*
designed by Viva La Echo

68 prispevkov • Stran 5 od 51, 2, 3, 4, 5

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 14 Jan 2018, 22:27 

Kupi si še bužirke, da ti ne bo treba uporabljat izolir traka. Tako pa samo na žico, preden spajkaš daš bužirko, ko zaspajkaš pa bužirko potegneš preko spoja in jo segreješ, da se skrči.
Lahko si še kupiš pasto za cinjenje, včasih se je dobila pod blagovno znamko Cinol. Se je cin malo lepše prijel oz. razlezel po spoju.
Ostale je pa tako, kot si napisal.

Mitja Jalovec
Uporabniški avatar
one man band

Odgovor Objavljeno: 15 Jan 2018, 07:40 

20 dobro zapravljenih minut

edit: malo smo zašli iz teme. bi administrator premaknil v pravi prostor?

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 20 Feb 2018, 14:37 

Harley Benton ima dve novi napajalni enoti. Na obeh so vsi izhodi izolirani.

PowerPlanet ISO-1 PRO

Slika

PowrPlant ISO-2 PRO

Slika

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 20 Feb 2018, 14:55 

Brez toroidalnega transformatorja bodo analogni efekti, dovzetni za sevanje (wah, phaser, distortion/overdrive, chorus) veselo pobirali sevanje od enote in dobrodošel brum brum.

Priporočam nakup, če imaš 1m širok pedalboard in power supply na levi na dnu in vse efekte 90cm stran na desni strani, resda pa imaš potem prostora za 3-4 pedale. Karikiram seveda. :mrgreen:

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 20 Feb 2018, 15:44 

Toroidnega.
Si preveril, kako delajo tile napajalniki?

PaulDila
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Nm/Lj

Odgovor Objavljeno: 20 Feb 2018, 16:29 

Meni to deluje nekaj na foro TheGigRig, MXR IsoBrick in podobni. Zunanji napajalnik z DC izhodom in izolacija med DC kanali, torej brez uporabe transformatorjev. Edini transformator tu se nahaja v zunanjem napajalniku, ki pa je zgleda klasični zidni, in ne tak 'računalniški' kot pri TheGigRig, da bi se ga lahko skrilo pod pedalboard, kar nekako zadovolji Leonovi želji, da se transformator nahaja en meter od pedalboarda. :mrgreen:

Osebno me bolj zanima, če je ta zadeva možna za vgradnjo pod Pedaltrain nano in metro - eden naj bi imel višino 15 cm icon_eek , če ne gre tu za kakšno napako. Z izhodi na dve strani pa potrebuje kar nekaj prostora, ampak samo 7cm širine bi morda zadostovalo. Škoda ker tega niso nikjer napisali. Zdi se mi, da je tak podatek zelo pomemben prodajni aspekt. Ter zanima me, če imajo napajanje kaj bolje rešeno kot Power Plant Junior, kateri ima (vsaj moj) na izhodu manj kot 9V, kar se sliši na drugačnem karakteru distorzij.

[Beast]
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: LJ

Odgovor Objavljeno: 20 Feb 2018, 17:25 

Jaz pri HB PP Junior nisem opazil nobenega brnenja. Je pa res, da sem do zdaj z njim napajal samo Shredmasterja (9V) in Wah (2 x 9V). Pa je kabel s schuko vtičnico v PP Junior "integriran", ne tako kot navaden HB PP, ki ima IEC plug in snemljiv kabel.

Ker imam zdaj nekaj novih pedalov (Spice Buffer, kompresor, HB TS klon, tuner), načrtujem pa še Tonebone Bigshot I/O, bom rabil nekaj novega za napajanje.

Širina boarda je 80 cm, napajalnik bo na sredini, da gredo kabli levo in desno. Lahko bi v levi zgornji kot PB-ja dal majhen razdelilec in vanj vtaknil DC adapter za PP ISO-2 Pro, potem pa kabel s schuko vtičem od razdelilca do backline razdelilca na odru. Ampak glede na to, da (še) ne načrtujem pedalov, ki bi rabili AC/AC napajanje, bi lahko v backline razdelilec na odru vtaknil kar adapter (zaradi velikosti adapterja ni optimalna rešitev). V tem primeru bi adapter načeloma postavil tudi več kot 90 cm od pedalov. Če bi velikost odra to dopuščala.

Razmišljam, da bi naročil ISO-2 Pro.

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 20 Feb 2018, 17:42 

Videc napisal/-a:
Toroidnega.
Si preveril, kako delajo tile napajalniki?

Tako, toroidnega :) Namen mojega komentarja je prvenstveno v tem, da sem imel skupno 16 različnih napajalnikov (Dunlop DC Brick 1&2, Harley Benton, 2 Cioksa - DC5 in Adama, Gator G-Bus, Pedal Power 2ko, Palmerja, 3 T-Rexe - Chameleon, Jr., Classic, Boss PSM, Belcat pa morda se česa ne spomnim) in sta odsotnost toroidnega trafota in posledičen hrup glede na izkušnje postala pravilo, preizkušeno na 200+ pedalih. In če ga nimajo VEDNO opozorim na to težavo, ker je bolje, da se ob nakupu pomisli tudi na to kot da ga gre kdo na slepo kupit in je razočaran ali še pomembneje - da ima morda na boardu neobčutljive pedale (pogosto so to digitalni ali preprosto bolje narejeni efekti), pod katere ga brez težav montirajo in minimirajo ta brum ali ga izločijo, ampak ga v naglici vrnejo, ker so ga montirali pod/ob občutljive pedale.

Če pogledam z manj dlakocepskega vidika so glede nivoja hrupa morda za marsikoga to zgolj nianse in žge v miru naprej; meni to v studiu in pri snemanju doma, sploh pri clean električni in akustiki, pomeni velik minus.

Navsezadnje ima Thomann odlično urejeno vračanje artiklov, vendar toplo priporočam, da se pred kakršnokoli trajnejšo montažo ali vračilom preizkusi prižganega s priključenimi efekti in približevanjem efektov enoti.

@Beast: a si probal PP Juniorja z novimi pedali in morda testiral bližino pedalov in brum?

EDIT: Ima morda PaulDila prav, vidim da je to kombinirano z adapterjem (takisto ima z zunanjim trafotom urejeno Strymon, katerega še moram nekje sprobat), ampak sem imel enako pri Palmerju, ki je pri približevanju nekaterim drive pedalom dodajal brum - kako to deluje pa potem ne razumem, če v enoti ni trafota, ampak povzroča hrup?

68 prispevkov • Stran 5 od 51, 2, 3, 4, 5

Pojdi na: