*
designed by Viva La Echo

10 prispevkov • Stran 1 od 1

6string
terasna legenda

Kraj: Logatec

Odgovor Objavljeno: 05 Nov 2016, 18:20 

Prosim za pomoč: kupil sem prečke in jih je treba še ukrivit... vem da imate nekateri tule gor mašince za to.
Če bi bil kdo prijazen pa mi jih ukrivi... Dam za pivo!
Hvala!
DE LAY, lay, lay, lay...

constant mesh
vzhajajoča zvezda

Kraj: MS

Odgovor Objavljeno: 06 Nov 2016, 12:35 

Kakšne prečke pa si kupil? So že narezane ali so še v dolgem kosu/kosih? Posamične prečke ni smiselno kriviti z benderjem, saj bodo konci še vedno ostali ravni (feed-in/feed-out). Prvi in zadnji centimeter je zmeraj "za odpad". Če bi take prečke zabijal, bo sredina šla lepo dol, konci prečk pa bojo malenkost štrleli navzgor, odvisno od dimenzij prečk.

Posamične se ponavadi zvijajo na roke, s kleščami.

Če si v v okolici MS, ti jih komot poženem skozi bender.

6string
terasna legenda

Kraj: Logatec

Odgovor Objavljeno: 07 Nov 2016, 13:36 

hvala, a MS je malo daleč :D . mi jih bodo zamenjali v trgovini
DE LAY, lay, lay, lay...

Mitja Jalovec
Uporabniški avatar
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 12 Jan 2019, 15:43 

Si bom to temo izposodil:

Centralna je na javorjevem vratu povzročila t.i. fret sprout. Se pravi ob strani prečke praskajo po roki. Zanima me, če bo spomladi to šlo samo na mesto, ali moram dat prav brusit?

Hvala.

ime1234
one man band

Odgovor Objavljeno: 25 Mar 2019, 19:07 

Mi lahko prosim kdo iz rokava strese informacijo, koliko približno stane menjava vseh prečk (re-fret) na stratu?

lone_rider
bobnar

Odgovor Objavljeno: 26 Mar 2019, 20:39 

150 €

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 26 Mar 2019, 22:39 

mislim, da se cene razlikujejo glede na tip ubiralke - javor je ponavadi dražji, ker je potrebno lakirat

alexjump
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: KP

Odgovor Objavljeno: 27 Mar 2019, 09:42 

Diodibuh napisal/-a:
mislim, da se cene razlikujejo glede na tip ubiralke - javor je ponavadi dražji, ker je potrebno lakirat

Res je. Na javorju je ful treba paziti, ko se stare prečke pobira dol. Če ne izvedeš tega pravilno, se les ob utorčku lahko nacefra in nastanejo problemi. Da pa se narediti tudi tako, da zamenjaš prečke in ne rabiš niti dodatno lakirati. Pri rosewoodu je malo enostavnejše, ker lahko take napakice popraviš z mešanico rosewood praha +lepilo in se pozneje nič ne opazi. Cene se pa gibljejo od 120-150, kakor pri komu.

ime1234
one man band

Odgovor Objavljeno: 27 Mar 2019, 12:20 

Hvala vsem trem za koristne informacije. thumbsup

Kako pa je z jeklenimi (stainless steel) prečkami? Menda je refret dražji, ker jih je težje obdelati (diamantne pile,...). Je kdo med vami že dal namestiti jeklene prečke? Kakšne so izkušnje in cena?

alexjump
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: KP

Odgovor Objavljeno: 29 Mar 2019, 23:23 

ime1234 napisal/-a:
Hvala vsem trem za koristne informacije. thumbsup

Kako pa je z jeklenimi (stainless steel) prečkami? Menda je refret dražji, ker jih je težje obdelati (diamantne pile,...). Je kdo med vami že dal namestiti jeklene prečke? Kakšne so izkušnje in cena?

Jaz sicer še nisem montiral stainless sreel prečk.
Sem pa primerjal dva stratocasterja-eden je imel klasične nickel silver prečke, drugi stainless steel.
Oba isti les, mid jumbo velikost prečk.
Moj filing- na stainless steel prečkah se za moj okus lepše benda, nekako so bolj gladke. Pa zvok je za odtenek bolj "zing", kot, da bi dodal na ojačevalcu za eno ali dve črtici ptesence. Res so trše, a spet ne toliko, da se jih ne bi dalo nivelirati oz. piliti. Seveda z posebnimi grobimi in finimi brusnimi kamni. Polira se pa stainless steel itak fenomenalno. Po mojem trajajo kar nekajkrat dlje od navadnih. To sem opazil tudi pri teh dveh stratocasterjih; navadne prečke so bile pač normalno obrabljene, stainless pa kot nove, čeprav po zagotovilih lastnika skoraj istočasno zamenjane.

10 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: