*
designed by Viva La Echo

91 prispevkov • Stran 5 od 71, 2, 3, 4, 5, 6, 7

blah
Uporabniški avatar
ata vsega kitarskega

Kraj: Maribor

Odgovor Objavljeno: 31 Maj 2010, 13:57 

Imam epi sgja ki je v mat barvi. In zdaj mi je na pamet prišlo da bi mogoče celo dal lakirat. Sedaj me zanima naslednje:

- Se ful spremeni sound?
- Koliko bi me stalo to?
- Kaj vse je potrebno pri tem - brušenje, na novo barvanje, kakršnkoli drug poseg?
- Keremu majstru to dat? (predvidevam da šinku)

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 27 Dec 2010, 15:11 

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal kar tukaj. Kje bi dobil GOLDTOP barvo, kot je na gibsonih in prs-jih ? Najraje bi videl da je nitrocelulozna...

JureD
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 02 Jan 2011, 18:02 

V teoriji naj bi blo tkole. Sam pa še nisem probal
Bronzo oz. zlat prah (dobš v Mavrici ali Samson Kamnik) zmešaš z nitro lakom in to je to. Zmešat moraš tik preden šricaš in mešanico porabit takoj. Ko pošpricaš ne smeš šmirglat, ker ne bo enakomerno. Vse skupaj pa potem špricneš še z nekaj nanosi nitro laka.
Sporoči kaj rata ker bi rad tudi sam probal.

kenny
bodoča legenda

Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor Objavljeno: 02 Jan 2011, 20:55 

To sem že slišal ja. Saj ne bom še barval, mam pa v planu eno prs goldtop kopijo nardit, pa trenutno malo iščem informacije kako pa kaj, da ne bo kasneje nejasnosti. Pobarval bi samo sprednjo stran, in še to samo 1 sloj, nato pa nitroceluloznim lak po celi kitari.

Zanima me pa še, kje se dobi nitrocelulozni lak, ker se ga baje ne sme kar tako prodajat ?

Am_I_Evil
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 10 Jan 2011, 18:05 

Evo da predstavim še moj projektk. Začel se je tko. Šel sem do šinkota da bi kupil push pul potenciometer za mojo ibanez prestige 1570. Odprem kitaro hočm zvezat potenciometer in pol nevem kaj mi je blo... vzel sem šmergl in začeu brust... in tole je nastal.
Na začetku je bla taka.
Slika
Slika
Slika
Slika

p.s
pushpul se vedno ni zvezan... ima kdo ksn pameten nasvet kako nej to vežem imam enga 500K (Linear, za volume) Magneti so dimarzio evo, paf pro in fender v sredini.
About guitar Amplifiers :)
www.ampspecs.com

Dreje
Uporabniški avatar
terasna legenda

Kraj: Zalošče

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2011, 01:04 

:punk:
Carsko ;)

Shema pa kej tazga al?

billy_bobo
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Kras

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2011, 09:22 

kako si pa te črte na kitaro pobarval? z šablono ali kako?

Am_I_Evil
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2011, 11:22 

Na začetku sem vse dobro zbrusil. Potem pobarvu z rumeno in oranzno.Celo kitaro zbrusil z vodnim brusnim paprijem(1000) pobarvu se enkrat z rumeno in oranzno, se enkrat zbrusil. Potem mi je sestra narisala to kar je črno na prozorno folijo, ter jo presliku na samolepilni trak(rumen za stene), izrezal in nalepil na kitaro, 3x pobarvu s črno, odlepu, zbrusu še enkrat(tokrat z 1500), da so robovi lepo zaključeni in nato se vse prelakiru z sijočim lakom. Projekt ni tok tezk, vzame pa velik časa in denarja....skupaj me je prislo cca 40€(3x sprej po 9€ lak 6€, šmirgle papir 3€). Kitara v živo dejansko zgleda ful bols kot je na sliki. Na stvari ki moras biti pozoren:
robovi(folija mora biti res dobro prilimana, čene ti barva steče pod njo)
barve se med seboj topijo(potrebno je delat več tankih nanosov)
enakomerno nanasanje barve(če das kje preveč se zlije s spodno in ti steče)
ZELO POMEMBNO( ne uprorabljaj izolir traka, ker ga barva topi in ti ustane na kitari lim. Tist je bla res muka dol spravt, topila ti topijo se barvo....celo sranje)
Prah(barvaj v prostoru ki ni prasen, vsaka smetka se pozna)

to pa mislim da je to. Aja kitara zdej ze dva dni suši, na otip je suha, ampak je lak še vedno zelo občutljiv na poškodbe, tako da se ne bo igrala vsaj se en teden.
www.ampspecs.com

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2011, 20:44 

zakon zakon zakon! takega ibaneza bi pa še jaz imel :mrgreen:
http://www.myspace.com/shutdoownband

billy_bobo
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2011, 21:24 

uredu mu je ratal. pa to z izolirnimi sem imel zelo problem ker mi je puščal sledi od lepila ko sem farbal moj food swich. moram probat z to foljo.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2011, 22:32 

billy_bobo napisal/-a:
food swich

FooT switch. Popravljam, ker se je že pojavilo kar nekajkrat in gre že na živce. Saj ne preklapljaš hrane, temveč s podplatom.
Slika Slika

billy_bobo
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 11 Jan 2011, 22:49 

oprosi, sem se zatipkal. se nebo več ponovilo :peace:

babilon
Uporabniški avatar
predskupina

Kraj: zagorje

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2011, 20:47 

A se da dobit kje v Slo nitro barve? Kolega mi je rekel, da so kao prepovedane v maloprodaji, preko podjetja pa se jih dobi, je to res?

alexjump
Uporabniški avatar
vzhajajoča zvezda

Kraj: KP

Odgovor Objavljeno: 22 Feb 2011, 21:22 

billy_bobo napisal/-a:
uredu mu je ratal. pa to z izolirnimi sem imel zelo problem ker mi je puščal sledi od lepila ko sem farbal moj food swich. moram probat z to foljo.

Lepo je izpadlo.Je pa en problemček z temi akrilnimi laki v šprejih.Če daš predebel nanos laka naenkrat in ne pustiš,da se sloji vmes res dobro posušijo,je lak vedno tak bolj mehek (z nohtom narediš zarezo tudi po letu dni).Sem imel tako izkušnjo in sem po letu dni moral lak dol pobrat.Sedaj sem jo še enkrat lakiral z špreji,samo res tanke sloje in več časa za sušenje med posameznimi nanosi.Zdej je lak res trd.
Je pa dobro,da čez kakega pol leta to na fino zbrusiš (2000 papir) tako,da je vse res ravno (brez vdolbinic in pik).Za to je potrebnih sicer več slojev laka,da ne prideš kje skozi do lesa.Na koncu vzameš še polirno pasto in lepo spoliraš do visokega sijaja.Jaz uporabljam grobo in fino pasto od Menzerne,katero uporabljajo tudi pri Gibsonu.

Am_I_Evil
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 13 Maj 2011, 09:16 

Evo ker so prejšne slike bolj slabe prilagam še te, da se vidi kakšna je kitara.

Slika
Slika
Slika
www.ampspecs.com

91 prispevkov • Stran 5 od 71, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pojdi na: