*
designed by Viva La Echo

24 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 04 Okt 2009, 19:59 

spisek das organizatorju in ta placa sazasu avtorske pravice

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2010, 00:39 

Hm, mene tudi zanima to vprašanje, sicer sem Helldragonu poslal PM, ker vem da so Infidia zadevo izdali, ampak se mi še ni javil. Če ve kdo drug, zanima me predvsem birokracija, povezana z zadevami in morebitni stroški.

Hvala.

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2010, 12:16 

Dvomim, da ti bo znal odgovorit. Čop je vse zrihtal. icon_e_wink

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 20 Jan 2010, 16:22 

Čop je dal nekaj informacij, me pa zanima, če mi lahko kdo pomaga s tem, katera založba ima pravice za določen band, ki ga sporočim na ZS (da ne pokvarim presenečenja, še preden sploh začnemo snemat)??

trobentica
bobnar

Odgovor Objavljeno: 05 Jul 2011, 18:35 

Ejla. Sicer vidim, da tale rubrika sameva, pa moram vseeno nekaj vprašat. Kako je s prevodi besedil? Meni gre namreč blaaaazno dobro prevajanje iz italijanščine pa iz angleščine in me zanima, kako je z avtorskimi pravicami, če bi na ta ista besedila - prevedena, napisali drugačno glasbo.
Načeloma je prevod novo avtorsko delo (vsaj pri knjigah je tako)... Mogoče kdo ve, kako je z besedili?

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2011, 12:51 

trobentica napisal/-a:
Načeloma je prevod novo avtorsko delo (vsaj pri knjigah je tako)... Mogoče kdo ve, kako je z besedili?
Ampak a ni tako, da moraš imeti za prevod dovoljenje avtorja/založnika?

trobentica
bobnar

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2011, 14:00 

ja, to itak. ma če gre za knjigo je to bolj enostavno, medtem ko je pri besedilih precej težko, še posebej, če so malo starejšega datuma...
ne vem, kako so se o teh rečeh dogovarjali pred dobo interneta :D

Videc napisal/-a:
trobentica napisal/-a:
Ampak a ni tako, da moraš imeti za prevod dovoljenje avtorja/založnika?

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2011, 14:16 

Po navadni pošti mogoče? :mrgreen:

Samuel
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 06 Jul 2011, 14:33 

Mislim da je stvar taka:
1. če posnameš priredbo moraš podpisati pod skladbo originalne avtorje skladbe in daš skladbo na cd brez pridobitve soglasja avtorja.
2. Če pa bi želel spremeniti del skladbe oziroma vzeti del melodije/teksta in le tega dati v novo skladbo pa moraš pridobiti soglasje avtorjev.

Prvi primer je recimo priredba Satisfaction ki so jo posneli Beltinška banda in jo izdali na cd-ju.
Drugi primer je pa komad od Madonne (ne vem naslova) v katerega je dala del melodije od Abbe in od avtorja dobila soglasje. (dosti se je govorilo da sta Bjorn in Benny njej prvič dovolila da si je kdo sposodil del njihove melodije). Mislim da je skoraj nemogoče dobiti soglasje za uporabo samplea skladbe če nisi že uveljavljen band/avtor...

Seveda govorim za skladbe ki so prijavljene na Sazas oziroma druge agencije po svetu. Ker ko prijaviš skladbo na Sazas daš njim pooblastilo da oni tržijo skladbo. Teh stvari nihče ne zna točno obrazložiti in te ponavadi prevezujejo po telefonu, potem ti pa povedo da je zaposleni ki obvlada to področje na dopustu, bolniški... Mogoče bi pa morali dati predlog na Sazas da imajo na tem forumu neko osebo ki bi nam znala odgovoriti na podobne težave? No, Felx?

24 prispevkov • Stran 2 od 21, 2

Pojdi na: