*
designed by Viva La Echo

7 prispevkov • Stran 1 od 1

zmavcic
bobnar

Odgovor Objavljeno: 06 Mar 2011, 01:57 

Živjo.

Kako se vi lotevate pisanja svojih besedil? Se še spomnite svojega prvega?

LP

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 06 Mar 2011, 20:34 

Prvega se ne spomnim, je potonilo v pozabo, kot večina ostalih. Navadno se pojavi verz, al pa rima, in potem začnem to razvijat počasi. Ampak moja besedila so bl brez bilo kake vrednosti, bolj filerji če že ni druzga :D

pesnik
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 06 Mar 2011, 21:59 

isto je blo pr našem bendu.... kitarist (pocast) je napisal eno kitico pol smo pa s skupnimi močmi, neki nadgrajeval....:D niso pa to bla kejšna globoka besedila, neki kar se je pač kolkr tolk rimalo in je imelo dost zlogov da se je soupadalo z melodijo :D
Thank ye,
Th' Admiralty

Lin
Uporabniški avatar
terasna legenda

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2011, 17:08 

Sproti se mi nabira material v glavi in ko ga je tam preveč ga spravim na papir. Ne ukvarjam se medtem ko pišem kak zadeva zveni/zgleda itd. ampak jo napišem, potem jo pa berem in popravljam dokler mi ne odgovarja. Ne sekiram se če kdaj dlje časa ne napišem nič in se v pisanje ne silim. Enostavno se vsake toliko spravim k pesnjenju in če se odpre napišem komad ali dva, če pa ne gre, pa pač ne gre in se ne silim.

Ugotovil sem tudi, da mi je veliko lažje pisati na stari način, torej papir+pisalo, ker me računalnik nervira pri ustvarjanju.

Z pisanjem besedil pa se ne ukvarjam dolgo (če izvzamemo poskuse iz osnovne šole), tako da imam v spominu (ali pa vsaj na papirju) vse, od prve do zadnje.

andrejrock
bobnar

Odgovor Objavljeno: 05 Feb 2012, 12:42 

Jaz se svopjih skladb lotevam na način, ki bi si ga vsi morali zapomniti. Če se odločiš, da boš avtor besedila in glasbe, je najbolje, da med sestavljanjem besedila dodajaš v glavi kako bi naj vse skupaj zvenelo. Najpomembnejša je tematika. Glasba mi igra v glavi ( približno kako bi naj zgledalo ) In med pisanjem imam postavljene dele kitic in refrena. Ko je vse na papirju, šele potem vzamem kitaro in zaigram. Popravim še dele besedil in to je to. Dobro se spomnim svoje prve pesmi KRILA, ki sem jo napisal leta 94 star 16 ali 17 let.. Nastala je zvečer pred spanjem. Hitro je bila sestavljena. Ampak najpomembnejša je tematika in seveda tematiki primerna melodija.
Sam sem napisal že več kot 50 pesmi od tega jih imam 20 realiziranih na cd-jih.
Če pa je skladba že ustvarjena, mora pa biti takoimenovana ''kvazi angleščina'' posneta žez, da vem kam kakšna beseda spada.
Drugače pa sem textopisec in mi ni problema kakšen text napisat za nastalo melodijo. Le tematiko rabim, in ideje same od sebe letijo na papir. Včasih tako hitro, da ne sfolgam pisat.. :lol:

Tukaj je link, da malo poslušate in ocenite.. LP. Andrej..
http://www.kreativci.si/advanced-music/search/categories/page/5/id/20

Mraz
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Murska Sobota/Maribor

Odgovor Objavljeno: 05 Feb 2012, 12:55 

Cel cajt si zapisujem verze in stvari ki mi dobro zvenijo (za naslov komada npr.) v mobitel ali pa na liste..
In dostikrat grem nazaj na to in potem zapišem.. In nastane celo besedilo...
Tematiko si redkokdaj podam, namreč so mi besedila zelo osebna, tak da vedno
pride pr tem kaj bolj temačnega vn... (jaja, taki smo metalci laughhard )

Drgač pa ja.. Glede rime, če komad ni pop rime niso glih najbolj obvezne..
Vsaj tak je moje mnenje.

volk
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: ilirska bistrca

Odgovor Objavljeno: 05 Feb 2012, 16:11 

jaz pa nekako moram vedet kako bo šla melodija, šele na tisto postavljam potem besedilo.
Največkart naredim komad tako da naredim nek riff (kitarski, ali "zanimivo" bas linijo), potem podlago z akordi, in nato vokalno melodijo + besedilo. Še večkrat pa tako da zašpilam ene dva akorda na kitaro, si zdraven mrmram nek nesmiseln tekst pa iščem potem naslednje akorde, ko dam čez verz, predrefren, pa refren naredim še eno malo bolj smiselno besedilo ponavadi samo do vključno prvega refrena lih toliko da potem naredimo na vajah cel komad....drugi del besedila pa potem nastane ko mora, ponavadi prej kot kake konkretne demote delamo...se je že zgodilo da sem pevko na snemanje poklical, da če še ni odpela naj tam pa tam tisto spremeni v besedilu icon_e_wink

7 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: