*
designed by Viva La Echo

273 prispevkov • Stran 1 od 191, 2, 3, 4, 5 ... 19

Uroš
doniral2010
doniral2010

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 10:51 

Isti telefon imam že 3 leta, kar je za človeka moje starosti in ravnanja izredno nenavadno. Seveda je prišel do točke, ko baterija zdrži slaba 2 dni in vse crkuje, zato bi ga rad zamenjal. O mobitelih nimam pojma, zato se obračam na vas. Rad bi predvsem, da bi lahko na telefon naložil čimveč glasbe in jo tudi poslušal. Vse ostale dodatne funkcije razen samega klicanja so drugotnega pomena. Najraje kaj iz Mobitelove ponudbe. Saj vem, da imam tam vse napisano, ampak res nimam pojma o zadevi, zato bi rad še kako mnenje.

uros55
Uporabniški avatar
muzejski primerek

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 11:22 

Za tvoje želje ti nekako priporočam katerga od Sony Ericsson Walkman mobijev z spominsko kartico. Walkman je ql ker porablja manj baterija kakor ostali mp3 playerji. Potem je pa odvisno samo še od keša ki si ga pripravljen odštet za mobi.

blade

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 11:36 

Kolega je kupil Nokio 6120 Classic in je res super telefon - smartphone s Sybmianom S60. Sicer si napisal, da te kakšne naprednejše funkcije ne zanimajo, ampak nikol ne veš kdaj bi ti recimo zemljevid Slovenije prav prišel na telefonu (dodaš GPS modul in zmagaš :)). Je pa majhen z odličnim zaslončkom - v mobitelovi akciji ga dobiš za 98€.

Pri vseh novejših je tako ali tako najbolj kritična baterija .. mogoče bi ti prav prišla motorola F3, zgleda dost "enostavno", tako da bi lahko zdržala kej več od ostalih telefonov - drugače pa telefon ne poznam.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 13:08 

Sem imel kar nekaj mobitelov :oops: (prodaja, menjava in večno iskanje popolnega mobilnika). Najbolj priporočam Sony Ericsson in Nokio (Nokia ima malce bolj igračkast design, Sony Ericsson pa malce bolj posloven design, to je to). Oba imata uporabniku prijazen vmesnik, hitro pisanje smsjev (ne rabiš pritisnit 30 tipk za izbiro pošiljanja, dostopa do imenika, določanja prejemnika, določanja načina pošiljanja in nato pošiljanje smsja in potrjevanje itn... kot pri nekaterih drugih znamkah / pretiravam namerno). Sem imel pa 5 modelov Nokij, 3 modele Sony Ericsson, 1 Samsunga, 1 Motorolo in 1 Ericssona (se pa tudi vedno 'poigram' z novimi mobiteli ljudi okoli mene :twisted: ).

Za specifične modele pa je res stvar okusa in tega, kar potrebuješ. Meni Sonyjevi seriji K (favorit) in Z delujeta najbolj privlačno. V prejšnjem postu omenjena Nokia je prav tako odličen kandidat.

Lucas
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Istra

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 13:53 

Sicer ti specifično glede modela ne znam svetovat, ampak ti priporočam da se usmeriš predvsem proti Nokii in Sony Ericssonu, potrjujem dejstva, ki jih je napisal Zingy - pri teh dveh je software najbolj stabilen, pa tudi ohišje (najbolj me pri telefonu odvrne, če v roki deluje kot da se mi bo vsak čas zdrobil). Morda še bolj kot SE, Nokia - pri njih res ni kaj zgrešiti, le da so najdražji. Glede baterije pa se dandanes splača imeti rezervno, ker je več ali manj trajanje le-te dosti manjše kot pri starejših telefonih.

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 13:57 

Žena ima K610i in večjega sr... še nisem videl. Stalno se ji ugaša in baje da je to kar pogost problem. Tudi sam imam kar dolgo zgodovino mobitelov tja od benefonov in Ericssonov 628, pa do nokinih komunikatorjev, 6310, e60,....Trenutno imam noviteto na slo. trgu TyTN2 ( http://www.htc.si/Aparat_HTCTyTN2.asp ).Ima vse kar rabiš in ne rabiš samo, ni za vsak žep. Aja, vsi so, ali so bili službeni. Če dosti glasbe poslušaš, nemara probaj iPhone. Meni se je zdel kar simpatičen, le nekoliko podhranjen za svojo ceno....

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 14:07 

Če je žena pač dobila "faulty" mobitel še ne pomeni, da je celoten mobitel sranje. Hitrost klicev in pošiljanja (presojam po korakih - številu tipk, ki jih je potrebno pritisniti, da čimprej pošlješ sms oziroma pokličeš), preprostosti menija, hitri dostopnosti funkcij, trpežnosti samega telefona, času baterije in še nekaterih dejavnikih osebne narave (prijetnost tipk pod prsti, hitrost zaznavanja hitrega tipkanja, dostopnost gumba za izklop - da preprečim naključno izklapljanje, dodatne funkcije mobitela) - po tem presojam, če je mobitel dober ali ne. Torej prvotno funkcionalnost, drugotno trpežnost, nazadnje pa še design.

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 14:13 

5 ljudi poznam, ki imajo ta mobitel in imajo enake probleme. Nič nimam proti SE, ampak očtino jih ni samo 5: http://www.stamcar.com/2007/10/09/firmw ... ericssone/
Drugače je telefonček lušten. Nokia je kar se tiče robustnosti korak naprej

JohnsonVoltage
Uporabniški avatar
Mod from Hell™
Mod from Hell™

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 14:15 

Tud enmu mojmu kolegu se K610i non stop ugasa v zepu, poleg tega ima se neke druge probleme z njim, tako da bi ti ga odsvetoval. Imam pa jaz dost pozitivne izkusnje z Z serijo; za mp3 bi pa morda se najbolj prisel v postev Sonyjev walkman, ali pa kar iPhone.

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 14:21 

Sam sem imel K600i, trenutno imam K550i. Nobenih takšnih problemov. Imam 2 prijatelja, ki sta ujela še K610i preden so pošle zaloge - nobenih takih problemov (očitno že novi firmware). Torej gre za firmware problem. Po mojih osebnih merilih, ki jih postavljam za mobitele - jih to še ne naredi zanič robo. Se pa strinjam, nokia je robustnejša (zato pravim tudi igračkasto - design, pa še za tiste, ki jim veliko pada po tleh, je priročen). Sem imel pri Samsungu z130 težave z ugašanjem - nesel na servis, dobil firmware update in težava odpravljena. Je pa bila težava v nekaterih drugih stvareh (predvsem hitrosti na splošno ter odsotnosti nekaterih meni pomembnih funkcij).

Borut
Uporabniški avatar
doniral2010
doniral2010

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 14:25 

verjem da sem ji dal tudi zadnji uraden firmware. Za tega Stamcarjevega se tuhtam ali bi, ali pa bi enostavno nesel ta par mesecev star telefon nazaj v trgovino. Kolikor prometa jim naredim, mi bodo to verjetno rade volje naredili.

marko89
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Turnišče ( okolica Murske Sobote)

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 15:03 

Kupi si nokio E90 :mrgreen:

stane od 500 do 700 eur icon_e_confused

http://i.expansys.com/i/b/b146170.jpg

Atticus
Uporabniški avatar
gospodar strun

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 15:10 

Borut napisal/-a:
Trenutno imam noviteto na slo. trgu TyTN2 ( http://www.htc.si/Aparat_HTCTyTN2.asp ).Ima vse kar rabiš in ne rabiš samo, ni za vsak žep. Aja, vsi so, ali so bili službeni. Če dosti glasbe poslušaš, nemara probaj iPhone. Meni se je zdel kar simpatičen, le nekoliko podhranjen za svojo ceno....

Borut, kako se ti kaj obnese Windows Mobile na temle HTC-ju? Za par drugih firm ki ga tut uporabljajo sem bral da ni kaj prida, ker telefoni pa delujejo nekak luštno.

ramone
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Cel(j)e!

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 15:15 

V familji smo mel že kr ene par Nokij (2610, 3330, 3650, 9210i, 7650, 6280, 6310i, E50...) in sm ugotovil, da če odmislim muzko, potem ni bolj solidnega telefona kot je Nokia 5110. Res je oldschool in zgleda kot sorodnik opeke, vendar je za obično klicanje in pošiljanje sms sporočil čist dost (sicer tud ne omogoča kej več :mrgreen: ). Signal vleče v vsaki ljuknji, baterija mi je držala dokler ni razpadla (da, prov ste prebral), na tla mi je padu neštetokrat (+ demonstriral sm da je res neuničljiv) in če ti ga kdo ukrade, zanj ne bo dobil več kot 15€. Za moje pojme Nokiji še ni uspel nardit boljšga telefona. period.
one-two-three-four!

Uroš
doniral2010
doniral2010

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 14 Okt 2007, 15:29 

Nokia 6120 mi izgleda kul, pa še pri Mobitelu jo prodajajo precej ugodno. Potem moram še za dosti glasbe najbrž kako spominsko kartico dokupit? Se opravičujem, ampak sem anti za moderno tehnologijo. Najraje sploh ne bi imel mobitela :? .

273 prispevkov • Stran 1 od 191, 2, 3, 4, 5 ... 19

Pojdi na: