*
designed by Viva La Echo

98 prispevkov • Stran 2 od 71, 2, 3, 4, 5 ... 7

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 17 Jul 2008, 13:29 

Pa barve bo ziher lepše. Taka vintage kremasta. Da o vonju ne govorimo.
Samo a bo ena sveča dovolj (če izvzamemo one oltarske modele sekvoj v naravni velikosti :) )? Cel pickup mora bit potopljen kar nekaj časa, da se cela tuljava zagreje in vosek zleze med navoje.

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Novo mesto

Odgovor Objavljeno: 17 Jul 2008, 13:46 

ne vem, če je res potrebno, da pride vosek med navoje (verjetno misliš med žico), gre namreč za bakreno žico, ki je že sama po sebi lakirana z prozornim lakom...nekateri sodobnejši proizvajalci (naprimer EMG) se magnetov lotijo kar z epoksi smolo in coil dajo v pickup cover, potem pa vse skupaj zalijejo, tako da bi bilo morda najbolje, da narediš isto z voskom, če seveda imaš magnete z pickup coverjem... drugače pa mislim, da bi morala biti ena normalna (ne čajna) sveča dovolj za kar nekaj magnetov
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Odgovor Objavljeno: 17 Jul 2008, 13:58 

Mislil sem zato, da žico v tuljavi imobilizira. Verjetno je ravno plešoča žica kriva, da je magnet mikrofoničen.

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 17 Jul 2008, 14:46 

v tem primeru se mi zdi pa najboljš, da odviješ žico in jo ponovno naviješ, sm da jo mal bolj zategneš, ker se je verjetno raztegnila oziroma jo zamenjaš za novo (vsako leto so bolj prevodne) in manj zmatrano, seveda, če ti rata najdt pravi gouge žice, pa zadost dobro kvaliteto
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 13:28 

Odviješ žico in bolj zategneš? :mrgreen: Te zadeve se počnejo strojno in dvomim, da ima kdo kakšen tak stroj doma.

Vosek je rešitev za mikrofonijo. Več o voskanju:
http://www.projectguitar.com/tut/potting.htm
http://www.stewmac.com/freeinfo/A-LINDYFRALIN.html

:peace:

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 13:38 

narobe, najbolši (in posledično najdražji) magneti so t.i. handwound kar pomeni, da so na roke naviti, jst sm že na treh basih od frendov na novo magnete povil, ker so hotl met hot magnete, pa je treba met pol več povojev, kot standardno
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 13:42 

Ah Zingy, no. Lepo odviješ tistega original '57 PAFa, najdeš nekje en elektromotor od pralnega stroja iz '80 let in lepo naviješ na roke gor več kot 20 let mlajšo žico, ki še ne grozi s superprevodnostjo. Postopek ponoviš vsakih 20 let :mrgreen:.

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 13:45 

Handwound (ja, poznam izraz :mrgreen: ) pomeni zgolj, da ročno vodiš žico, ki jo še vedno dejansko navija stroj.
http://www.geocities.com/thetonegod/coil/coil.html
http://www.skguitar.com/SKGS/sk/winding.htm

Sem te razumel, da razlagaš o popolnoma ročnem navijanju in ročnem zategovanju žice icon_e_biggrin

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 13:46 

Uf, Bipo, si me ravnokar s postom prehitel. Hm, tvoja ideja se mi ne zdi izvedljiva... 57 PAFa je praktično nemogoče najt :mrgreen:

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 14:09 

un "stroj" pač drži plastično osnovo in jo vrti, a tega tvoje roke niso sposobne? :?
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 14:19 

Hm, ročno lahko podajam žico in uravnavam tenzijo, ok, ampak obenem še z drugo roko enakomerno vrteti par tisoč obratov? In skrbeti, da se kot las tanka žica bakra še kje ne pretrga?! Žal ne. Ali pa te kaj narobe razumem?
http://www.stewmac.com/freeinfo/I-1465.html

(mogoče samo stiskaš "odgovori" in ne prebiraš linkov... se motim? - vodijo namreč do uradnih strani in preverjenih informacij)

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 14:24 

kaj, k se ti je čist utrgalo, kakšnih več tisoč obratov, če bi se vrtelo na več tisoč obratov bi žico prec strgou
jst sm si v ta namen priredil staro singerco (šivalni stroj na nožni pogon) in na tisto kolo ob strani pritrdil nosilc za pickup in je čist lepo šlo, šlo bi tud čist na roke, sam bi blo dobr, če bi še en pomagou
drgač pa; manj obratov na minuto = daljši čas izdelave, še vedno pa to ne pomeni, da se to ne da narest, seveda ne gre za serije po 20000 pickupov

in ja, berem linke :?
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 14:28 

Več tisoč obratov žice, s tem nisem mislil hitrosti, temveč količino navojev žice na magnet. Gre za to, da bi mi po 8000 vrtljajih z roko le-ta odpadla in se posušila. Zato pa rabiš nekaj motornega, da to opravlja namesto tebe (v tvojem primeru šivalni strojček; v nekaterih drugih so to vrtalni stroji, gramofoni, brusilniki itn. lahko nalepim linke predelav v "winding machines", če koga zanima). Strat magnet ima od 7600-8100 navojev.
http://www.harmony-central.com/Guitar/F ... uction.txt

Za to gre.

p.s. Napisal sem "vrteti par tisoč obratov" in ne "par tisoč obratov na časovno enoto"... Mr. Nitpicker strikes again!

pero bass
Uporabniški avatar
živa legenda

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 14:32 

moja singerca nima motorja, ampak je na nožni pogon, prestavno razmerje iz noge na vrtljaje pa je približno 1:26, tko, da mi noga prav nič ne odpade
butrus napisal/-a:
Ninđa Pero Bass

Leon
Uporabniški avatar
stompbox freak

Odgovor Objavljeno: 19 Jul 2008, 14:41 

Ok, očitno si me res narobe razumel (oziroma nisi pozorno bral). Šlo se je za ročno poganjanje = poganjanje z roko. Preprosto povedano: z levo roko primeš ročico na kolesju (podobnem kot pri starih dvižnih vratih, dviganju sider na ladjah in podobnem, le da manjšem), ki jo zavrtiš 8000 krat... z desno roko pa ves ta čas medtem podajaš žico. Tega jaz ne bi zmogel. To z nogo pa je seveda izvedljivo, ob takem razmerju sploh. Torej pač kake 300-krat potisneš z nogo, medtem držiš žico in je magnet navit! Maš kakšne fotke navijanja oziroma dokončanih magnetov? Kaj več informacij o tvojem izdelovanju magnetov? Zelo zanimive zadeve, moram reči.

98 prispevkov • Stran 2 od 71, 2, 3, 4, 5 ... 7

Pojdi na: