*
designed by Viva La Echo

315 prispevkov • Stran 1 od 211, 2, 3, 4, 5 ... 21

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Kraj: Tamo negdje daleko

Odgovor Objavljeno: 12 Jun 2008, 23:55 

Na nagovarjenje Bipa odpiram "Slikarski kotiček" za vse, ki smo kakor koli povezani s kako malarijo .
Tule je nekaj mojih poizkusov "mešanja barv in megle":

Akvarel:
Slika

Olje na platnu-Reprodukcija Moneta na "štafelaju" in obešena v dnevni sobi:

Slika

Slika

Hibiskus - oje na platnu:

Slika

Akvarel - Tihožitje:

Slika

Akvarel - Dobova:

Slika

Pastel na papirju - Grad Mokrice:

Slika

Olje na platnu - Lotusov cvet in Ob reki:

Slika

Slika

Svinčnik na papirju - Zima

Slika

Akvarel - Čoln v megli:

Slika

Gouache (tempera)- Regata:

Slika
Say NO to ACTA
Zadnjič spremenil jocojur, dne 13 Jun 2008, 07:55, skupaj popravljeno 3 krat.

uros55
Uporabniški avatar
muzejski primerek

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 00:11 

nice icon_e_surprised

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 00:12 

uros55 napisal/-a:
nice icon_e_surprised

Thanks!
Say NO to ACTA

uros55
Uporabniški avatar
muzejski primerek

Kraj: Ljubljana

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 00:17 

BTW, a ti to delaš samo za hobi al se s tem preživljaš? Po moji kmečki logiki so tole profi stvari, svaka čast.

marko89
Uporabniški avatar
živa legenda

Kraj: Turnišče ( okolica Murske Sobote)

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 01:07 

tele slikarije pa so res fajne! :peace:

benetom
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: SZ Prekmurje (Domajinci )

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 07:02 

Urgh....kapo dol Joco ! Kako dolgo se že ukvarjaš s slikarstvom btw ?

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 07:22 

uros55 napisal/-a:
BTW, a ti to delaš samo za hobi al se s tem preživljaš? Po moji kmečki logiki so tole profi stvari, svaka čast.

Čisti hobi za svojo dušo, večino namalenega itak podarim žlahti in prijateljem, da bi od tega živel za časa svojega življenja, pa bolj težko, saj veš, večina velikih umetnikov je umrla revnih :mrgreen:
Say NO to ACTA

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 07:31 

benetom napisal/-a:
Urgh....kapo dol Joco ! Kako dolgo se že ukvarjaš s slikarstvom btw ?

Rišem in čečkam od malih nog, slikati z bolj resnimi mediji pa sem se spravil pred 5 leti, najprej s tempero, nato akvarel in na koncu še olje in akril. Od začetka sem vsak teden kaj spackal, sedaj pa sem malo izpregel in se bolj z akvareli ukvarjam (vodene barvice po domače), ker je tehnika zelo zapletena in slike imajo v tej tehniki tisti značilni "watercolour gloss" in lahkotnost, če so dobro naslikane, kar pa je, kot sem že rekel kar komplicirano v tej tehniki, saj popravkov skoraj ni, slika pa se od svetlega na temno, kar je obratno od ostalih tehnik, kjer prekrivaš temno podlago s svetlejšimi barvami in lahko napake tudi popraviš.
Say NO to ACTA

Bipo Larni
Uporabniški avatar
Surf kavboj

Kraj: Celje

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 08:42 

Vsaka čast, Joco, zelo lepe slike rišeš. Zima mi je še posebej zakon. Ti je rit zmrznila, ko si risal, ali si delal po fotografiji :mrgreen:?

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 09:09 

Bipo Larni napisal/-a:
Vsaka čast, Joco, zelo lepe slike rišeš. Zima mi je še posebej zakon. Ti je rit zmrznila, ko si risal, ali si delal po fotografiji :mrgreen:?

Mam že preveč revme, da bi pozimi "Plein Aire" slikaril, fotke in imaginacija torej :D

Poleti pa rad za kakim potokom ždim in si predstavljam, da sem Monet ali Vincent (uhelj še imam na srečo) :mrgreen:
Žal potem zvečer poln klopov in komarjevih pikov ugotavljam, da je ratalo vse bolj ala Picasso kot Van Gogh, še posebej, če se ob potoku "slučajno" znajde kaka gajba piva za pod ta zadnjo :mrgreen:
Say NO to ACTA

tunek
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Prekmurje

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 09:16 

bravo Joco! še moj prispevek...čeprav nisem slikal že skoraj 2 leti :(

http://sitekreator.com/tunek/visual_treats.html

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 10:42 

tunek napisal/-a:
bravo Joco! še moj prispevek...čeprav nisem slikal že skoraj 2 leti :(

http://sitekreator.com/tunek/visual_treats.html

Super lepo, watercolour je sicer moja slabost in hkrati moja opsesija, še moram krepko delati, da pridem na ta nivo. Katere barve, papir in "penzle" uporabljaš poleg vode :D ?
Sam iščem razne kombinacije, pa nikakor ne pogruntam prave. Uporabljam Cotman od Winsor & Newton-a, pa Lucas ter Lefranc-Bourgeois Louvre set in nekako ne dobim pravega kontrasta, sedaj razmišljam o Schminke, sam so drage ko hudič.
Say NO to ACTA

tunek
Uporabniški avatar
reverb fanatik

Kraj: Prekmurje

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 12:20 

Citiram:
Super lepo, watercolour je sicer moja slabost in hkrati moja opsesija, še moram krepko delati, da pridem na ta nivo. Katere barve, papir in "penzle" uporabljaš poleg vode :D ?
Sam iščem razne kombinacije, pa nikakor ne pogruntam prave. Uporabljam Cotman od Winsor & Newton-a, pa Lucas ter Lefranc-Bourgeois Louvre set in nekako ne dobim pravega kontrasta, sedaj razmišljam o Schminke, sam so drage ko hudič.

Hvala, ja watercolour zna biti "bitch", tudi jaz se zelo matram, mi je pa medij všeč, ker ima določeno mero "svojeglavosti" in ni popravljanja, kot recimo pri oljnih barvah...čudovito se prelivajo in prosojne so....

kar se pa materiala tiče pa tako: čimprej si kupi profesionalne barve: Schmincke Horadam, ali pa winsor&newton Artist's (ne Cotman), saj imajo te barve edino zadosti pigmentov, ki ti bodo dale zadovoljive rezultate...jaz sem schmincke barve nabavil v trgovini ART (se mi zdi) v Mariboru v Europarku...lahko kupiš "half pans" po kosu....barv itak ne rabiš dosti...dve rumeni (eno toplo eno hladno, lemmon in cadmium), dve rdeči, mogoče tri modre (ultramarine, cobalt, cerulean...definitivno indigo)....drugo skoraj ne rabiš...ostalo se vse meša...sploh zelene...zelene barve iz tube so grozne....

čopiči: kupi si dober kolinsky sable čopič...jaz imam 2, 4, 6, 12 pa še enega zelo debelega, ki ga pa še nisem uporabljal :( Kolinsky čopiči super sprejemajo vodo in barvo in jo tudi oddajajo...meni so zelo všeč....

Papir: zame najboljši Arches 300g/m2 cold pressed...jaz imam v spiralo vezan blokec..drugače pa se da dobiti tudi recimo Fabriano na velikem formatu in si ga potem režeš na mero...

Drugače pa obstaja eno morje knjig na to temo, če rabiš kaj več informacij samo vprašaj...

lp

jocojur
Uporabniški avatar
Ima vse v prstih

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 14:18 

Hvala za izčrpen odgovor, problematiko "vodenk " poznam skoraj v nulo, sem net prečesal po dolgem in počez in je res ogormno materiala za študirat.
Najbolj pri vsem me res grize, da ne dobim pravega kontrasta in nasičenosti, torej bom vse kar imam od "študent linije" podaril osnovnošolcem in si nabavil Schminke (kolikor sem za študenske do zdaj skupaj zapravil, bi že ene full pan ta prave Horadamke imel). Čopiče imam tudi sam iz serije Kolinsky 1, 2 in 6, ostalo pa Sceptre W&N (mešanica kune in sintetike) pa še nekaj Cotman sintetike in Rotmander kuno (Nr.8 ).
Kar se pa zelene tiče, pa jih itak ne uporabljam originalne, do sedaj tudi še nisem naletel na dobro zeleno, zgleda, da jim ostane nekaj odpada od ostalih barv, pa zmešajo in prodajo še zeleno, da pač še nekaj pokasirajo :mrgreen:
Papir od Radeč, ki ga uporabljam tudi ni preveč dober, predvsem pogrešam ta pravo belino, pa tud samo 280 g delajo, pa si prisiljen spet uvoz kupovati. Torej, čaka me pot do prestolnice in kakih 100-200 € stroška za "farbce in popendek" :D
Say NO to ACTA

benetom
Uporabniški avatar
kitarski heroj

Kraj: SZ Prekmurje (Domajinci )

Odgovor Objavljeno: 13 Jun 2008, 14:58 

Se mogoče kdo na forumu ukvarja s stilom Bob Ross-a ?
Pa še to...se da kje v Pomurju in okolica MB dobiti cca2m dolge letve že narejene za izdelavo slikarskih okvirjev ?
V OBIju namreč ni nič in v ostalih štacunah....

315 prispevkov • Stran 1 od 211, 2, 3, 4, 5 ... 21

Pojdi na: