*
designed by Viva La Echo

93 prispevkov • Stran 6 od 71 ... 3, 4, 5, 6, 7

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 14 Maj 2011, 12:55 

:punk:
Slika Slika

Helldragon
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 09 Okt 2011, 16:05 

Zelo lepo!!

A ima mogoce kdo izkusnje z lakiranjem na mat finish? Mislim tisti fajn, grob finish... me mika, da bi malo modificiral eno svojo, ko je ze glih nov magnet na poti :lol:

divji
reverb fanatik

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 06 Sep 2012, 15:59 

Mi lahko kdo priporoča koga iz Maribora ali kje drugje, za barvanje kitare?
Razen Šinkota in Zaletelja.

sergejk
Uporabniški avatar
bobnar

Kraj: MB

Odgovor Objavljeno: 10 Apr 2013, 22:32 

Divji .. mene tudi to zanima.
Kdo bi lahko v MBu znal dobro pobarvat kitaro tako da se šika :)

lp,
S.
Warmoth Telecaster Custom
Warmoth Stratocaster Custom
Chibson Supreme

Fender Hot Rod Deluxe
Peavey Classic 30

Am_I_Evil
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 17 Jul 2013, 12:15 

Helldragon napisal/-a:
Zelo lepo!!

A ima mogoce kdo izkusnje z lakiranjem na mat finish? Mislim tisti fajn, grob finish... me mika, da bi malo modificiral eno svojo, ko je ze glih nov magnet na poti :lol:

Živjo,

To sem jaz tudi že delal, sicer ne kitare ampak dva motorja. Uporablju sem mat črne spreje, barvanje je lažje. Vse kar morš met, je mal občutka, kok stran barvas pa da ne daš preveč na debel barve. Drugače, pa itak veš, da prvo probas pobarvat neki druzga, da vids kaj se dogaja.
About guitar Amplifiers :)
www.ampspecs.com

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 17 Mar 2014, 11:56 

Ali kdo ve s čim pride premazan les, preko katerega je nato barva. Namreč eno kitaro sem spucal dol barvo in ni sledi o nobenem špric kitu spodaj, ampak les izgleda kot da bi bil z nekakšno smolo prevlčen-na tem je gor direkt barva. Zadeva daje lesu le nekoliko temnejši odtenek. Če prebrusim še to pridem do lesa. Zanima me pa zato, ker na nekaterih delih sem prišel do lesa in sedaj bi rad te predele "prevlekel" z enako snovjo tako da bi bila enakomerna podlaga za nadalnje barvanje. Glede na to da že prej ni bilo nič kita gor, tudi zdaj ne bi rad tega, ampak kar direkt barva na to "neznano" osnovno plast. Torej ali kdo ve kaj dejansko je ta "osnovni prozoren premaz" ?
Hvala :)
http://www.myspace.com/shutdoownband

constant mesh
vzhajajoča zvezda

Kraj: MS

Odgovor Objavljeno: 17 Mar 2014, 12:23 

Sealer, pri nas v trgovinah mu rečejo kar impregnator pred barvanjem (impregnacija je sicer nekaj drugega). Sealer je obvezen zato, ker bo drugače les spil sloj barve.

Če boš šprical s poliuretanom, sealer niti ni toliko obvezen, ker ima PU višjo viskoznost od navadnih lakov, zato bolj fila luknje in dela lepše tranzicije.

Najcenejša varianta sealerja je Z-poxy ali karkoli na epoksidni bazi, kar ima oznako, da je za finiširanje. Druge epoksidne smole, ki se uporabljajo za zalivanje ali lepljenje, niso primerne. Epoksi poliješ po trupu in ga razmažeš s kreditno kartico. Zbrusiš, ko dozori. Nato mirno barvaš naprej.

V Mavrici dobiš tako smolo za okrog 20 EUR, pol litra smole in pol litra katalizatorja.

Če ti je sealer ostal, ga kar pusti. Ne splača se ti sealerja brusit dol, ker je že v osnovi pronical v les. Tistega ne moreš zbrusit, razen če potisneš trup kitare skozi mizarsko debelinko in zbrusiš vsaj centl ali dva. Tudi če ga boš brusil do neke mere, uporabi raje epoksi, ker se prime na vse. S kakšnim drugim sealerjem lahko imaš kasneje probleme z luščenjem, ker se recimo že v osnovi ni najlepše prijel na ostanke tovarniškega.

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 17 Mar 2014, 12:39 

Super odgovor, hvala!
Situacija je pa takšna: kitaro imam namen na novo pobarvat, verjetno nitro barva in čez poliuretanski lak.
Tega osnovnega premaza nisem nič dol brusil, na nekaterih predelih je tudi še malo barve. Vendar sem pa ponekod po robovih in drugih predelih prebrusil skozi ta premaz do lesa in tam mislim, da bi bilo potrebno nanesti nov premaz(sealer, impregnator), če pravilno razmišljam? :)

constant mesh
vzhajajoča zvezda

Kraj: MS

Odgovor Objavljeno: 18 Mar 2014, 12:56 

Ne, tega ne delaj, da bi dajal nitro spodaj, gor pa poliuretan. Spodaj se bo nitroceluloza krčila, zgornji prozorni lak se bo pa držal skupaj. Čez par let ne bo zgledalo kot patina, ampak kot da si jo šlampasto prebarval. Obratno še gre, da z nitrocelulozo popravljaš PU, in veliko majstrov to dela, ko preprečkajo javor ubiralke.

Odloči se samo za en sistem, ali nitro ali PU, in to kompletno. Pri nitrocelulozi lahko narediš "fullerplast", ki so ga delali v Fullertonu. Spodaj je PU sealer oz. osnovni premaz, katerega sva prej omenjala, gor pa barva in prozorni lak nitroceluloze. To so 70's Fenderjevi trupi, lepo se znucajo, vendar ostanejo gladki. Če spodaj ne bi dajal PU premaza, se po nekaj časa obrabe začne že čutit les in letnice. Vizualno mi lepše zgledajo fullerplast trupi, "bojne rane" pa znucane konture so prijetnejše na otip, les ne oksidira in ne postane siv itd. Vratovi iz tistega časa pa imajo poliester finiš.

Tu sem škljocnil eno malo out of focus sliko '79 P-basa, ki ima fullerplast, za lažjo predstavo:

Slika

Osebno mi nitro finiši niso všeč, ker nenehno hlapijo in so lepljivi na dotik.

Če se ta sealer res dobro drži na trupu, bi ga jaz pustil. Sigurno je epoksi ali nek polimer. Za fullerplast je važno samo to, da se osnovni premaz ne bo premikal ali pokal, nitroceluloza, ki bo pa povrhu, pa lahko normalno dela svoje naprej.

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 19 Mar 2014, 11:32 

Hvala za informacije ;)
Uglavnem za začetek bom nanesel sealer tam kjer sem prišel skozi originalnega do lesa, nato se pa odločim še za barve :)

Crillin
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 25 Mar 2014, 23:04 

Am_I_Evil a se še spomniš konkretno katere znamke sprejev in katero linijo si uporabil za ibanezko...
rock'n'roll is my bible

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 26 Mar 2014, 12:43 

constant mesh: bil sem v Mavrici niso imeli pojma o čem govoril, ko sem poprašal o tem sealerju icon_evil eh ja v teh naših trgovinah velikokrat ne vedo za kaj se gre

Crillin
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 26 Mar 2014, 21:44 

to mene tudi zanima, ker imam sam tudi en projekt štrihanja pa sem nekako prišel do zaključka
če se ne motim ličarji rečejo temu špric kit...
na netu sem našel od heliosa tesarol linija BORI impregnacija....
rock'n'roll is my bible

Smile4me
kitarski heroj

Kraj: NM

Odgovor Objavljeno: 26 Mar 2014, 23:26 

pihn čez PU pa je mir. Ne rabš nobenga sealerja ;)
its all about feeling

Am_I_Evil
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 07 Apr 2014, 12:58 

Sori za mal pozen odgovor, ne ne spomnim se znamke, vem pa da nisem kupil najcenejšega. Sej se mi zdi, da če je povrsina pravilno pripravljena je vsak ok. Kupil sem ga pa bauhousu.

lp,u.
About guitar Amplifiers :)
www.ampspecs.com

93 prispevkov • Stran 6 od 71 ... 3, 4, 5, 6, 7

Pojdi na: