*
designed by Viva La Echo

11 prispevkov • Stran 1 od 1

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2016, 00:36 

sem pred nakupom vodnega sesalca "multipraktika" ;) Torej sesanje, mokro čiščenje in sesanje, globinska krtača in vse ostalo, kar pride poleg.
Gledam kup produktov, tudi rabljenih, precej so si podobni med seboj, cene pa tudi do 10x različne.
ProAqua, Lura, Rainbow, Sakura, Hyla.... Kup raznih proizvajalcev, vsi znajo vse to, kar iščem.
Se kdo spozna na to iz prve roke - review-e in YouTube posnetke znam tudi sam pogledat.... Kaj priporočate?
hvala

protein
Uporabniški avatar
doniral2009
doniral2009

Kraj: Kranj

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2016, 14:55 

Imamo Hyla...je super..kaj ti nej rečem več?:) Ostalih pa ne poznam...
Powered by Bogner

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2016, 15:34 

Gst ali nst?

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 31 Jul 2016, 21:46 

Poglej Karcherj-ja.

Robi Rob
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 03 Avg 2016, 21:08 

v bistvu moraš vedet, kaj najbolj iščeš. poznam vse te znamke, delal sem v podjetju 5+ let, ki se je s tem ukvarjalo (ne delam pa več, tako da nisem pristranski).
razlike so v teži,velikosti,garanciji, eni so bolj drugi manj štorasti, eni bolj drugi manj vdržljiivi, cena rezervnih delov je različna in pa seveda že prej omenjena priročnost.
sam pri sebi moraš vedet vrstni red, kaj od tega ti je najbolj pomembno in pa pogostost uporabe sesalnika (pri več uporabe večjega,težjega,bolj štorastega, pri manj uporabe pa bolj priročnega). za babico in nekoga,ki ima težave s hrbtom, niso priporočjivi tisti, ki imajo 12kg. za nekoga ki bi rad ornk spucal 1x letno, bi priporočil spet nekaj drugega.
cene so različne. najdražji je rainbow, uradni zastopnik pa v slovenj gradcu ali mb, ne spomnim se zdajle.
razlika je tudi v vodnih sistemih. eni niso za fuge v ploščicah, so samo za gladke površine in ne moreš drgnit.
zato če mi tu točno napišeš, za kaj rabiš, kaj boš čistil, kolikokrat, lahko malo bolj pomagam ;)
Tukaj je prostor za vaš oglas

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 04 Avg 2016, 10:11 

Bom jaz, ker me tudi zanima:
- sesanje po stanovanju, kavči, avtosedeži, ...;
- čiščenje ploščic, v stanovanju je tudi parket;

Kaj se torej splača za zgoraj omenjeno (model, proizvajalec, ...)?

For
Uporabniški avatar
bodoča legenda

Kraj: Jesenice

Odgovor Objavljeno: 04 Avg 2016, 13:57 

Na sploh nisem za vodne sesalce, razen če je res kaj ekstremnega za spucat ....takrat si ga sposodim nekje.

Že doooolgo let uporabljam Vorwerk http://www.parnad.si/cistilni-program.h ... gory_id=14

Že nepar modelov sem dal skozi. Zanesljivo, brez prahu, pršic. Tudi globinsko je možno, s tem da oni imajo SUHO globinsko z eno belo snovjo (podobno snegu) ki se nanese na površino in pusti nekaj časa.....potem se posesa.

A kot je rekel Robi Rob, je odvisno zakaj rabiš....ti boš najbolj vedel ;)

B factor
bobnar

Kraj: Bratislava

Odgovor Objavljeno: 04 Avg 2016, 16:56 

Lahko potrdim, da je Vorwerk najboljši sesalec, s katerim sem kadarkoli sesal. Niso niti tok močni, ampak te njihove ščetke in nastavki spucajo vse. Ima kdo kake izkušnje z robotskimi sesalniki od Vorwerk? So dost poceni v primerjavi z ostalimi..

Drugač pa nakup vodnega sesalca je bila tudi ena izmed boljših odločitev letos, predvsem za kavč (rdečega vina niti Vorverk ne posesa s svojim posebnim belim prahom) in parket ter ploščice po žurki, poliješ vse z mal vode + detergenta, posesaš z vodnim s krtačo in je! Maš umita ter suha tla 3x hitreje.
is.rekizum

Robi Rob
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Odgovor Objavljeno: 05 Avg 2016, 13:24 

za začetek, takoj umaknimo Sakuro (nima separatorja ampak je polna filtrov ki jih je treba menjat, ki so seveda dragi)

za zgoraj omenjeno vsi delujejo, bodi bolj specifičen.
ti je najbolj pomembna teža, garancija, preprosta uporabnost, cena, dolga življenska doba? imaš večje sobe v stanovanju? te motijo samo fuge. te motijo dodatni skriti stroški. ali boš uporabljal samo parkrat na leto za sezonsko čiščenje (noben nima vse)

na splošno

za klasicno "dnevno" sesanje po tleh (parketu, ploscicas itd.) so vsi vodni zamudni in se jih ljudje v parih mesecih navelicajo. Samo 5-10% junakov jih uporablja redno za tako sesanje
ponavadi si potem umislijo enega majhnega na vrečke "za na hitr" ali pa vorwerk če je več denarja. (na bolhi se najdejo poceni)

za globinsko sesanje (tepihi, oblazinjene zadeve in jogi)
-vsi imajo električno globinsko krtačo
-če je tepih "dolgodlak" nikakor ne Lure oz. Atlantic, ker zelo rada pregori na takih tepihih.

za vodno mokro sesanje/čiščenje
-za manjše površine ok. za večje površine ploščice , parket itd, so žal vsi porazni. Trenutno se niso na nivoju da bi ti olajšali delo ali da bi naredili nekaj extra. ljudje gredo raje z AMC -( ajmr metla cunja)
-odlično za avto sedeže in določene madeže na oblazinjenem pohištvu. Uglavnem se uporablja za to.

uradne cene
najcenejši je hyla (Slovenski) cca 1400-1800 odvisno od dodatkov
najdražji rainbow (Ameriški) cca 2000-3000
Tukaj je prostor za vaš oglas

Diodibuh
Uporabniški avatar
Doniral 2013
Doniral 2013

Odgovor Objavljeno: 05 Avg 2016, 15:20 

hvala. To je konkreten odgovor, ki sem ga pričakoval.
Če eno vprašanje: Hyla VS ProAqua - sta tam/tam ali ima kakšen bistveno prednost? Všeč mi je funkcija čiščenja zraka, lahko pričakujem, da bom z redno uporabo zmanjšal količino prahu v hiši?
hvala

panx9
bobnar

Kraj: jesenice

Odgovor Objavljeno: 06 Jan 2017, 15:53 

Hyla in proaqua sta oba na separatorski nacin,tako kot rainbow. Od nastetih sam proaqa nima filtra, kar je pri ciscenju zraka velik plus,pri sesanju saj pa ni najbolje,hyla in rainbow sta pa zelo podobna,le v ceni je ogromna razlika.
Kolicina prahu,cigaretnega dima in ostalih neprijetnih vonjav se z uporabo zelo zmanjsa. Pri proaqui je fantasticen sistem pranja in prakticno nezamasljiva cev,hyla pa jurja cenejsa. Je pa tako, da je to stvar ki je ne kupis vsak dan.
Idemo ravno do prvoga skretanja

11 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: