*
designed by Viva La Echo

15 prispevkov • Stran 1 od 1

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2015, 20:37 

Zanima me, če ima že kdo izkušnje s prodajo na obroke? Namreč, danes sem imel zanimiv primer; na bolhi imam oglas za gibson explorer 1985, pa me je en klicu in ter ponujal nekaj v menjavo oziroma, če bi želel prodat na obroke. Rekel je, da se lahko v knjigarni vzame obrazec, ki je potem pogodba in sem s tem kao jaz zaščiten...prvič slišim za kaj takšnega. Je kdo kaj takšnega že počel? Sicer je tudi rekel, da mi lahko za trajanje odplačila da v varščino firebirda podobne vrednosti(katerega je najprej ponujal v menjavo), vendar kaj pa jaz vem, da je to pravi kos in ne le kakšna kopija...
Aja, ta tip je en tetover Marko iz okolice Maribora. Pravi, da ima v lasti 35 kitar. Je komu znan?

Sicer verjetno bom pa dal kitaro na ebay, pri nas je kaj bolj konkretnega težko prodat icon_e_confused
http://www.myspace.com/shutdoownband

Bezo
živa legenda

Kraj: Postojna

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2015, 20:51 

Če bi bla bela in brez floyda bi že bla prodana :mrgreen:

Ne vem, jaz se ne bi s tem preveč ubadal na obroke, tudi če tist papir štima in vse, a se ti res da pol po sodiščih ipd preganjat če ne plačuje?
Naj ti da aro, umakneš oglas za kitaro, zapreš kovček in ga spraviš, in pač ko zbere keš do konca, naj pride ponjo. Pa dogovorta se za nek časovni rok do kdaj naj bi se to zgodilo.

roxxx
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Ce/Lj

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2015, 22:31 

Bezo napisal/-a:
Naj ti da aro, umakneš oglas za kitaro, zapreš kovček in ga spraviš, in pač ko zbere keš do konca, naj pride ponjo. Pa dogovorta se za nek časovni rok do kdaj naj bi se to zgodilo.

+1, jaz vem, da kar tako nekomu nebi dal na obroke, pa obrazec gor al dol... Pa če ma doma 35 kitar pa če je tetovator potem mu menda nebo tak problem napraskat skupaj ta keš al....

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 08 Mar 2015, 22:37 

Sem že trikrat privat kupoval kitare na obroke (dvakrat pa tudi druge inštrumente), vedno brez težav. Ne vem zakaj bi bilo to kakorkoli bolj komplicirano, delate iz tega po nepotrebnem strah in na to mečete slabo luč.

"in pač ko zbere keš do konca" - ja, morda v 5-6 mesecih, v tem času je kupec brez kitare in prodajalec brez denarja. Odlično.
Medtem pa sem sam pri eni kitari plačal prvi obrok in potem s kitaro dejansko prislužil ostale obroke ter kitaro komot odplačal...

nenene

Uroš
doniral2010
doniral2010

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 09:39 

Jaz imam na primer slabo izkušnjo. Na koncu sem dobil plačano po približno letu dni od dogovorjenega, pa še to ne čisto vsega. Pa sem človeka poznal.

Meni osebno se s tem ne bi dalo več ukvarjat. Pa naj za tistega jurja vzame na banki hitri kredit ali pa si sposodi kod koga, zakaj bi se moral ti s tem jebat...

Mogoče vredno razmislit, zakaj ne more do denarja pridet kako drugače, npr. od prijateljev ali družine, oziroma zakaj potem ne proda ene od tistih 35 kitar...

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 10:13 

Hvala za več različnih pogledov. Torej po Leonovih besedah se takšne stvari lahko izpelje, po drugi strani pa ravno zaradi nenavadnega primera, se raje ne bom za to odločal - toliko kitar,posla, pa ni keša za nakup, hmmm :?

butrus
Uporabniški avatar
doniral 2015
doniral 2015

Kraj: Lj

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 11:13 

Lahko ima tudi dober namen,pa se mu kaj zgodi npr.
Poznam frenda,ki je tko avto prodal znancu
Pa ga je vmes kap...

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 12:26 

Uf, na to pa sploh nisem pomislil

Easy_Rider
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 12:30 

Dogovori se naj ti kitaro odplačuje in dokler jo ne odplača jo imej ti pa je ;) potem pa je na njemu al ti bo odplačeval 5 let in boš ti hranil njegov denar on pa brez vsega alpa bo čimprej splačal :)

Troy
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 13:43 

Mislim, da je ta isti tip kontaktiral mene za Gibsona, ki ga prodajam. Kot garancijo je želel dat svojega Explorerja, kitaro bi odplačal v 11 obrokih po 100€, kar je 300€ manj kot cena, ki sem jo napisal v oglas. Sem ga prijazno zavrnil.
Kdor visoko leta......Ima lep razgled!

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 15:54 

Mi je kar všeč tale tema, zdaj vidim od koga ne bom kupoval kitare, hvala :peace: :lol:

@Troy: če že kupuje človek na obroke se spodobi, da ti vsaj ponudi višjo ceno kot si jo imel oglaševano, ne? nenene

Troy
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 16:17 

Leon napisal/-a:
@Troy: če že kupuje človek na obroke se spodobi, da ti vsaj ponudi višjo ceno kot si jo imel oglaševano, ne? nenene

Exactly. Oziroma, če že ni višja naj bi bila vsaj enaka, on si je pa pripisal še precejšen popust.

Dominjo, se njegova telefonska številka konča z 013? Morda gre celo za dva ločena primera.

Dominjo
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 17:57 

Troy napisal/-a:
Dominjo, se njegova telefonska številka konča z 013? Morda gre celo za dva ločena primera.

613 ;)

Troy
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Odgovor Objavljeno: 09 Mar 2015, 18:02 

Potem sta pa očitno to dve različni osebi, ampak res noro naključje, ker so zadnje 4 cifre tega, ki je mene klical 6013, pri tebi pa zadnje tri 613 icon_eek

Am_I_Evil
vzhajajoča zvezda

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 24 Jun 2015, 11:39 

Meni se s tem ne bi dalu ukvarjat. Sem že imel primere, sicer ne s kitarsko robo, ampak dolžniki... jih prosiš, težiš, da bi dobil denar nazaj in na koncu itak izpadeš pi*da. Recimo primer, da prodaš kitaro na obroke, potem se ti pa tip ne javi več? kaj boš naredil? Ga boš tožil, lomil kolena za ušivega jurja? Držim se principa, da kupiš, če lahko... :) če pa se že zmeniš za nekaj obrokov, potem pa naj prinese nekaj v protivrednost :)
About guitar Amplifiers :)
www.ampspecs.com

15 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: