*
designed by Viva La Echo

14 prispevkov • Stran 1 od 1

sbudget
bobnar

Odgovor Objavljeno: 22 Mar 2016, 21:40 

Srečno!

Zanima me, če bi kdo bil pripravljen oz. če kdo pozna koga, ki bi me lahko vpeljal v teorijo.
Namreč naslednje leto se želim vpisati na KGBL smer jazz kitara in nisem teoretično niti približno dovolj podkovan.. Do zdaj sem se že spuščal v neke osnove, vendar sem ugotovil, da brez resne pomoči nebom prišel daleč. :D Seveda se zavedam, da to ni kar tako..

Če ima kdo izkušnje z to smerjo bom vesel vsakega komentarja :)

Lep pozdrav

Luka

Videc
Uporabniški avatar
Doniral 2011
Doniral 2011

Kraj: Savinjska

Odgovor Objavljeno: 22 Mar 2016, 21:45 

Greš v glasbeno in vprašaš, če lahko obiskuješ ure teorije? Ali pa vprašaš, kdo poučuje teorijo in se zmeniš z njim. Lahko pa vprašaš Metropolis. On je dokončal glasbeno pedagogiko. :)
Pa še malo morje knjig obstaja, npr. The Complete Jazz Guitar Method by Jody Fisher

sbudget
bobnar

Odgovor Objavljeno: 22 Mar 2016, 22:03 

To misliš v nižjo glasbeno al kar direkt na kgbl? Sem že poskušal z temi angleškimi knjigami in mi ni neki no, do neke mere gre, potem pa se kar izgubim.. :D

Leon
Uporabniški avatar
Slin
Slin

Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 22 Mar 2016, 22:33 

Imaš zasebno sporočilo. :peace:
Slika Slika

guitarmacgyver
predskupina

Odgovor Objavljeno: 29 Okt 2016, 10:59 

Zivjo,
mene tudi zanima podobona zadeva, in sicer, zanima me ali kdo uci glasbeno teorijo in predvsem igranje jazz kitare, saj tudi sam ciljam na vpis na konservatorij. Pa če je kdo ki je na obali, bi bilo to še tolko boljše :)

merk
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: Murska Sobota

Odgovor Objavljeno: 30 Okt 2016, 13:09 

sam sicer nimam s tem prav nobenih izkušenj, imam pa kopico prijateljev s končano akademijo/konservatorijem. pred vpisom na glasbeni konservatorij potrebuješ predhodno glasbeno izobraževanje (srednja glasbena, akademija) - brez teorije tukaj enostavno ne gre, ker je osnova za kasnejšo improvizacijo. če pa vso to znanje že imaš, potem ne bi smelo biti težav, saj se s pomočjo interneta in obilice drugega ponujenega materiala (work shopi, lessonsi) na njem, brez težav osnovno pripraviš na vpis.
če si sprejet, je pa že druga pesem. :?
jaz sem "zaljubljenec" v jazz že celo večnost - cca 40 let!. brez izobrazbe je bilo veliko težje. sam sem se lotil stvari po sistemu "step by step". koristilo mi je predvsem, da sem bil take glasbe skozi leta resnično "naposlušan". nekaj malega sem sicer res osvojil, a je to le grob približek nekemu resnemu jazzovskemu znanju, tako da ...
talent je bližnjica, ostalo je v pridnosti. mi je pa ob gledanju vseh starih in novodobnih jazz kitaristov tudi vse bolj jasno, da je in bo vse težje in težje najti nek lasten glasbeni izraz. dobra tehnika in uigranost še ne pomenita izvirnosti, specifične za to zvrst.
veliko sreče (in dela) icon_e_wink !

guitarmacgyver
predskupina

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2016, 10:02 

Hvala, za odgovor :)

Ima še kdo kakšen drug nasvet ali koga pozna? :)

Mitja Jalovec
Uporabniški avatar
bobnar

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2016, 14:08 

Na obali lahko Jurija Čendaka kontaktiraš (metal rock akademija).

merk
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 31 Okt 2016, 14:29 

ni z obale, ampak poskusi dobiti filipa. on je bil v celovcu na kitari in ti bo znal veliko razložiti okrog tega.
http://base.si/mentorji/filip-vadnu/

guitarmacgyver
predskupina

Odgovor Objavljeno: 02 Nov 2016, 11:15 

A pozna kdo kakega mentorja iz B.A.S.E oz. ali jih je ze videl igrat ali se bolje poucevati? Namreč o teji šoli sem slisal marsikaj od tega da je kul pa tudi da ni glih, sam pa ne bom nič trdil, ker nevem in mentorjev ne poznam :)

merk
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 02 Nov 2016, 12:17 

:?
ne vem, ali me namenoma ignoriraš, ampak v zgornjem postu sem ti dal link prav do enega od njih.
whatever!

guitarmacgyver
predskupina

Odgovor Objavljeno: 02 Nov 2016, 13:48 

merk napisal/-a:
:?
ne vem, ali me namenoma ignoriraš, ampak v zgornjem postu sem ti dal link prav do enega od njih.
whatever!

Se opravicujem, nisem hotel, da izpade da te ignoriram! Brez zamere :) Fanta od katerega si mi poslal link na videz poznam, mislil pa sem če ima kdo blizje stike oz. osebne izkusnje ne samo z njim ampak se kaksnim drugim mentorjem iz tiste sole, saj jih je več, ki ucijo jazz. Ogledal sem si tudi video, mislim sem samo če kdo še kej več iz prve roke ve :)

Pa še enx brez zamere merk :peace:

ferenc
vzhajajoča zvezda

Odgovor Objavljeno: 02 Nov 2016, 15:26 

lp,

meni recimozelo pomaga, ko skupaj s hčerko delam violino, hehe, znam brati note, tonske kroge itd...

Dandanes imaš tudi velikega prijatelja: youtube

in pa: ko boš znal in hotel več: enostavno najami enega, da te poučuje, po moje kakih 10 ur z mentrojem in so osnove porihtane + redno igranje, sploh za zahtevne stvari brez igranja ne gre (tritone substitution itd).

f

merk
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Odgovor Objavljeno: 02 Nov 2016, 17:50 

:peace:

14 prispevkov • Stran 1 od 1

Pojdi na: