*
designed by Viva La Echo

95 prispevkov • Stran 1 od 71, 2, 3, 4, 5 ... 7

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Kraj: Gorenja vas

Odgovor Objavljeno: 29 Nov 2006, 17:49 

Zaniama ma sledeča zadeva:

z našim študentskimm klubom nameravomo organizirati Jam sesion, ki bo javno oglaševan,, javna prireditev, brez vstopnine in brez honorarjev za nastopajoče. Prijavili ga bomo na upravno enoto in policijo, zanima me pa, kako je s prijavo tega na SAZAS? Ker na jam sesionu se komadi pravzaprav zmišljujejo sproti in ne veš natančnega repertoarja. Po kateri tarifi po sazas statutu se potem obračunava oz. ali je prireditev oproščena prispevka za Sazas? Sicer sem jim že poslal mail, a od njih ni nobenega odgovora...

Hvala za informacije!

Metropolis
Uporabniški avatar
od petručija ata

Kraj: Koper

Odgovor Objavljeno: 29 Nov 2006, 18:26 

Če ti niso sposobni odgovorit, jih odjebi...

zmatej
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 29 Nov 2006, 18:32 

Če se igra glasbo, ki jo sproti delaš (to kar jam tudi je), potem ni treba ničesar plačevat SAZASu. Če pa se preigrava komade z znanim avtorjem, je potrebno plačati.

dr777
bodoča legenda

Kraj: celje

Odgovor Objavljeno: 29 Nov 2006, 18:35 

Če se bo igralo inprovizacijsko in malu tu malo tam kakšen riff znanega komada, sploh ni problem s SAZAS-om.
Drugače se dobi obrazec v katerega se vpišejo komadi in avtorji komadov- lahko tudi med špilom ali po njem.
Če mene vprašaš si pa eden redkih, ki je prpravljen njim plačat sam od sebe- kaj imaš ti od tega, razen večje stroške- pa še komadi bodo napol zmišljeni.
Če te skrbi zaradi inšpekcije -pravnih stvari in da boš imel mirno vest, potem je bolje da seznam pošlješ (gor pa napiš same svoje komade :lol: :lol: )

Sam imam gostilno in morem trem različnim kurcim plačevat prispevke - zararadi radia :evil:

Bruc
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Tolmin - Šmarje Sap

Odgovor Objavljeno: 29 Nov 2006, 19:36 

Glede Sazasa vpraši Axel-a na tem forumu - ima kar dost izkušenj z njimi in študentskim klubom. :?
Ah, kje so dobri stari cajti, kjer si lahko vsaj prdnil v miru in te niso nikjer zakasiral!!
En primer Sazasa na hitro: klub je organiziral Zmelkoow in so čez neki časa dobil račun od Sazasa za ta koncert. Zmelkoow so potrdil to, kar že vsi vejo: oni niso prijavljeni na Sazasu in ne dobijo niti tolarja od njih, čeprav Sazas kasira ravno avtorske pravice za glasbenike. Zakonodaja totalno u k****, če mene vprašate.

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 29 Nov 2006, 20:47 

ja, sejt mamo tud mi že precej izkušenj... Sam je tole eno tako nedefinirano področje v njihovem statutu. Prokleti ku...ci zvohajo prav vsako prireditev, ki je prijavljena na policiji, kar je treba, da nimaš potem problemov. Prijavljamo pa zaradi tega, da ne bo problemov z inšpekcijo.

Drugače so pa našemu klubu poslali sezname prireditev za 4 leta nazaj, saj prej niso nič gledali.

Sejt nebi prjavljov, sam se nam gre, da čim več folka pride pa da je žur pa da se mamo dobr, da je drušna pa žur! In bomo zarad tega tud prjavlal pa po radiju oglašval. Boste vsi zvedl, kdaj bo :) ste tud vableni, če boste mel cajt:)

trip
terasna legenda

Odgovor Objavljeno: 29 Nov 2006, 21:45 

jaz sem jim za nek rock zur poslal (potem ko sem dobil nek tak obrazec za izpolnit, kamor bi naj napisal vse izvajane skladbe in izvajalce vecera), da je bila na zuru izvajana izkljucno avtorska glasba neregistriranih amaterskih bendov, da je stvar potekala brez vstopnine ter da ni bilo nikakrsnega profita od prireditve, pa so nazaj poslali racun za 24 cukov. :lol: ne vejo tocno kaj zelijo sami s sabo....

Smile4me
kitarski heroj

Kraj: NM

Odgovor Objavljeno: 29 Nov 2006, 23:32 

Peesda še plačeval jim bom da bom lah svojo musko igral, k že tko ni dnarja matr jim ..... :evil: :evil: :evil:

Da Cat
Uporabniški avatar
doniral 2012
doniral 2012

Odgovor Objavljeno: 01 Dec 2006, 13:37 

Evo, tole sm dubu kot odgovor:

Citiram:
Spoštovani,

ker se bo glasba predvajala na javnem mestu, je potrebno prireditev prijaviti na obrazcu, ki vam ga prilagam.

Lep pozdrav,

Jasna Meglič

No, poslali so mi obrazec za prijavo, oni mi bodo pa potem verjetno poslali še obrazec za listo komadov, vstopnino...
Super bo, ker nobeden od avtorjev verjetno ne bo član Sazasa.... to je totalen Bullshit!!! :evil: Je pa fora, da bomo prijavili, da ne bo slučajno kakih pizdarij...

Hvala bogu, da denar ni problem, ampak je pa traparija, da te za takole sranje obirajo...

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 01 Dec 2006, 14:39 

Mislim, da bo SAZAS in njegovo delovanje eno izmed prvih podrocij, ki ga bom temeljito raziskal, ko dostudiram..

Cayenda
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 01 Dec 2006, 14:50 

JohnsonVoltage napisal/-a:
Mislim, da bo SAZAS in njegovo delovanje eno izmed prvih podrocij, ki ga bom temeljito raziskal, ko dostudiram..

:)
Ko bom velik, bom razkrinkal tajno organizacijo SAZAS...

...rojen moderator:>

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Odgovor Objavljeno: 01 Dec 2006, 15:09 

Kurc, ce se ze gremo neko pravno drzavo, kjer pobiramo celo "piratsko" davscino, potem lahko vsaj vemo, kam ta denar gre..
Poleg tega me to podrocje zelo zanima in mi bo raziskava prav uzitek ;)

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2008, 14:30 

Kolega pravkar dobil račun za 139€ od SAZASa, ker je bil na prijavnem obrazcu za en koncert naveden kot organizator. Sicer je bil naveden tudi kot avtor in izvajalec pri vsakem komadu (ker je špilal lastne komade), ampak to SAZAS nič ne briga. Organizator mora plačat avtorju (seveda preko njih) in so mu zdaj lepo poslali račun. Denar mu bodo pobrali, si odškrnili približno 1/3, ostanek pa si pustili na računu, če se bo slučajno kdaj avtor spomnil terjat (sami mislim da ne iščejo upravičencev do denarja).
Napisal jim je, da si ne more privoščit plačevanja avtorskih pravic za pesmi, ki so njegove lastne. Bomo počakali in videli, kaj bodo odgovorili.

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2008, 15:27 

Kolikor sem pregledoval avtorsko pravo (in pregledoval sem ga precej povrsno) je bistvo prenosa avtorske pravice na organizatorja to, da on lahko "priobci javnosti" neko delo, v ta namen pa placa avtorju dolocen honorar (ter za potrebe javnega izvajanja tudi najame avtorja za igranje glasbe). Ker sta tu avtor in organizator prireditve ena in ista oseba, prenos avtorske pravice po mojem sploh ne more obstajati (confusio?), ergo SAZAS nima pooblastila za terjanje honorarja. Correct me if I'm wrong :)

zmatej
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2008, 17:01 

Ja poberejo keš v vsakem primeru. Trenutno je tako, da bi bila edina možna varianta, da napiše izjavo, da se avtor odpoveduje vseh avtorskih pravic za ta koncert. S tem nimajo osnove, da bi za avtorja karkoli pobrali.

Bipo Larni napisal/-a:
Kolega pravkar dobil račun za 139€ od SAZASa, ker je bil na prijavnem obrazcu za en koncert naveden kot organizator. Sicer je bil naveden tudi kot avtor in izvajalec pri vsakem komadu (ker je špilal lastne komade), ampak to SAZAS nič ne briga. Organizator mora plačat avtorju (seveda preko njih) in so mu zdaj lepo poslali račun. Denar mu bodo pobrali, si odškrnili približno 1/3, ostanek pa si pustili na računu, če se bo slučajno kdaj avtor spomnil terjat (sami mislim da ne iščejo upravičencev do denarja).
Napisal jim je, da si ne more privoščit plačevanja avtorskih pravic za pesmi, ki so njegove lastne. Bomo počakali in videli, kaj bodo odgovorili.

95 prispevkov • Stran 1 od 71, 2, 3, 4, 5 ... 7

Pojdi na: