
jst pa predvsem ko neki po svoje spilam, ter vidim da se neki dobro slisi poskusam iz tega naredit pesem. In ko je pesem koncana se mi zdi kot da jo nisem jst naredil oziroma kot da sem jo od nekje pobrl, pa ceprav nobenega ne kopiram. potem pa letam po hisi pa sprasujem, ce so kej takega ze mogoce slisali...Ce se mi pa zdi res full huda pa si recem: sigurno nemorem bit jst ta prvi ki si je to zmislil :wink:

Heh, mene muči podobno. Po nekaterih filozofijah itak mi samo sestavljamo koščke glasbe, ki že obstajajo. Razlage pa segajo od kozmičnih/duhovnih virov, do že slišanega (Mark Knopfler pravi, da je umetnik kot spužva, da absorbira vplive in potem iz sebe iztisne nekaj svojega).

48 prispevkov • Stran 1 od 41, 2, 3, 4

Pojdi na: